Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szenhidrat mentes dieta?

Szenhidrat mentes dieta?

Figyelt kérdés
19hetes terhes vagyok ma a nodoki azt mondta hogy jobb lenne ha fogynak par kg igy hagyjam el a szenhidratot. Teny es valo hogy ducibb alkat vagyok de mar igy is fogytam a kezdetektol 6kg. Szerencsere meg nem szedtem fel igy sem. Akik ki zartak a szenhidratot miket ettetek?

2019. ápr. 15. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Ezt így nagyon nehéz összefoglalni

Javaslom hogy az inzulinrezisztenciával foglalkozó oldalakat olvasd el nagyjából az fedi

2019. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Terhesen nem lehet szénhidrátmentes diétát tartani.
2019. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kövesd a terhességi cukorbetegek diétáját. Ebben tud tanácsot adni a védőnő is akár, vagy rengeteg ezzel foglalkozó netes oldal.
2019. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jovo heten talizok a vedonovel mindenkeppen ra kerdezek de most a nodoki ram ilyesztett. Elso babanal 10kg szedtem fel. De nagyon bunko volt ahogy elkezdett vizsgalni egybol azzal jott hogy nem olyan az alkatom hogy tidjak rendesen szulni. Jelenlegi sullyom 86kg. Ha nekem ilyet mondott mit mondhatott az elotem levonek o erossebb alkat volt mint en.
2019. ápr. 15. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

"rákérdezek"

"rám ijesztett"

"súlyom"

"előttem"

"erősebb"


Szívesen!

2019. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen tilos elhagyni a szénhidrátot,akkor keton lesz a vizeletedben és az magzatra káros. Keton akkor keletkezik ha lhezik a szervezet. 150cht mindenképp vigyél be!
2019. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
A szénhidrát a táplálkozás alapja, még az is eszik aki fehérjediétát tart, fontos az agyadnak ,izmaidnak..Szóval semmiképp se hagyd el, mert az tuti nem tenne jót nektek.Minőségi szénhidrátra válthatsz,teljes kiőrlésű kenyerek,sok zöldség fogyasztás stb..és mellé húsok,csirkemell ,pulyka stb..stb..
2019. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Megkérdőjelezhető az orvos tájékozottsága, ha a ch mentes diétát javasolta.


Terhességi cukorbetegségben javasolt diétát nézd meg inkább. 180 grammosat.


Az orvostól meg nyugodtan kérdezd meg, hogy másnak is tartogat a kedves megjegyzéseiből vagy csak te élvezheted a figyelmét?

Attól hogy van súly felesleged még nem kell hagyni, hogy így beszéljenek veled.

2019. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A GDM-es kismamákat 165 gr CH diétával szokták inditani. Ha gyors a fogyás akkor emelni kell rajta. Nálam pl 200 gr CH diétánál állt meg.

Nekem pl napi 6 étkezésem volt. Reggeli 20 gch,tizórai 30gch,ebéd 45 gch, uzsonna 35 gch, vacsi 45 gch, utóvacsi 25 gch.

Tulajdonképpen mindent ehetsz, csak az evésenkénti ch-t ne lépd túl.

Ha nagyon éhes vagy, húsokat,tojást,túrót ehetsz többet is mert ezekben nincs vagy nagyon kevés a ch. Saláták, zöldségek, teljes kiörlésű kenyerek,tészták, bulgur,barnarizs, ezekben kevesebb a ch. Találsz a neten ch táblázatot, abban benne van a legtöbb alapanyag ch tartalma/100 gr. Jó ha beszerzel egy digitális mérleget igy ki tudod mérni a pontos adagokat.

Nagyon jó kis diéta, csak ajánlani tudom, én 100 kg voltam és 28. hetes mikor kezdtem. 91 kilóval mentem szülni. Sokkal többet is tudtam volna fogyni de az orvosom nem engedte.

2019. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen nem szabad elhagyni a szénhidrátot mert ketonos lehet a vizeletem és vetelest is okozhat. Ugyanígy a fogyás.... Javaslom a 160 Grammos ch diétát de endodoki al esdietetikussal kéne beszelned
2019. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!