Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezeletlen diabétesz miatt...

Kezeletlen diabétesz miatt lenne? Volt valakinek fals negatív OGTT eredménye, miközben terhességi cukorbeteg volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


37 hetes kismama vagyok. Az orvosom a 23. hétre kérte az OGTT-t (terheléses cukor). Az éhgyomri 4,1, a 120 perces 6,4 mmol volt. Az orvosom és a vérvételt intéző szülésznő szerint ez nagyon jó eredmény, örüljek neki.


Sajnos a 3. ultrahangon (32 hét 5 nap) a baba 34-35 hetesnek felelt meg méretei alapján és a placenta is már II. fokban volt érett volt. A 36. heti UH-n (36 hét 3 nap) a becsült súly 3250 gramm (+-480 gramm) lett, a BPD 96 mm, HC 338 mm. A lepény nem meszesedett tovább, ugyanúgy II. fokú grannum. A szonográfus mindkét alkalommal kérdezte, hogy biztos nem vagyok-e GDM-es, mert a baba 36 hetes létére 40 hetes méretekkel rendelkezik, nagy a buksija, nem biztos, hogy le tud szállni, magasan van a medencém fölött (előtte 2 nappal a doki meg azt mondta, hogy már lent van a feje, de én is fent érzem meg a védőnő is, mikor dopplerrel szívhangot nézett).


Szóval most eléggé megijedtem és mivel az előző terhességeimnél 32. héten abszolút jó volt a lepény, a 36. héten is csak I. fokban érett, valamint nem voltak ilyen óriási méreteik a testvéreknek, ezért felmerült bennem is, hogy talán túl korán küldtek el OGTT-re (a régi orvosom 24-26. hét között szokott és hárompontost, nem csak kettőt) és mire kialakult a diabétesz, addigra túl voltam a terhelésen. Eddig amúgy 10 kg-ot híztam (5-11 kg között híztam az előzőekkel, akkor 75-77 kg-mal szültem, most 72 kg vagyok), 22,2 a terhesség előtti BMI indexem, ami elvileg normális.


Az orvosom szerint genetika, biztos nem vagyok diabéteszes, jó lett az eredményem. Igaz, hogy osztályvezető helyettes, én mégis bizonytalan vagyok.


Volt közületek valakinek GDM-je a jó terhelés ellenére? Mik voltak a következmények?



2018. dec. 11. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, én inzulinos cukorbetegként szültem, az első lányom 3800 g volt a 38. héten, a második 3900. Makk egészségesek, pedig nekem volt, hogy 10 felett voltak a cukraim, akárhogy is vigyáztam és mindent betartottam. Sajnos mindig paráztatnak, nem kéne. Nekem azt is mondták, hogy minek szülök még, örüljek, hogy van egy és egészséges. A nem cukros anyukák nagy része is 4 kg-os babákat szül! Ha a méhlepény rendben, cukrod rendben, nyugodj meg ☺ A második mindig nagyobb...
2018. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

20. héten voltam egy terhelésen, minden rendben volt. 26. héten mentem megint, 8,2 lett. Ha nem vagy nyugodt, nézesd meg vércukormérővel. Egyél meg egy zsemlés szendót, utána egy órával mérd meg. Ha gdm, akkor 7 felett lesz.

Amúgy az én lányaim is nagyobbak voltak egy héttel mindig, de a diabetológus szerint ez nem feltétlen a cukor jele,annak inkább szervi megnagyobbodásos tünetei vannak.

2018. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha még nem szülök meg, akkor a héten keresek egy gyógyszertárat, ahol mérnek vércukrot. Mondjuk így a 37. hét közepén nem tudom, mennyit segítene a 160 CH diéta, bár kétségtelen, hogy ártani nem árt (néhány napja sokkal jobban odafigyelek arra, hogy többször kevesebbet egyek és inkább lassú felszívódásúakat).


A szerveire nem mondták, hogy nagyobbak lennének az átlagnál, a pocakja és a feje ami nagyon nagy, 40 hetesnek felelt meg a 36. héten, tehát 4 héttel nagyobb volt, mint kellett volna, azóta pedig már eltelt 1 újabb hét. :(


Egyedül a harmadik lányomnak volt nagyobb a gyomra, nem ürülő gyomortartalom miatt küldtek el genetikushoz (Hajdu Krisztina doktornő), azt gondolták, hogy bélszűkülete vagy patkóbél elzáródása van, de cukorbetegséget nem említettek a lehetséges okok között. Aztán miután megszületett (eddigi legnagyobb súlyú újszülöttem), utána 4 hónapos koráig alig kakilt, már Hirschsprungot is diagnosztizáltak nála a heti 1 kaki miatt, aztán amikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor megoldódott, naponta lett széklete és a pocakfájás is megszűnt.


Egyébként a gyerekeim súlya a következőképp alakult:

1. lány 36+3 2620 g (intenzív ellátást igénylő koraszülött és a doki szerint az első trimeszteres bakteriális fertőzés miatt lett kicsi a súlya meg a koraszülöttsége miatt)

2. lány 37+0 3270 g

3. lány 37+6 3945 g (neki volt nagy a gyomra, születése után a hasi UH mindent rendben talált)

4. fiú 38+3 3425 g


OGTT mindig jó lett, de ugye később csinálták, mint a mostani dokim. Egyiküknél sem mértek akkora méreteket, mint most ezzel a babával. A terhesség korát pedig azért tudom, mert első trimeszterben sok UH volt és a 12-13. heti genetikai vizsgálatig napra pontosan növekedtek mindannyian.

2018. dec. 11. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:

A 23. héten még valóban kisebb az esélye a GDM észlelésének (kialakulásának), mint később, a 26-28. hét körül.


Ha GDM-re gyanakszol, vegyél egy otthoni vércukormérőt, és mérd étkezések előtt, illetve utána egy órával a cukrodat. Ha rendszeresen 7 felettiek az étkezés utáni értékek, illetve a reggeli éhgyomri rendszeresen 5 feletti,akkor ezt jelezd az orvosodnak, és lehet,l, hogy ismétlik a terhelést.


Élettani tény, hogy a 32. hétig romlik az inzulinérzékenység, ha a gdm-re hajlam van.

2018. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kezd meginogni a bizalmam a védőnőben is. Ma rákérdeztem nála is, ő azt mondta, hogy ha a 23. héten jó volt az OGTT, akkor tutira nem vagyok GDM-es. Holott már több helyen olvastam és itt is írtátok, hogy lehet jó a 24. héten, de 4 héttel később el is szállhat a terhelt érték akár 8 körülire is.

Különben étkezés után elég gyakran szédülök, nem tudom, ez attól lenne, hogy magas az inzulinszintem és lenyomja a vércukromat? Vérnyomásom rendben van, 100/60 körül szokott lenni.

2018. dec. 12. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudo ismételni, hogy kölcsönözz vagy vegyél vércukormérőt, teljesen felesleges mérések nélkül ezen agyalni. Szerintem egyébként a leírtakból egyáltalán nem következik, hogy GDM állna fenn nálad, csak annyi az igaz, hogy önmagában egy korai jó terhelés, nem zárja ki , hogy később romlik a helyzet. De nem kell újabb terhelést csinálni, vagy jók a cukraid éhgyomorra és étkezés után, és akkor nem vagy cukorbeteg, vagy rosszak, és akkor lépni kell, de ezt mérés nélkül nem fogod tudni, mert a tünetek , amiket írtál, még ezer más dologtól lehetnek.
2018. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!