Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha felesleges a...

Mi van akkor ha felesleges a progipotlas? Nem okozhat fejlodesi problemat a babanal? 200mg Uterogestan-t irtak fel, amit este fel kell helyeznem. De nem vizsgaltak meg hogy valoban van-e progreszteron hianyom.

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen irányba sajnos nem végeznek kutatást, mert a gyógyszergyártók nem számolnak azzal, hogy egyes orvosok úgy adogatják majd, mint a cukorkát, szóval még bármi lehet.
2019. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hat ez nem tul biztato, fogalmam sincs mit csinaljak.
2019. márc. 8. 16:01
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
Kérj a dokitól vérvételt, hogy igazolódjon, hogy valóban indokolt-e a pótlás.
2019. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Semmi baja nem lesz tőle a babának :)
2019. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem adott az egyik orvosom, hiába kertem (korábban volt egy vetelesem és már közeledtem a 40-hez, az előtte levő orvos adott). Mikor elment a második terhességem is, ismét orvost váltottam. Ő azonnal felírta az utrogestant ahogy terhes lettem. Azt mondta, ha baj van segíthet, de ha nincs baj, akkor sem árt, ennyit megér a kismama nyugalma. Az a terhességem megmaradt, azt nem tudom bizonyítani, hogy emiatt.
2019. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%

Baromi könnyen rávágják, hogy nem árt, pedig semmi alapja nincsen. Nyilván nem fog végtag nélküli gyereked születni tőle, de ez is hormon. Ha majd 30 év múlva pl endometriózissal, PCO-val küzd vagy mellrákja lesz a lányodnak, és a büdös életben nem lehet természetes úton gyereke, vagy olyan hipospadiázisa lesz a fiadnak, hogy pisilni se fog tudni míg nem műtik meg vagy 3x, azért nézz tükörbe, hogy szükséges volt-e minden alap nélkül hormonokkal tömni magad terhesen...

Nem bántásból, de azért gondolkodjunk néha. Nem véletlen van ennyi meddő pár úton útfélen. És ez csak egy példa volt.

2019. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Fiubabaknal okozhat gondot, tobb kutatas is kimutatta, hogy hugycsoelvaltozast okozhat:

[link]


Ez Pubmedes forras, hiteles.

2019. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Ismeros szuleszno szerint nem elozi meg a vetelest: [link]
2019. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tudom, nem csoda gyogyszer es en is meglepodtem, hogy nem vizsgalt ki hogy valoban szukseges-e a progreszteron potlas vagy sem.

Jovo penteken megyek megint dokihoz. Most ha egy hetig hasznalom a gyogyszert, akkor annak hatasara egy het mulva mar nem fog a verteszt valos erteket mutatni(progi szintet). Akkor mar nem lehet biztosra kimutatni hogy szukseges-e az Utro?

Ha szedem lehetseges hogy azzal artok es ha nem akkor meg lehet azzal

2019. márc. 8. 17:56
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Semmi baja nem lesz a babának tőle. A progeszteron az a hormon, amit a szervezet is termel a terhesség során.

Lombik terhességnél ennél az adagnál sokkal többet adnak, és mégis gyönyörű, egészséges babák születnek.

Nekem reggel 1 Crinone gél, nap közben 3x3 Utrogestan szájon át, este pedig 1 Prolutex injekció volt az adagom. Ebből a 3x3 Utrogestan a 30. hétig ment folyamatosan, fenyegető koraszülés miatt.

Tanulmányokat tényleg nem végezhetnek terheseken hivatalosan, de gondolj csak bele mennyi esetben írják fel, nem csak itt, Mo.-on, hanem szerte a világban, és ez a szám csak növekszik a lombik programokkal... ebből pedig belátható, hogy az orvosoknak igenis van elég tapasztalatuk az ilyen készítményekkel kapcsolatban, nem csak vaktába lövöldözgetnek. Nekem is egészséges babám született, giga adag progeszteron ide, vagy oda; sőt, részben ennek köszönhetjük, hogy sikerült kihordanom.

2019. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!