Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ingadozóbb vércukorszint...

Az ingadozóbb vércukorszint károsabb, mint az állandóan magas vagy mindkettő egyformán veszélyes?

Figyelt kérdés

Eléggé megijedtem. Már csinálom vagy egy hónapja a diétát a terhességi cukorbetegség miatt, eddig mindig normális volt, reggel nem volt soha 5,4 felett, ebéd után 1 órával egyszer volt 7,1,de amúgy mindig 6,8 alatt maradt.

Viszont ma 8,2 volt ebéd után, reggel meg 5,5. Most nagyon megijedtem. Igaz ma kicsit elengedtem magam. Ez nagyon nagy ingadozás? Félek hogy ez az ingadozás nem jó. Holnap már szigorúbb leszek megint, csak a mai nap volt ilyen. Most nagyon rosszul érzem magam. :(


30+4 km.



2018. szept. 27. 16:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul már 30 hetes elvagyok, a cukrom miatt már lehet meglett a baj a babánál hiszen a vége felé járok. A 30 hetes uh mindent rendben talált, de gondolom az nem mutat meg minden problémát.
2018. szept. 27. 17:04
 2/4 A kérdező kommentje:
2 órával később meg már 6 volt a cukrom.
2018. szept. 27. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Igen ez a cukor dolog egy rohadt dolog.. Mind a két verzió ugyanúgy veszélyes a babára nézve, de csak ha tartósan fent áll. 1-szer1szeri esetekből nem lesz semmi baja a babának. Mondom ezt úgy, hogy 3 terhességet csináltam végig, abból 2 nél cukros lettem. A 2.-nál lett a fiamnak légzési zavara a születés után néhány órával. Azzal magyarázták, hogy a cukor miatt nem tudott könnyen alkalmazkodni a külvilághoz(vagy mert a 38.betöltött héten császár volt és korán volt neki). 2 nap inkubátorban volt, ami szörnyű volt, de teljesen egészséges, életerős 4 hós fiúcska. Szóval ne aggódj. Az értékei romlani fognak a terhesség előre haladtával, ez természetes. Diétázz, vedd komolyan. Ha a diéta ellenére is rosszakat mész keress fel diabetológust.Nekem most a 3.-nál inzulinozni is kellett magamat pedig rosszul vagyok a tűtől... Ráadásul megmaradt némi cukor anyagcsere zavar de diétával ok vagyok. Ha van kérdésed írj nyugodtan! Kitartás!
2018. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat! Sok boldogságot mindkettőtöknek! :)
2018. szept. 27. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!