Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól mehetek veszélyeztete...

Mikortól mehetek veszélyeztetett terhességi táppénzre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagy örömömre kis nehézséggel teherbe estem :) a menzeszem március 6-án volt meg. Mivel járok magán nődokihoz, ő segített nekem visszaállítani a ciklusomat mert baj volt vele, neki köszönhetően közösen a párommal megvalósult az álmunk. Március 21én voltam legutóbb a nődokimnál aki megállapította hogy akkor megtörtént a tüszőrepedésem. Már március 31-én kezdtek a melleim fájni. De megvártam az április 4-6-ot, mivel nem jött meg így teszt alapjáb pozitív . Rögtön el is mentem háziorvoshoz, kérdeztem tőle hogy mikortól lehetek veszélyeztetett a munkahelyem végett, ugyanis folyamatos 3 műszakban dolgozom, acélgyárban ahol olajos fémlemezeket csomagolok fém kötöző szalaggal, tehát eleve koszos olajos hely ahol munkásruhába vagyok és munkáskesztyűben dolgozok, amivel dolgozok kötöző géppel, az a levegőbe fújja ki az olajos trutyit amit én belélegzek, illetve a gyártósoron sugárveszély is van, ami rám nem de a magzatra káros. Kiírt a doki sima táppénzre voltam tb-s nődokinál aki 1 héttel későbbre küldött el hüvelyi ultrahangra amire ma megyek, hogy van e a magzatnak szívdobogása. Nem tudom ez korai e vagy lehetséges hogy van neki, mert a nődoki csak akkor küldhet veszélyeztetettre? Már elrve 1 hét betegszabin vagyok szóval max 1 hétig maradhatok. Ha nem lesz még szívdobogás akkor mennyek vissza dolgozni?

2019. ápr. 17. 07:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálok!

Bízzunk benne,hogy lesz szívhang és akkor elmeséled a nődokinak,hogy, hol dolgozol és ő ad egy javaslatot,amivel a házidokid felvesz 9es kódú táppénzre,azaz veszélyeztetett terhességre.

2019. ápr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Amennyiben a munkáltató nem tud más, veszélytelen munkakört felajánlani, akkor kötelesek a munkavégzés alól felmenteni és a teljes időre az alapbéred jár, ami nyilván sokkal több mint a táppénz.

Veszélyeztetett terhességről akkor lehet beszélni, ha valami miatt fennáll a vetélés lehetősége.

Sokan nem is tudnak a fenti lehetőségről, pedig nem ártana.

2019. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Veszélyeztett csak akkor lehetsz ha fenn áll a vetélés veszélye, vagy volt már vetélésed.

Én is 3 műszakban dolgoztam, lőporral, vasporral, fémcsövekkel.

Mivel nekemvolt mar 2 vetélésem, engem a doki egyből magas rizikófakturó terhesnek itélt meg, ezáltal veszélyeztettnek. És a terhességem ikreknek indult ami miatt is igy döntött.

Szoval az elöttem szolo aki irt, jol irta.

Ha van lehetőség mas munka körre akkor dolgoznod kell még.

2019. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A vetelés veszélye a munkaköröm miatt fen állhat mivel emelnem is kell nehezet, illetve amint írtam sugárveszély van a magzatra nézve, szóval nálunk aki megtudja hogy terhes a munkahelyen, azonnal elnegy tp-ra és veszélyeztetettnek szokták minősíteni az orvosok. Más munkakört nem tud adni a munkáltató, minden soron csomagolás van és sugárveszély. Szóval bármelyik műveletnél elvetélhetek.
2019. ápr. 17. 10:09
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom hogy van, 10 eve szültem, akkor terhességgel el lehetett menni táppénzre. Mikor 10 hetesen először voltam mondták a terhesség maga indok, bármikor mehetek táppénzre.
2019. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Ja és mentem is, mivel vallalkozó voltam így nem kellett tovább járulékot fizetnem. Könyvelő voltam max a számok fenyegettek.

De a kutya nem kérdezte miert vagyok táppénzen.

2019. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Szóval ha te rendben vagy, csak a munkaköröd veszélyes a terhességre, akkor áthelyeznek. Ha nem tudnak, felmentenek a munkavégzés alól, és alapbért kapsz.


SZóval ha van szívhang, akkor azonnal üzemorvos, aki javasolni fogja, hogy helyezzenek át, vagy mentsenek fel.

2019. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Hasonloan vagyok en is munka teren. Ahogy meg tudtam hogy varandos vagyok be mentem az uzemorvoshoz es elmondtam neki a dolgokat. Egybol kiadott egy igazolast hogy munka nem javasolt. Azzal mentem a haziorvoshoz aki egybol tp vett.
2019. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted hogy alapbért kapok?
2019. ápr. 17. 12:03
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy az alapfizetésedet kapod (pótlékok nélkülit), nem pedig az általában jóval kevesebb táppénzt.
2019. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!