Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Unokám lesz, aminek természete...

Unokám lesz, aminek természetesen nagyon örülök. A lányom 16 hetes terhes. Többi lent. (? )

Figyelt kérdés
Szóval még nagyon korai a terhesség, ráadásul PCOS-t diagnosztizáltak nála. Szerencsére enne ellenére sikerült teherbe esnie viszonylag hamar. Amiért aggódom: már babakellékeket vásárolnak, megvették a babakocsit, pár kisruhát. Annyira félek, ha véletlenül probléma adódna, szerintem összeomlik a lányom. Nem túl korai ez még? Ti mit gondoltok róla? Én parázom túl? Nem szóltam neki erről semmit, de félek.

2019. márc. 16. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem az első trimeszter után már elég alacsony a kockázat ahhoz, hogy ne legyen különös oka senkinek félni (persze, a baj bármikor megtörténhet).

Úgy gondolom, jó, ha előre bevásárolnak, mert az utolsó időszakban már nem kell ezekkel törődni, amikor már csak azt várod, legyél túl rajta, és sehogyan sem jó. Arról nem is szólva, hogy koraszülött is lehet. (Én is az voltam.)

2019. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nincs olyan, hogy korai, ezt mindenki döntse el maga. Mellesleg pont nemrég jött velem szembe youtubeon egy video amiben egy szerencsétlen nő megmutatja a babaszobát amibe mindent megvettek erre a 41. héten halva született a gyereke... Ilyen tragédia is van és ez esetben ha a 39. héten vett volna meg mindent is az lett volna amiért itt kritizálod a lányodat. Isten ne adja, hogy ilyen történik bárkivel is de láthatod, hogy nincs korai meg késő, azt meg nem lehet csinálni, hogy csak akkor vásárol az ember ha már megszületett. A pcos egyébként nem hat ki a magzatra, ha már 16 hetes akkor pontosan ugyanannyi esélye van ilyenekre mint egy nem pcos-s nőnek. Ne fesd az ördögöt a falra...
2019. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok a terhességhez!Szerintem te parázod túl.Azért viszont dicséretet érdemelsz, hogy inkább ide írsz, ahelyett, hogy a lányod terhelnéd. Ezt próbáld meg megtartani az unokád úgy 20 éves koráig, vagy inkább örökre:)Szerintem az én korosztályom is ismeri azt a régi babonát, de már régen se volt alapja és most sincs.Egyetlen magzat se azért hal meg, mert ruhát vesznek neki!Az 1.trimeszterben valóban nagyobb a kockázat, ezért nem érdemes vásárolni, de a lányod már azon is túl van.Ahogy a többi válaszoló is írta,sajnos bármikor történhet baj, de az nem a vásárláson múlik.Baj esetén ruhával, vagy anélkül is összeomlik minden anya, ezt nem lehet megspórolni! Viszont, ha nincs probléma,kár csinálni!Inkább örülj vele annak, hogy a PCOS ellenére ilyen hamar sikerült teherbe esnie, és segíts neki abban, amiben kéri!A félelmed pedig ne ragaszd rá.
2019. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12-es válasz kivételével mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Nem tudom, te mit olvastál, de egyáltalán nem kritizáltam a lányomat!

Aranyosak vagytok, hogy ennyien írtatok, főleg amit...

2019. márc. 16. 16:05
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is mondták/mondják ezt a babonát :) azért mert mi is kb a 15-16 hetesen kezdtünk el vásárolni :) én is pcos vagyok bár nekünk 5 évig váratot a baba magára :) szerintem nem korai... remélem minden rendben lesz velük... én most lépek majd a 30 hétbe eddig minden rendbe volt :)
2019. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát mi megvettünk egy kombidresszt, amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba. :D
2019. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám azt mondta, hogy az a baba amelyik a világra kell hogy jöjjön az a világra is jön. Amelyik pedig nem elég erős az ígyis úgyis el megy.

Mivel a kritikus időszak az első trimeszter így pcos ide vagy oda nem kell okvetlenül, hogy baja legyen.

Mivel az anyukája vagy, szerintem támogasd bárhogy is alakuljon. Ha vásárolni akar hadd tegye. Lehet jobb is hamar le tudni, mert nagy pocakkal nehezebb

2019. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
95%
Tudod első babásan a 34. hétig nem vettem semmit. 33+6nál korababám lett, akit 2250 gr-os nagy baba lévén gyorsan haza is adtak 9 nap után. 3 napot voltam kórházban. Mindenem sajgott úgy mentünk a korára látogatni meg szaladgáltunk cuccokert mert semmi nem volt. Nem volt élmény... bennem is volt ilyen babona, aminek eredményeként még a totál ésszerű 30. héten sem mertem vásároltatni senkivel semmit, sőt nem engedtem h bárki bármit vegyen. Saját magammal cses...ztem ki. Harmadjára 32. hetet elértem mindent megrendeltem neten ami még esetleg nem volt. Nem akartam mégegyszer vad rohangálást, babona ide vagy oda. Pedig nekem egy 20 hetes vetéléssel volt okom arra hogy féljek és babonáskodjak. Szóval szerintem nézz szembe a félelmeiddel és próbálj arra gondolni h pcos-al nem szoktak nagyvetélni meg koraszülni. Nekem tök más miatt voltak bajaim. Ne félj!!! :) 8as vagyok
2019. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!