Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az UH-on mért terhessegi hét...

Az UH-on mért terhessegi hét honnan szamolja a terhesseget? Fogantatástól vagy utolsó mensitől?

Figyelt kérdés
2019. máj. 3. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Az Uh mérés a baba méreteit veszi alapul, semmi mást. Tehát, hogy egy adott terhességi időszakban mekkorák a babák. Nyilván ebben azért van tévedési faktor bőven.
2019. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Hozzáad 2 hetet, ha erre vagy kíváncsi.
2019. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eléggé az elején vagyok. Marcius 10-én volt az utolsó mensim. Nagyjából 28-29-en fogant a baba, akkor volt peteérésem(mindig megérzem) egy hete szikhólyag, most 5mm embrió, szívhang még sehol. Az UH 6+1-nek mérte. Kicsit ijesztő, de a doki biztat, hogy ebből még bármi lehet..
2019. máj. 3. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Az elején ez elég gyakori. Annyira picikék még, hogy 1-2 pixel még napokat számít. Én is 7 hetesen mentem anno, 6 hetesnek mérték, aztán 9 hetesen panaszom volt, újra vizsgáltak, másik géppel, másik orvos és minden stimmelt. Azóta 32 hetes vagyok.

Szóval nyugi, nem lesz gond :)

2019. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálok pozitívan hozzáállni, de elég nehéz 3 spontán vetélés után..
2019. máj. 3. 19:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Neked meg boldog babavárást :)
2019. máj. 3. 19:14
 7/11 anonim ***** válasza:
A 03.28.-án terhesség megállapításakor 7 hetesnek titutált a menszesz napjával számolva a doktornő. Ma mentem az első kötelező 12 hetes TB-s uh-ra, ahol a kombinált tesztet is elvégezték volna, mire közölte a doktor, hogy nem vagyok 12 hetes csak 11 a magzat méretei alapján, így fogták és át írták a menszesz napját egy héttel későbbre... 5 hete erre a napra vártunk hogy vééégre betöltsem, végre nem kell már titkolózni, és erre kiderül, hogy még mindig van egy hét hátra... Szóval lutri ez..
2019. máj. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért ez annyira nem volt tőlük profi. De mit is várunk tb-s uh-n 😶

Nem a mensest kellett volna átírniuk, hanem 1 héttel később ismételni az uh-t

2019. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lesz egy héttel későbbi UH, pont ezért írták át a menszesz napját, mert így nem vagyok 12 hetes a rendszerben sem, csak 11.:) Ahogy észrevettem a kombinált teszthez szigorúan 12 hetesen veszik le a méretet, mert nekem egyből mondta hogy most ezt nem tudja mert kicsi.
2019. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 khniki ***** válasza:
A leletre rákerül az menstruáció alapján számolt terhességi hét és az is, amit az uh vizsgálat a biometriai adatok alapján mért.
2019. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!