Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes nő miért fogdossák...

A terhes nő miért fogdossák állandóan a hasukat?

Figyelt kérdés

Terhes kolléganőm konkrétan fél kézzel gépel, egy pillantra nem hajlandó levenni a kezét a hasáról... :)

Először azt hittem, fájdalmai vannak vagy ilyesmi, de nem.

Azt ne írjátok légyszi, hogy “majd megtudod”, mert nekem nem lehet - talán ezért is érdekel ennyire, hogy milyen érzés/mi van ilyenkor az emberben... :)



2019. márc. 28. 07:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*nők
2019. márc. 28. 07:27
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom mennyi idős terhes,de lehet a mozgásat figyeli/várja. Olyankor én is oda tettem a kezem,de amugy nem vettem észre magamon. Védelmezés miatt is lehet. Úgy érzi igy még nagyobb biztonságban van.
2019. márc. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem osztonos reakcio. En atol vagyok kiakadva mikor masok tapizak es fogdosak a terhesnok hasat. Mintha a nok hasa koztulajdona valna terhesseg alatt.
2019. márc. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk igy azert tulzasnak tunik, amit a kolleganod csinal.



Ha rarakom a kezem a hasamra, olyan, mintha, "megerinthetenem" a babam.


Kicsit ez is olyan, mint egy frissen tomott fog, miutan elkeszult a tomes, folyamat ott a nyelved, mig meg nem szokod, csak hat a has folyamat no. :)

2019. márc. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Én sem sokat fogdostam a hasam, éreztem h mozog, az elején oda tettem a kezem, de aztán már természetessé vált, és nem fogtam. Viszont attól nekem is herótom volt, ha mások hozzáértek
2019. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A negyedik hónapban van.

Na igen, a mások általi fogdosást én sem értem, főleg ha még meg sem kérdezik a nőt, csak úgy simán nyúlkálnak a hasához... kiborító lehet.

A fogtöméses hasonlat tetszett x)

Jókat írtok, köszönöm, jöhetnek még válaszok/tapasztalatok. :)

2019. márc. 28. 07:50
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
14 hetes vagyok és egyre többet simogatom a hasam :D olyan jó érzés érezni hogy napról napra nő. Van mikor arra kellek este hogy a kezem a hasamon van, lehet ez is valami ösztön 🤷‍♀️
2019. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Részemről: volt, hogy ösztönösen nyúltam a hasamhoz, volt hogy egyszerűen jól esett, volt hogy a mozgását figyeltem, vagy éppen valamilyen kellemetlen érzés miatt fogtam a hasam, vagy amikor már nagyon nagy volt a hasam, akkor ülés közben ott volt a legkényelmesebb tartani a kezem, kézre esett a hasam :)
2019. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minor az elso gyerekem vartam, meg nagyon nem ajanlottak arra hivatkozva, hogy mehosszehuzodasokat csinalhat, (ettol fuggetlenul nyilvan megfogtam, neha simogattam, mert erdekes, ahogy mozog ott a baba, es tenyleg egyfajta kapcsolatfelvetel ez vele, ugyanolyan, mint ahogy most is megerintem, magamhoz olelem, mikor mar kint van). Azota ezt az ervet, hogy nem szabad simogatni, ugy tudom, mar egyaltalan nem mondjak, ahogy pl. problemamentes varandossag alatzt a szoptatast sem tartjak mar gondnak.


Azt en is tulzasnak tarot, hogy fel kezzel gepel, de nem tudhatod, mennyit vart ra, milyen regota szeretne, es ugy tunik, ugy erzi, igy van a legtobbet kapcsolatban a babaval. Nekem furcsa, ha egy no allandoan a terhes hasat simogatja, de max. nem nezek oda, ha nem tetszik :D Amit en csinaltam, az sem biztos mondjuk, hogy normalis egyesek szerint: a 15. hettol folyton azt lestem, hogy mikor mozdul meg, a 17. hettol mar kis puklikat is csinalt, en ezeket videoztam, ferjem kivolt tole :D

2019. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a nagyobb gyerekeimet is simogatom, igy a pocakban levo babát is reflexbol simogatom néha, jól esik igy szeretgetni :))
2019. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!