Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok. Lehet belőle...

Várandós vagyok. Lehet belőle baj a terhesség során, ha az orvosomnak nem mondom el, hogy volt már egy abortuszom?

Figyelt kérdés

Vagy úgyis rájön?

Szégyellem...


2014. ápr. 2. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nincs semmi szégyelni való rajta és jobb ha tudja a doki.
2014. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A doki nem fog ítélkezni..pont úgy ahogy a védőnő se és amikor a kis könyvet kitölti kérdezni fogja.
2014. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A kiskönyvedbe belekerül, de senki nem kérdez semmit, nem kell szégyellni.
2014. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Babeli Zurzavar ***** válasza:
a szegyenerzeten kivul van mas oka, hogy titkolni szeretned?
2014. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Igen, lehet.

Hiszen ez így már második terhességed, így az ellenanyag termelések erősebbek a szervezetedben a baba ellen. (Már nyilván, ha lesz egyáltalán.) Minden esetre körültekintőbbnek kell lenniük ezekkel a vizsgálatokkal kapcsolatosan.

Plusz alapból az, hogy volt abortuszod, sérthette valahol a méhfaladat, ami azóta már nyilván begyógyult, na de soha nem lehet tudni.


Szóval mindenképp mondd el neki. Nem fog érte ferde szemmel nézni, nem te leszel az első kismama nála, akinek volt abortusza.

2014. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én tutira elmondanám a dokimnak, hiszen ez egy lényeges infó lehet a számára!! Azt nem tudom, hogy rájön-e, ha nem mondod meg neki, de abban biztos lehetsz, hogy nem te leszel az első esete, aki abortusz után vállal babát, hidd el, nem fog se kioktatni, se elítélni.
2014. ápr. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az orvosok előtt soha semmit ne titkolj! Ez nemcsak a nőgyógyászra érvényes.

Mond, hogy volt terhesség megszakításod, nem kell megindokolnod miért.

2014. ápr. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
El kell mondanod,mert egyrészt a védőnő rá fog kérdezni,másrészt ha pl Rh- vagy,akkor mivel második terhesség fokozottan oda kell rád majd figyelni,és veszélyes lehet ha nem vallod be.Nincs ezen mit titkolni.
2014. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért kell tudnia, mert a méhszájad nem biztos, hogy olyan, mint annak, akinek nem volt abortusza, és ez a tény a terhesgondozásban szempont lehet. Ezen kívül a klinikai kórelőzményedben, az OEP.nyilvántartásban is szerepel, hogy abortuszra mentél.
2014. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem abortuszom volt, hanem vetélésem, amit műtéttel kellett befejezni.

Azon kívül, hogy a védőnő a kiskönyv elején (hátulján?) lévő táblázatban odahúzott egy vonalat a megfelelő helyre, a kutya nem foglalkozott vele. Soha, senki nem kérdezte, és hátrányom se származott belőle.

2014. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!