Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség alatt vidékre...

Ha a terhesség alatt vidékre költözünk, de a fővárosi munkahelyemen nem akarok felmondani, olyankor a vidéki település orvosa kiírhat táppénzre?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék felmondani. A fővárosban van albérletünk, azt sem mondanánk fel valószínű, de vidéki házunk lesz majd ahova a férjem már lemenne azelőtt, hogy a szülési szabadságom elindulna. Ha mondjuk csak fél évet akarok dolgozni, tehát nem 8 hónapig kitolva, akkor a doki kiírhat amiatt, hogy a ház messze van a cégtől? Vagy ilyenkor hogy van?


Szeretem a munkám és jó a fizetésem ahhoz, hogy onnan menjek el szülni. Viszont nem bírnám ki a távollétet 8 hónapon keresztül. Ha nincs más választás kibírjuk, de ha anyagilag nem gond hogy 2 hónappal korábban távozok, akkor megtehetem ebben az esetben?


2019. ápr. 19. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az az orvos ír ki táppénzre, aki a háziorvosod. A bejelentett lakcímed szerinti körzet háziorvosa kötelező, hogy vállajon, más háziorvos is választható, de az tőle függ, hogy oda bejelentett állandó lakcím nélkül is átvesz-e.
2019. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Az orvos akkor írhat ki, ha veszélyeztetett terhes vagy. Persze tudom, hogy sokan trükköznek ezzel, Magyarországon a nők 50-60 %-a kiíratja magát akkor is, ha nincs egészségügyi indok.
2019. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első terhességemmel 8 hónapig dolgoztam. Most sem esne nehezemre, szeretem a munkám. Inkább csak az, hogy szét lesz szakadva a család és nem akarok egyedül lenni ha valami gond adódik a vége felé (ne adódjon persze..).
2019. ápr. 19. 16:50
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Már meg is érkezett az első táppénzcsalózós troll. Tudod kérdező sokan abban látják ma a legnagyobb problémát ebben az országban, hogy a kismamák szülés előtt 3 hónappal elmennek táppenzre.
2019. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez érdekes kérdés. Ha táppénzen vagy, akkor a bejelentett lakóhelyeden kell tartózkodnod. Táppénzre csak és kizárólag a saját háziorvosod vehet. Az nem működik, hogy te hivatalosan Budapesten laksz, az ottani háziorvosod kinyír táppénzre, te meg kozben Szegeden vagy.

Nem értem amúgy, nem éltek együtt a férjeddel?

2019. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kezdem érteni.


Együtt lakunk albérletben, de vidékre fogunk költözni. Mind a ketten munkát is váltunk de én a szülési szabadságig a fővárosban maradok. Ezért fogunk egy ideig külön élni. Azaz hétvégente találkozni..

2019. ápr. 19. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

"Már meg is érkezett az első táppénzcsalózós troll. Tudod kérdező sokan abban látják ma a legnagyobb problémát ebben az országban, hogy a kismamák szülés előtt 3 hónappal elmennek táppenzre."


A munkáltatók is ebben látják a problémát. Ezért sem szeretnek szülőkorban lévő nőket felvenni dolgozni. Mert sokan azonnal táppénzre mennek, amint kiderül a terhesség. De ez szerencsére már nem az én gondom.

2019. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező én háziorvos rezidens vagyok, táppénzre csak a saját háziorvosod vehet az első válaszoló nagyon szépen leírta. Terhesek esetén az OEP nagyon megengedő, soha nem kötözködnek a táppénz-felülvizsgálók.

Az, hogy táppénz alatt nem hagyhatod el a lakóhelyedet egy baromság. Csak akkor nem hagyhatod el, ha a háziorvosod ágynyugalmat rendelt el. Mondok erre egy példát. Két hónapos terhes sebész hölgy nyílván műtőbe nem mehet az altató gázok stb. miatt ezért táppénzre kerül, viszont nyugodtan elutazhat Bécsbe sebészeti konferenciára előadást tartani, mert az nem veszélyezteti a magzatot.

2019. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!