Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyit hízott az első...

Ki mennyit hízott az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Ma léptem be a 10. hétbe és már most 2-3 kg-ot híztam. T Ha eszek pl. 2-3 szelet kenyeret, valahogy nem lakok jól tőle úgy mint azelőtt és evés után is olyan éhes vagyok, mint előtte. Vékony alkat vagyok, ezelőtt 169 cm-hez 55-56 kg voltam, most vagyok 58 kg. Nem kezdődik korán nálam ez vagy ez normális? Ti mikor kezdtetek felszedni?

2019. máj. 1. 10:51
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalataitokat, érdemes volt elolvasni, hogy kinek hogyan telt el ez az időszak, nagyon hasznos dolgokat írtatok, amibe én nem is gondoltam bele. 18-as rajtad megakadt a szemem, hát nem semmi, ahogy híztál aztán fogytál, de remélem egészségesek vagytok mind a ketten. 20-as köszi a részletes tippet, valami ilyesmire is volt szükségem. Többször átolvasgatom még mielőtt nekivágok az evésnek :D
2019. máj. 1. 20:06
 22/23 anonim ***** válasza:
#18 vagyok, azert is irtam le, hogy lasd, hogy bejon egy betegseg, aztan hopp, mar le is ment meg tobb is, mint kellene. En ugy tudom amugy, hogy a mi BMInkhez (kb neked is annyi, mint az enyem) 2-3 kilo az elso trimeszter vegeig rendben van. Viszont az ehsegre, ha csak kenyernel jon elo, tenyleg erdemes odafigyelni, hogy inkabb sokszor kevesebbet egyel a vercukor meg az inzulinszint miatt, ne legyen farkasehseg. De mondjuk nalam pl. a hormonok felporgettek az anyagcserem szerintem, mert sokat ettem, nem sokat hiztam, 10 kilo felszedett sulybol majdnem a fele a gyerek volt, szules utan kozvetlenul 58 kg voltam. Szoptatas alatt meg rengeteget ettem, megis 52 kilora fogytam. Szerintem ha figyelsz, hogy meglegyen a megfelelo tapanyagbevitel a megfelelo forrasbol, akkor nem lesz gond.
2019. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az első három hónapban 8kg-t. Bár mindenki máshoz hasonlóan én is úgy terveztem el, hogy majd formába hozom magam év elején, meg ilyesmi, de már január 1-jén is csak az érdekelt, hogy hol a kajaaa... :D Nem voltak tartalékaim, a testzsírszázalékom élsportolóékkal vetekedett. Szóval 3 hónapon keresztül rá se bírtam nézni a fehérjedús, zsíros, tartalmas és mégsem igazán hizlaló ételekre (fúúúj, döglött állat, gondoltam :) ), pedig egyébként nagy húsevő vagyok. Csak az üres kenyér, kifli és egyéb édeskés pékcuccok mentek kakaóval. Még a kávét se tudtam elviselni, így az emésztésem is lelassult és vizesedtem. Ha viszont reggel ébredés után nem jutottam egy órán belül táphoz, teljesen megzavarodtam, fel se fogtam, mit mondanak nekem, és már éreztem, hogy mindjárt összeesek.


Most 21 hetes vagyok és még feljött 2kg. A derekam 10 centivel vastagabb. A 34-es már nem, de a 36-os ruháim még jók rám. A védőnő szerint arányos vagyok, mindig mondja, hogy egyek sok túrós rétest, az gazdag fehérjében és kalciumban.


Egyébként azt eszem, amit megkívánok, szerintem ilyenkor a testünk jobban tudja, hogy mire van szüksége, mint a szakkönyvek. Szerencsére már nem vagyok különösen éhes, így már nem számítok nagy mértékű és nagyon szembetűnő hízásra (max pocaktájékon), egyébként is fizikai munkát (is) végzek.

2019. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!