Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít pihenésnek?

Mi számít pihenésnek?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeség de sokan azt mondjak hogy pihenni kell és akkor fog a baba “rendesen” nőni. Pl.: ma egy hölgy azt mondta hogy 36hetes koráig dolgozott és picinek mondtak a babáját. Majd az utolsó 4hetben pihent és akkor szedte össze magát és így lett 3020gramm. Az egyik közeli ismerősöm is most szült és mondtak neki hogy kisebb a babája 2 vagy 3 héttel és pihennije kell. Ezért kérdezem hogy mi számít pihenésnek. En még dolgozom. Egy boltban (ruházati). Nem megterhelő. Jó nem fekszem, de le tudok ülni, nem kell egész nap állnom. Nem gondolom hogy otthon is többet pihennek, talán nem ülnek hanem fekudnek. Ti mit gondoltok mi számít pihenésnek? Ha azt mondja a dokitok h pihenni kene mit csinalnatokba helyemben? Köszönöm a válaszokat! 30+2 km.
2019. máj. 4. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
40+1 szültem.Még az utolsó este is dolgoztam, mert programcsászárra voltam kiírva és nem bírtam elaludni annyira izgultam.Számítógépen végezhető munkám van.Könnyű fizikai munkának ott volt mellette még a ház,bevásárlás ilyenek.Nem feküdtem egész nap.4 kg lett a gyerkőc:)
2019. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz nagyobb a babája valakinek azért, mert pihen!

El ne hidd már! Az, hogy mekkora lesz a baba, az jórészt a genetikától függ. Kisebb lehet fejlődési probléma miatt, hogy nem kap elég tápanyagot a baba, emiatt nem tud fejlődni vagy pont, mert genetikai ok áll a háttérben. És ez egyik sem befolyásolja, hogy valaki még kismamaként is dolgozik, vagy éppen otthon van és a fél napját ágyban tölti.

A pihenés azért kell, vagy jó, mert egy terhesség nagyon megterheli egy nő szervezetét és ha valaki nem pihen, akkor kikészülhet a szervezete, ennek pedig nem biztos, hogy jó vége lesz. De attól, hogy valaki az utolsó hónapig még dolgozik akár, attól még a baba tud fejlődni, ha a kismama rendesen táplálkozik, egészségesen él.

2019. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elozo terhessegem vegigdolgoztam, atlag baba lett. Nem szedtem vitamint.

Mostani terhessegm alatt nem dolgozok, a baba megis kisebb minden ultrahangon 1 hettel... Szedek vitamint is.


Szerintem nincs osszefugges.

2019. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen van???

Mert én 36. hétig dolgoztam, plusz mellette végig zongoráztam egy ingatlan adás vételt több 100 km utazással, felújítással, takarítással, költözéssel...

És a baba 2590 gramm lett..

Lehet ezért?

2019. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39+3-an meg dolgoztam, 39+4-en indult be a vajudas, ra egy napra szuletett kozel 4,3 kiloval. Alacsony rizikoju varandossagnal tudtommal tul sok (gornyedten) ules, fekves egyenesen karos, beilleszkedesi problemakhoz vezethet, a hormonalis egyensulynak is art. Ha azt mondja a doki, hogy pihenni kell, megkerdeznem, miert mondja, mert nagyon nem mindegy.
2019. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 khniki ***** válasza:
Nem ettől függ. A baba mindenképp elveszi, amire szüksége van. A női szervezetnek könnyebb viselni a terhességet, ha nem erőlteti meg magát. A pihenés az, hogy nem járkálsz sokat, nem cipelsz nehezet és általában jobban kíméled magad, mint máskor.
2019. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hat en 37+2ig dolgoztam irodaban, 20 perc busszal egy iranyba, nem nagyon pihentem, spinningelni jartam a harmadik trimeszterig es tornaztam vegig, rendszeresen jartunk kirandulni az utolso pillanatig es 39+2re jott meg a fiam 4.5 kgval...
2019. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!