Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelentenek ezek az ertekek?

Mit jelentenek ezek az ertekek?

Figyelt kérdés

Kivetelesen nem maganklinikan csinaltattam a vervetelt, hanem a helyi kozkohazban. Maganba ha barmilyen elteres volt felhivtak telefonon es elmondtak mi miert van es van e teendom(gyogyszer stb). Nyilvan ezt nem varhatom el egy allami korhazban, de az h megkerdezem az orvost, hogy ez mit jelent es annyit mond ra h nem tudom... felhaborito...

Tudna esetleg vki segiteni?

GGT ertek 5 lett, a referencia tartomanyt 7-35 kozott irja a papir


Vizelet bakterium: keves - keves???? Maganba egyreszt konkret szamot irtak oda, mi az h keves?? Tehat valamennyi van ami nyilvan nem jo?? Vagy mi a frasz az h keves🤦🏼‍♀️

Cukor: normal

Ubg: normal

Ezeknel az a jo ha normal van odairva v az ha negativ?


Elore is koszonom



2019. márc. 11. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kórházban mégis milyen orvost kérdeztél meg laboratóriumi eredménnyel kapcsolatban?
2019. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hematologia osztaly foorvosa kuldott el laborra, mivel van egy veralvadasi rendellenessegem, igy terhesseg alatt verhigitot kell szurnom. Azert kuldott el laborra, h nyomon tudja kovetni, h a verhigito mennyisege megfelelo e vagy kell ido kozben novelni. Tole kerdeztem meg a leirtakat a leletemen es azt birta mondta szo szerint “Hat nezze nem tudom, de a heten ugyis megy nogyogyaszhoz, kerdezze meg tole.” Sztem ez botrany
2019. márc. 11. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozást szülész-nőgyógyász végzi, elsősorban vele kellene minden problémát megbeszélni.

Nekem a háziorvosom szólt, hogy menjek be a nőgyógyászhoz, mert ő úgy látja, hogy vérszegény vagyok, ez tény, de egy terhes nőnél mindig a nőgyógyásznak kell döntenie a teljes kezelésről, mert lehetnek olyan egyéb leletek, egyéb tényezők, amit ő nem ismerhet.


Hogy miért volt bunkó, vagy miért nem válaszolt a saját szakterületével kapcsolatos kérdésre... Hát az általános leherheltség, fusztráció, vagy sima bunkóság. Addig kell menni, amíg választ nem kapsz a kérdéseidre.


Vizelet: meg kell ismételni a tesztet, nálam volt, hogy kimutatott fehérjétől gombáig mindent, azonnal új vizsgálat, teljesen negatív lett. Biztos belenyalt a laborosok cicája.....


Normál értékek pedig teljesen jók, azt jelenti, hogy kell lennie belőle a véredben, de bizonyos tartományban teljesen jó, normál érték.


Ne pánikolj, menj a nőgyógyászodhoz, ha nagyon aggódsz, akkor menj be általános terhesgondozásra, aztán addig csesztesd az orvost, amíg választ nem kapsz.

2019. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Ugye nem vártad hogy az állami kórház laborja majd felhiv? A labor egyébként csak eredményt ad, nem diagnosztizál és nem is ajánl sem gyógyszert, sem kezelést. Ha így tenne az lenne a szakmai mélypont.


A GGT, egy májfunkciós eredmény, terhesen teljesen normális ha kicsit alacsonyabb mint a ref. tartományban szereplő alsó érték.

Olyan nincs hogy megmondják hány darab baktérium van a vizeletedben. Láttál te már vizelet üledéket? Értesz hozzá? Nem! Én viszont igen. Vagy van benne, kevés vagy sok, esetleg nagyon sok lehet még a meghatározás. Teljesen mindegy hány darab lenne benne látóterenként. Ha van benne, akkor van benne. Egy sima vizeletüledék vizsgálat pedig nem alkalmas arra hogy megmondják milyen baktérium van benne.

Cukor, ubg akkor jó ha normál, sosem negatívként szerepel az eredmény. Különösen az ubg-nél!


Egyébként pedig a referinca tartomány mindig egészséges, NEM terhes felnőttekre van meghatározva. Varandósan felesleges nézegetni.

2019. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Direkt irtam, hogy nem varom el, hogy egy laborbol v allami korhazbol felhivjanak, tajekoztassanak, mint egy maganklinikan! Direkt leirtam bakker🤦🏼‍♀️ Az viszont felhaborito, hogy visszamegyek a szakorvoshoz, aki kerte a vizsgalatot es azt is h menjek vissza hozza ha megvan, es nem tud mit mondani pl a bakteriumra. Legutobb a 16.heten volt baci a vizeletemben, a synlab kuldte meg az eredmenyt es oda volt irva h bakterium:264.

Semmilyen kerdesemre nem tudott valaszolni, pedig nem a plasztikai sebeszjez vittem a hematologiai leletemet hanem neki ez a szakteruletet

2019. márc. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!