Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Aggódom...

5 hetes terhes vagyok. Aggódom, természetesen én is emiatt a H1N1 miatt. Eddig nem nagyon érdekelt, de mostmár nem csak magam iránt vagyok felelőséggel. Mit tegyek? Oltassak vagy ne oltassak?

Figyelt kérdés
Milyen hatással lehet a vakcina a magzatra?
2010. jan. 29. 17:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Szia én is 5 hetes 4 napos vagyok és én ha lesz szívműködése a picinek utána már biztos hogy beadatom.
2010. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Erre senki nem tud neked válaszolni.A reklám szerint nincs hatása a magzatra.De ezt csak a megszületése után vagy jóval később lehetne megmondani.És akkor sem biztos,hogy visszakövetkeztetik az oltásra.
2010. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon sokat vicilláltam. Elég oltásellenes voltam. Én a 12. hét előtt viszont semmiképp nem oltattam be magam. Megvárom míg bőven betöltöm. Most a 14. hétben vagyok, jövőhéten megyek beadatom. Nem szeretném, ha a híradó rólam szólna!
2010. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Én 1. trimeszterben nem oltanék, utána igen. Sajnos pont bele fogsz csúszni az 1. harmaddal a márciusba.


Megkérdezhetem, hogy miért nem oltattad be magad teherbeesés előtt, ha ez aggaszt?

2010. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvass utána és dönts. Itt hiába mondja azt majd 100 ember, hogy oltass/ne oltass, nem nekik kell dönteni. Nehéz, tudom, de ha már meghoztad a döntést meg fogsz könnyebbülni. Legyen az akár oltatás, akár nem oltalás.
2010. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

En azon a velemenyen vagyok, hogy az idegeskedes tobbet arthat. Van meg hatra kb 35 heted. Ha nem oltatod be magad, akkor nyugodt tudsz maradni a H1N1 miatt, vagy vegig parazni fogsz? Inkabb erre a kerdesre valaszolj magadban es ugy donts. Kerdezd meg az orvosokat is, haziorvost, nogyogyaszt, vagy keress fel egy immunologust. Rajuk kell elsosorban hallgatni, nem a netes kismamakra, mert kapni fogsz ilyen-olyan velemenyt egyarant, nehez lesz eszerint dontened.

En egyet tudok: kulfoldon eltem, amikor a H1N1 "kirobbant". Nem fejletlen orszag volt, sot! Semmilyen negativ kampany nem volt a vakcina ellen, mint itt, Magyarorszagon, vartuk, mint a messiast, orultunk, hogy vegre elkezdtek oltani a terheseket (elsok kozott kaphattunk vedooltast). Nagyon reg be vagyok oltva, lassan szulni fogok. Nagyon meglepodtem, amikor kesobb lattam a hirekben, hogy a magyarok mennyire ellenzik, majd vicces volt vegignezni a palfordulast.

2010. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mert eddig úgy voltam vele,megfelelő higiéniával stb kikerülhető.Meg hát csak most gondolkoztam el igazán rajta.De ugye ott va az is a szemem elött,hogy nem tudni milyen hatással van a magzatra.
2010. jan. 29. 17:49
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én most a 26. héten vagyok én sokáig ellene voltam, de aztán a dokiaim meggyőztek, hogy oltassak, és a 18. héten beadattam. Azt mondták, hogy a terhesek extra kockázatnak vannak kitéve, mert az immunrendszerük gyengébb, és a szervezetünknek is két embert (mégha az egyik pici is) kell ellátnia. Meg aztán amikor nőni kezd a baba

(mármint méretileg olyan nagy lesz), a tüdő kissé összenyomódik, ami szintén erősíti a h1n1 durva következményeit. Azonban hozzátették, hogy az első harmadban nem javasolt a beadása. Nekem van egy kislányom, és én látni akarom felnőni, nálam ez volt a döntő.

2010. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is oltattam, de megvártam míg betöltöm a 12. hetet. Már legutóbb azt nyilatkozták a tv-ben, hogy lehet az első trimeszterben is oltani, de még akkor annyi minden történhet, én így a legelején nem merném a helyedben.

14+5 h k.m.

2010. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Nekem a nődokim és a belgyógyászom is azt mondta, hogy ne oltassak, mert semmi bizonyíték nincs rá, hogy hogyan hat az oltóanyag a mazgatra, illetve lesz e az oltásból a későbbiek folyamán valamilyen betegsége. Szóval én akár mennyire félek, a H1N1-től, a baba egészségét nézve nem oltatok. Szedem a vitamint, nem megyek tömegközlekedéssel sehova, mosom rendszeresen a kezem, ha meg orvoshoz kell mennem akkor maszkot veszek fel. Amúgy dolgozom. Nehéz döntés, nem mondom. Én ezt a döntés hoztam. 15hetes km.
2010. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!