Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt liszt, szénhid...

Terhesség alatt liszt, szénhidrát és cukor mentes táplálkozás megengedett?

Figyelt kérdés

Gond ha csak leveseket, zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket husit (heti 1-2 alkalommal)fogyasztok? Egyszerűen nem kívánom a cukros, zsíros kajákat viszont a tejet, trappista sajtot meg nagyon, töménytelen mennyiségű műzlit meg tudok enni reggelire meg vacsira.


Pl:

Mondjuk reggelire eszem müzlit( cerbona+tej vagy mézeskarika+tej), ebédre tyúkhúsleves, spenót + tükörtojás vacsira megint müzli + napközbe 1-2 kivi. Ez így kiegyensúlyozott táplálkozásnak számít?


2013. nov. 24. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Liszt és cukormentes megengedett, szénhidrátmentes nem. Minimum 160 gr szénhidrátra van szükség naponta a baba fejlődéséhez. Szerintem nem megfelelő a diétád.
2013. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
A müzli böven tartalmaz szénhidrátot (keményítöt és cukrot is), szóval ettöl kezdve a kérdésed értelmetlen.
2013. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 160 g szénhidrátos diétát kell tartanom,de ennél jóval többet eszem,mint te.Szénhidrát nem csak a cukros ételekben és a fehér lisztes dolgokban van.A gyümölcsnél sem mindegy,hogy mit eszel.Szőlő,dinnye,banán például nem annyira jó,mint alma,körte,bogyós gyümölcsök.Zöldségek közül a zöldborsó,paradicsom glikémiás indexe magasabb,mint például a paprikáé.A müzli is lehet cukrozott és a méz is hízlal.Nem tudom mi a célod,de ezt én így nem csinálnám,csak ésszel.Keress meg egy dietetikust,ő tud neked segíteni,hogy mikor mennyit érdemes enni és miből.Például reggelire nem érdemes olyat enni,ami nagyon megemeli a vércukorszintedet.A mézeskarika tejjel nem jó választás.Ezt tudatosan érdemes csinálni,most össze-vissza eszel.
2013. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jó amiket eszel. ,,Tudományosan" szinte mindenről bebizonyítható hogy nem jó. Arra vigyázz, hogy a müzliben sok a cukor és a szénhidrát! Tehát sokat ehetsz, de töménytelenül azért ne. :)
2013. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értem a kérdést, a müzli minden, csak nem szénhidrát- és cukormentes, illetőleg szerintem búza is lehet benne, persze nincs előttem a papírja. A mézeskarikában biztosan van méz (=cukor), és szerintem liszt is.


Ja, és a tükörtojás terhesen szigorúan tilos. Kizárólag jól átsütve lehet tojást enni.

A hús heti 1-2 alkalommal nagyon kevés, még nem terhesen is. A többi oké, feltéve ha a spenót nem mindennapi dolog, hanem váltogatod az ételeket.

2013. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
És hogy a kérdésre is válaszoljak: nem megengedett. A liszt maga nem fontos, a megfelelő (= nem sok, nem kevés) mennyiségű szénhidrát nagyon fontos. És nem mindegy, milyen formában viszed be.
2013. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!