Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért érzem úgy, hogy elhanyag...

Miért érzem úgy, hogy elhanyagolnak, magamra hagynak? Az első vizsgálatok mikor kerülnek sorra?

Figyelt kérdés

10 éve szültem. Most nem tudom mi a normális rend.

Az első uh-ot, azt is orvosa válogatja mikor, még talán elvégzik. De mi a helyzet a vérvétellel, vizelet vizsgálattal, stb.?


Tényleg csak a 12. hét körül esnek meg a kiskönyv megkapásával kb. egyidőben?


És addig?


Miómám van és hormonális problémáim voltak, Utrogestant nem akarnak felírni, mondván: "Minek"...


Már számtalan orvos ezer elméletével találkoztam, de ahol lakom, ott szinte egy húron pendülnek.


Rossz helyen keresgélek?


2010. júl. 6. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Elméletileg a terhességet az eslő uh vizsgálattal állapitják meg. A kiskönyved akkor kapod meg ha elmész védőnőhöz! Az első vérvétel pedig szintén terhesség megállapitásánál kerül sorra.

Az után a 12. heti Uh és vérvétel (kombinált teszt).

A miómáról sajna nem tudok neked mit mondani.

Próbálj más orvoshoz elmenni.


Minden jót 25 hetes km

2010. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vizsgálatokról itt egy kis olvasni való:

[link]

Ezt én nagyon szeretem mert leirja milyen változások mennek végbe benned és a kicsi is hogy fejlődök, emellett pedig vannak a vizsgálatokról is infók:

[link]

2010. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Első körben én elmennék a helyedben a Védőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyved és ad egy listát vagy elmondja Neked, milyen vizsgálatok elé nézel és mikor kell menned.

Egyébként ez régiónként van hogy változó, de nagyjából egy a séma.

2010. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hormonproblémáim voltak, gyógyszert szedtem, évekig próbálkoztunk sikertelenül a teherbeeséssel, volt egy elhalt terhességem, ezért én nem bíztam semmit a hivatalos kórházi terhesgondozásra. Elmentem magánnődokihoz, aki megértette, hogy miért aggódom. Írt fel nekem terhességmegtartó gyógyszert is. Védőnőhöz csak a 12. héten kellett mennem először védőnőhöz, és a kombinált tesztre is.
2010. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én magándokihoz járok akinek nincs ultrahang a rendelőben ezért nálunk úgy működik hogy ő megállapította hogy terhes vagyok kézi vizsgálattal a 6-ik héten másnap be jelentkeztem az sztk-ba uh-ra ott rábólintottak de még nem volt szívhang ezért egy hét múlva vissza kellet menni akkor már volt utána küldőt a dokim védőnőhöz aki adta a kis könyvet vérvételre és belgyógyászatra adott beutalót a 12 hetes vérvételtől kezdve már az sztk-ba kaptam a vérvételes beutalókat a dokim javasolta hogy ott kérjem így nem kell a házi dokival lepecsételtessem a védőnőtől kapott beutalókat de szerintem is a védőnő majd meg mondja hogy nálatok hogy működnek mindenhol más
2010. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2010. júl. 7. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!