Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheleses cukorvizsgalatban...

A terheleses cukorvizsgalatban a glukoz mennyinek felel meg?

Figyelt kérdés
Ha jol tudom 75g glukozt kell meginni, ez kb minek felel meg? Ugy ertem h pl hany tabla csokinak v mihez lehetne hasonlitani?

2019. márc. 26. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

100g Boci csokiban 59,1g cukor van.Nem tudom ez mennyire segít...

Hogy mihez lehetne hasonlítani...Úgy képzeld el hogy egy pohár vízbe tömény cukrot(glukozt)tesznek ami szörnyen édes.Vigyél magaddal citrom levet,az valamennyire enyhíti és ihatóbb.

A középső gyerekemnél a kórházba kellett mennem,cukorterheléses vérvételre.Ott teába tették és egész jó volt.

Ja és még egy jó tanács,húzóra idd meg.

2019. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem szörnyen elviselhetetlen meginni, mint ahogy azt sokan előadják.

Citrommal főleg.

2019. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyszer mar itattak velem ilyet terhesseg elott tok mas miatt, az ize nem volt annyira szornyu szerintem, bar en irto edes szaju vagyok😅

Inkabb az erdekel h milyen teherelsnek felel ez meg kb a szervezenek. Mintha bevagok egy a tabla csokit v tobb

2019. márc. 26. 09:49
 4/8 anonim ***** válasza:

En is vittem citromot, az ize olyan volt, mint az elcseszett limonadenak, abszolut nem a szornyu kategoria.

Pl 75g kristalycukor az 3 pupos e.k., na ehez fel citrom leve es kb 2dl viz. :)

2019. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most latom, amit irtal, igen, kb ha bevagnal egy nagy tabla csokit, vagy lekvarosbuktat reggeliznel, vagy egy nagy furt szolot v fel dinnyet ennel, stb :)


De ugye foleg delelott a tejtermekekkel es a feherliszttel is vigyazni kell, meg ha ezek nem is feltetlen edesek.

2019. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok

Nekem igenis szőrnyű volt,de lehet nekem nem csinálták meg jól.Egyáltalán nem limonádé szerű volt.

2019. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Sokkal nagyobb terhelés annál, mintha egy tábla csokit megennél. Eleve nincs ennyi szénhidrát egy tábla 100 gr-os csokiban és az is sokkal lassabban szívódik fel a zsírtartalom miatt.
2019. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolso, az attol fugg milyen csoki :D

De akkor mar vegyuk ide azt is, h terhelesnel nem szabad mozogni, szoval, ha nem TV nezes kozben csokizunk be, akkor a terheles ebbol a szemszogbol is sokkal jobban ervenyesul.

2019. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!