Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bal oldali hasfájdalom terhess...

Bal oldali hasfájdalom terhesség elején! Méhen kívüli?

Figyelt kérdés
Kb.5 hetes terhes lehetek, dokihoz most kértem időpontot. Nagyon félek, hogy méhen kívüli. Nem állandó a fájdalom. Inkább a bal petefészek környékén érzem, ritkán mind 2 oldalt. Elviselhető az érzés. Ezen kívül más panaszom nincs, nem vérzek stb. Véleményekre lennék kíváncsi.
2019. ápr. 23. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A szurkálás stb teljesen normális, nekem is volt és nem méhen kívüli. Próbálj meg megnyugodni, ha gond van, észre fogod venni
2019. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalam nem mehenkivuli miatt voot, hanem a sargatest miatt volt szuro fajdalom a petefeszkemnel mindegyik terhessegemnel az elso trimesztetben. Az feszitett. Az elso uh-n, amikor neztek a petefeszket, akkor abban a petefeszekben talaltak a sargatestet, ahol a fajdalmat ereztem.

Neha nyilalo fajdalom volt, de sokszor pl ha ultem, akkor folyamatosan fajt.

Nem volt kellemes, de elviselheto, ezzel szemben mehenkivulinel sokkal erosebb a fajdalom es hirtelen jelentkezik, ugy tudom.

2019. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Április 29.-re kaptam időpontot, de addig lerágom a tíz körmöm. Ha az oldalamon fekszem néha mind a 2 petefészkem környékén húzódik, de van amikor akárhogy fekszem, a bal petefészek tájékon fáj, mint amikor peteérésem van.
2019. ápr. 23. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, méhen belül van! Általában a sárgatest ciszta okozza, teljesen normális, kb 8-9. hétre elmúlik!
2019. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Remélem a doki is mindent rendben talál majd.Egyebkent lehet ahoz köze, hogy most lenne peteérésem ha nem lennék babás?
2019. ápr. 24. 06:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ahhoz koze, mert a peteerest elosegito hormonok nalad most nem “dolgoznak”.

Ahhoz van koze, hogy a sargatest duzzad, no folyamatosan a terhesseg elejen, gyakorltilag az latja el az embriot jelenleg, majd elsorvad az elso trimeszter vegere, addigra a mehlepeny taplalja a babat. Azert faj, mert duzzad es feszit.

Nekem is szokott ovulacios fajdalmam lenni eleg kemenyen azelott, hogy megreped, akkor meg a megnagyobbodott tuszo okozza a fajdalmat. Gyakorlatilag ugyanaz es ugyanott faj ilyenkor is, csak mas miatt.

Sokan meg sem erzik az ovut sem es ezt sem, masok meg igen.

2019. ápr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aranyosak vagytok.
2019. ápr. 25. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos válaszok, köszönöm én is. Hasonlóan szurkál a méhemnél és a petefészkek mindkét oldalán, most legalább megkaptam rá a magyarázatot én is és megnyugodhatok, hogy nem méhen kívüli.

A 6. hétben járok, és a magán klinikás nőgyógyász május 28-ára adta az időpontot.

Bízom benne hogy addig minden rendben a picimmel. :)

2019. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!