Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól mehetek veszélyeztete...

Mikortól mehetek veszélyeztetett terhességi táppénzre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagy örömömre kis nehézséggel teherbe estem :) a menzeszem március 6-án volt meg. Mivel járok magán nődokihoz, ő segített nekem visszaállítani a ciklusomat mert baj volt vele, neki köszönhetően közösen a párommal megvalósult az álmunk. Március 21én voltam legutóbb a nődokimnál aki megállapította hogy akkor megtörtént a tüszőrepedésem. Már március 31-én kezdtek a melleim fájni. De megvártam az április 4-6-ot, mivel nem jött meg így teszt alapjáb pozitív . Rögtön el is mentem háziorvoshoz, kérdeztem tőle hogy mikortól lehetek veszélyeztetett a munkahelyem végett, ugyanis folyamatos 3 műszakban dolgozom, acélgyárban ahol olajos fémlemezeket csomagolok fém kötöző szalaggal, tehát eleve koszos olajos hely ahol munkásruhába vagyok és munkáskesztyűben dolgozok, amivel dolgozok kötöző géppel, az a levegőbe fújja ki az olajos trutyit amit én belélegzek, illetve a gyártósoron sugárveszély is van, ami rám nem de a magzatra káros. Kiírt a doki sima táppénzre voltam tb-s nődokinál aki 1 héttel későbbre küldött el hüvelyi ultrahangra amire ma megyek, hogy van e a magzatnak szívdobogása. Nem tudom ez korai e vagy lehetséges hogy van neki, mert a nődoki csak akkor küldhet veszélyeztetettre? Már elrve 1 hét betegszabin vagyok szóval max 1 hétig maradhatok. Ha nem lesz még szívdobogás akkor mennyek vissza dolgozni?

2019. ápr. 17. 07:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos, hogy jól járnál ezzel.

Lehet, hogy a táppénz esetedben jobb, 2 okból is.


Ha eddig 3 műszakban dolgoztál, pótlékokat is kaptál, akkor lehet, hogy a táppénzed lesz annyi szinte, mint az alapbéred lenne.

A másik, hogy a CSED/GYED számításnál a táppénzes időszakot átugorják, az alapér meg beleszámítana. Tehát nem mindegy, hoyg a pótlékos bérből, vagy alapbérből számolnak. SZóval a csed és gyed is kevesebb lenne, ha a hivatalos utat választanád, és nem táppénzen lennél otthon, hanem felmentve a munkavégzés alól.


Persze ezt konkrét számokkal lehet kiszámolni, hogy mekkora a különbség.

2019. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
7%

Nincs ilyen vagy olyan táppénz. Táppénz van és addig maradhatsz míg az jár. Annyi ideig jár amennyi munkaidőd van.

Ha van még egy heted akkor veszélyeztetett terhes táppénz sem jár, semmilyen sem.

Akkor marad az alapbér, ha határozatlan idejű szerződésed van. Ha hatarozott vagy próbaidőn vagy akkor semmi nem jár, majd szüles után 25 ezer gyes meg csaladi pótlék.

2019. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Utolso. A tappenznek kodja van. A 8-as a sima, 9-es veszelueztetett terhes 5-os talan a gyap stb. Nagyon is van ilyen meg olyan tp.
2019. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Kódja van és??? Ha 9? Akkor mások a szabályok?

Lényegi különbség van vagy a kód?

2019. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Oké megtaláltam, köszi.
2019. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Van szívhang és ki is írtak tp-re. Egyébként az én munkahelyemen ez lehetetlen mert nálunk a cég tulajával van egy kollektív munkaszerződés ami azt jelenti hogy a pótlékok fix 30% mind a 3 műszakra. Szóval azt elvenni nem tudja. Egyébként voltam már 3 hónapig tp-en tavaly előtt, és a fizetésemtől kb 20 ezerrel kaptam kevesebbet. Szóval akkor se kerestem keveset. Mivel ilyenkor az utóbbi 3 hónap fizetésemet nézték és a túlórák végett a nettó alapomnál jóval többet kerestem így annak az átlagját nézték. De majd meglátjuk most hogy fog alakulni.
2019. ápr. 18. 19:14
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a nődokinak elég csak javaslátba beírni hogy táppénzzes állományba egyenek? És akkor a házi orvos veszélyeztetettre is fog áthelyezni? Vagy ilyenkor a nődoki kódot is szokott írni? Mert a papíromon csak javaslat van hogy kéri táppénzes állományba venni.
2019. ápr. 18. 19:27
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Csak javaslatot ír arra ad a házi doki 9-es kódú tp papirt.Sínen vagy már.
2019. ápr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!