Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség előtt érdemes...

Terhesség előtt érdemes minden infót összeszedni ami ezzel kapcsolatos, vagy jobb nem olvasni semmit, és nem sokat gondolkozni, az ráér időközben?

Figyelt kérdés

Gondolkozok a dolgon,és mivel alig tudok valamit erről a témáról,arra gondoltam hogy mielőtt véglegesen eldönteném hogy szeretnék-e terhes lenni,olvasgatom ezt a fórumot,a neten az ilyen jellegű témákat.

Csak attól félek ha nagyon beleásom magam ebbe a témába,sok olyan dolgot fogok látni,ami eltántorít a terhességtől,mert így is félek tőle de nagyon.

Viszont teljesen tudatlanul se merek teherbeesni,azért olyan dolgokkal szeretnék tisztában lenni,hogy pl. szülésnél mi vár rám egyáltalán,és hasonlók.

Vagy inkább ne gondolkodjak semmin,ráér minden infó összegyűjtése a 9 hónap alatt ?

Nincs nagyon olyan ismerősöm akitől kérdezgethetnék,esetleg anyám,akinek a véleményét meg tudom hallgatni.

Te hogyan csináltad ezt,tudatosan felkészültél az egészre már előtte ?


2019. márc. 26. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Előtte "készültem". Vagyis inkább csak sokat olvastam a témában, és így innen onnan összeszedtem az infókat, amikor még tervben sem volt hogy legyen gyerekünk.
2019. márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Az ember nem azt donti el, h szedetne e terhes lenni, hanem azt, h szeretne e gyereket?!

Legalabbis racionalis esetben.


En pl tudom, h nem akarok szulni, rettegek tole, tapasztalatom is van benne, hisz mar ateltem, viszont szeretnek meg egy (verszerinti) gyereket, ehez meg muszaj lesz szulnom.

Szoval, akkor bevallalom a 10-20oras vajudast, a sok evnyi oromert, amit a gyerek fog adni?! Te bevallalod a terhesseget?! Na ezt kell eldonteni, szeretni a gyereket kell!


Amugy meg tok mindegy mennyit tajekozodsz a temaban, a te terhesseged tuti mas lesz, mint amit olavsgatsz, hisz tenyleg nincs ket egyforma ;) de persze jo, h tajekozodsz, felkeszulsz mindenre, de ez raer a terhesseg alatt is.

2019. márc. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan olvasgass, tájékozódj, de ne a szüléssel kapcsolatban. Én nagyon sokat olvasgattam a szülésről és borzasztóan féltem tőle. Ehhez képest nem olyan vészes (ha komplikáció mentes), teljesen más átélni mint hallanni/olvasni róla. Mondom ezt úgy, hogy egy napig vajúdtam.
2019. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Leginkább ne az interneten tájékozódj, vagy legalábbis válogasd meg az oldalakat. Akkora bődületes hülyeségek vannak leírva, hogy a fejemet fogom tőle. Azt döntsd el, hogy szeretnél-e babát? Alkalmas-e az életviteled, jövedelmed, lakhatásod, párkapcsolatod egy csecsemő felneveléséhez? És innentől kezdve a többi csak a "szükséges rossz", ami egy terhességgel és szüléssel jár. Kész. Ha szeretnéd a gyereket, akkor ahhoz járulékosan jön egy csomó minden jó és rossz dolog, nem kell túlagyalni. A terhesség alatt lesz 9 hónapod rá, hogy mindennel képbe kerülj, ez rengeteg idő. Közben ott a védőnő, a szülészorvos, a gyerekorvos, a kismamatornás barátnők, ésatöbbi, akik remek tanácsokkal és ötletekkel tudnak szolgálni. Én például nem készültem a terhességre, mert elméletileg nem eshettem volna természetes úton teherbe, úgyhogy derült égből érkezett a hír, nulla tudással erről az egészről. Most vagyok 36 hetes, és úgy gondolom, abszolút képben vagyok mindennel, a szüléstől egyáltalán nem félek. Nézd, anyák milliárdjai végigcsinálták már ezt az emberiség története folyamán. Arányaiban nézve a legtöbben mindenféle segítség nélkül, néha egyedül, koszban, sárban, puszta földön szültek és szülnek, nulla orvosi felügyelettel és mégis egészséges babákat hoznak a világra. Szerinted te egy jól felszerelt kórházban, orvos, szülésznő jelenlétében, fájdalomcsillapítás és császármetszés lehetőségét is számba véve nem fogod tudni megszülni? Dehogynem. Fájni fog? Fájni hát, ezt nem szépíti semmi. De ez lesz jó esetben néhány óra, aztán lesz egy gyermeked, akiért minden fájdalom megéri.
2019. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!