Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha volt 15-20 évvel ezelőtt 2...

Ha volt 15-20 évvel ezelőtt 2 abortuszom, ez rányomná a bélyegét ha most szeretnék gyereket esetleg? Pszichésen/testileg.

Figyelt kérdés

Testileg annyit tudok mondani,hogy akkoriban mind a 2alkalommal egyből teherbe estem,de aztán nem tartottam egyiket se megfelelő párnak mikor kiderült a terhesség.Nem tudom mennyire vagy mit tett esetleg tönkre az abortusz.Most 20 évvel idősebb vagyok,van rá esély hogy nehezebben esnék teherbe mint anno ?

Pszichésen pedig azért,mert emlékszem a legelső alkalomra mikor teherbe estem,hirtelen rózsaszínnek láttam mindent,teljes boldogsággal töltött el a tudat hogy lesz egy gyerekem.Gondolom az első alkalom ilyen.Viszont a másodiknál már totál nem így volt,semmi érzelem,azon voltam csak hogy minél inkább vége legyen az egésznek,és ne kövessek el valami hibát.

És most attól félek,hogy megtervezem hogy szeretnék,megtörténik,és már soha nem lesz ugyanolyan mint az első alkalom,nem tudom érti-e valaki.Attól függetlenül hogy ez meg lenne tervezve,és nem véletlen.Plusz már ennyi idősen ezer félelmem van a terhességgel kapcsolatban,míg 18 évesen meg se fordultak volna bennem olyan gondolatok,simán belevágtam volna hogy gyereket szüljek.


2019. márc. 18. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nehezebb lehet mert vagy vagy 38 éves.
2019. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Én nem esnék teherbe, alaphangon is öreg lehetsz már, ha eddig megvoltál gyerek nélkül, most már minek.

Félnék attól, hogy a sors benyújtja a számlát, beszokta valamilyen módon. És arra nem biztos, hogy semmi érzelem nélkül tudnál legyinteni.

Na meg kétszer!!! bepánikoltál, ki garantálja, hogy harmadszorra nem fogsz, most azért teherbe esni, hogy legyen egy harmadik abortuszod is?

2019. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es : nem fogok ezotérikus irányba elmenni ezzel kapcsolatban.Én tudom hogy akkoriban jól döntöttem,és nem is ez volt a kérdés,mivel nem bántam meg,elég sanyarú helyzetben lett volna a gyerek is,meg én is.
2019. márc. 18. 09:32
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Majdnem 40 leszel mire megszuletne a gyerek. En ennyi evesen mar nem szulnek, de a te eleted es te dontesz.

Egy dolgot viszont nem ertek..Irod hogy atol tartaz hogy a tervezet baba mar nem lesz ugyan olyan mint az elso. Nem, nem lesz, mert mar volt 2 abortuszod elotte. De nem is kell olyannak lennie es nem is lesz. Hiszen egy 18 evesnek es egy majdnem 40es nonek teljesen mas erzelmi intelligenciaja van. Maskent eled meg ezt a terhesseget de ez atol nem lesz jobb vagy rosszabb, tobb vagy kevesebb.

2019. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az elso missed ab lett, rozsaszin kod, abrandozasok, minden ami kell aztan hatalams csalodas, siras.


Masodik terhesseg mar felelemmel teli volt, h ot is elveszitem, szerencsere ebbol a terhessegbol megszuletettem a fiam! :)


Harmadik terhesseg, na mondom, amig orvos nem latja bele se merem elni magam, jol tettem, ujbol missed ab...


Most vagyok negyedszer terhes, mar csak akkor hiszem el, ha a kezemben tartom...


Szoval, nem, nem lesz olyan mint az elso! Nem is fogsz olyan konnyen teherbe esni, mint huszonevesen, sot, lehet, mar nem is fogsz tudni egyaltalan! De miert 40 evesen jut eszedbe, h megis kene gyerek, mikor elotte mar kettot is eldobtal??!

2019. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A testileg részt egy nőgyógyász tudná megmondani, esetleg hormonjaid is megnézetheted endokrinológusnál, a pszichésen rész meg te magadnak vagy járj pszichológushoz, hogy megismerd magad és ha szükséged van rá, elsirasd a múltat nem csak az eszeddel elfogadva. Statisztikailag öregebben nehezebb a teherbe esés és kockázatosabb a terhesség/szülés meg hogy a baba egészséges lesz, ennek okainak utána olvashatsz, de ennek ellenére sokan vállalnak első gyereket 40 éves kor körül, manapság elég megszokott már.

Az ember változik azért, bár sok rigolyánk, a temperamentumunk, tehetségünk/ügyetlenségünk megmarad vagy még rosszabb lesz, de az életcélok, preferenciák, értékrend sokat alakulhatnak 20 év alatt, akár a keresűség, akár a nehézségek elfogadása, a lenézett dolgok értékelése irányába - tapasztalatoktól függően. Ez normális. Aki többedik gyerekét várja, bár valamennyire az is csoda, mert azért az élet mindig az, az is már jobban tudja, mivel jár. Néha még jobban is fél ezért, de attól még vagy sőt, tudja szeretettel várni, nem kell ahhoz véletlenül fogannia (inkább ellenkezőleg, mint példád is mutatja...), lehet a nehézségeket tudatosan is vállalni valami remélhetőleg értékesebbért rózsaszín köd és tinis lelkesedés nélkül. Szerintem sok anya elmondhatja, hogy örül, nem tudta, mi vár rá, mert akkor nem mer belevágni - de ez nem azt jelenti, hogy nem szereti a gyermekét és visszacsinálná (bár biztos olyan is akad). Minden azon múlik, hogy dolgozod fel a kapott "kártyákat".

2019. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is több abortuszom volt a húszas éveim elején (nem ragozom, ígyis-úgyis élve felkoncolnának, írjak bármit is). Igaz, nekem nem telt el 20 év, csak 10, de a 30 éves koromban a kisfiam, rá két évvel a kislányom elsőre megfogant. Tehát testileg minden rendben volt, egészséges várandósságaimból születtek az egészséges gyermekeim.

Lelkileg pedig semmi nehézséggel nem szembesültem. Én anno tudtam, hogy jó döntéseket hozok, nem is hozhattam volna más döntést. Nem tarthattam meg azokat a terhességeket, nem is akartam volna megtartani. Akkor lezártam, miután túl voltam rajta, és a mai napig is ugyanígy gondolom. Nem kapom magam azon, hogy azokról a magzatokról ábrándozom.

És nem, nem vagy öreg 40 évesen. Próbáld meg, előtte azért vizsgáltatsd ki magad.

2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezotéria igen, mert hitvilág fontos, viszont éppannyira tudományos tény, ennyire idős nőnek, akinek gyakorlatilag első terhessége lenne, nagyon nagy a kockázata a beteg gyereknek. Akár Down-kór, akár Edwards...Lehet persze-szintén nem ezotéria alapján-hogy makkegészséges gyereked lesz, meg vannak erre a tudományos, matematikai képletek, hogy melyikre mekkora esély van.

Igaz, ha beteg, legfeljebb eldobod, mint a papirzsepit, érzelemmentesen. Ezt kifelejtettem a számításból, hogy neked azok nincsenek. De ha mégis, gondold meg, kész vagy e akár súlyos beteg gyereket gondozni 7/24-ben? Ha nem, akkor ne szülj.

2019. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Erre a nőgyógyász fog neked tudni válaszolni. Mi nem látunk bele a testedbe. Hormonvizsgálatot és egy alapos testi vizsgálatot kell valószínűleg végezni.


Ami a lelki részét illeti: az előző hozzászólóknak igaza van abban, hogy a genetikai betegségek kialakulásának lehetősége arányaiban megugrik 35 év felett. A legnagyobb esély a Down-kór kialakulása.

Emiatt tuti parázni fogsz, én is azt tettem.


Megugrik a terhességi cukor kialakulásának esélye és még jó pár esetleges szövődményre felhívják a 35 feletti kismama figyelmét. Tapasztalatból mondom: minden miatt paráztatni fognak, szóval tutira nem lesz olyan, mintha huszonévesen estél teherbe. Ha az orvos azt mondja minden rendben és lelkileg képes vagy elviselni az "ijesztgetéseket" akkor vágj bele.


Viszont tényleg érdekel, minden előítélet nélkül: az első abortuszt megértem nálad is meg #7-esnél is. De több?

Miért nem figyeltetek oda a későbbiekben, hogy ne történjen meg újra? Vagy ez hogy?

2019. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy öreg. Ha jó orvost választasz, akkor még fokozottabban fog odafigyelni rád, mivel elmúltál 35. Ráadásul több lehetőség áll rendelkezésedre, amivel kiszűrik a betegségeket és a születési rendellenességeket, persze ezekért a zsebedbe kell nyúlni, de gondolom ez 38 körül nem akkor probléma, mint egy 18 évesnek. Ami volt, elmúlt, az abortuszok is, lehet hogy ugyanolyan lesz a várandósságod, mint az első, de lehet hogy nem, ezt senki nem tudja előre. Nekem testi érzetre és kötődésre két ugyanolyan várandósságom volt eddig, pedig mindenki azt mondta, hogy minden terhesség más.
2019. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!