Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnám megértetni vele...

Hogyan tudnám megértetni vele hogy a babajának árt ezzel?

Figyelt kérdés

Az egyik unokatesom várandós 20as évei elején jár, de sajnos felelősségtudata nincs sok.

85-90 kilóról indult 165 cm körüli, a terhessége elején voltak émelygései rosszullétei de akkor is hízott és most mindjárt a 30 héten jár és 15-20 kilót már felszedett. (ennyit vallott be). ezzel nincs is gond de a cukorja magas volt, ezt a múltkor mondta. Az orvosa is mondta neki hogy dietazzon ne egyen szénhidrátot annyit stb.

Erre ő a család előtt közölte hogy ő bizony tuti nem fog dietázni mert terhes és kívánós és amúgy is ez hülyeség. Alig bír menni mert óriási a súlyfeleslege. Vizesedik a lába már 3 hete. A kövérség már terhesség előtt is volt de most fokozódott és még 10 kiló simán felmegy rá. Hozzáteszem tortát peksutit kólát édességet mindent ami rossz tömi magába.

A család egy része túlsúlyos, apám ága révén bátyám és én nem. Így nagyon senki se szólt neki hogy amit csinál nem jó. Én eü-ben dolgozom, van 2 gyerekem, próbáltam szépen célozni rá hogy talán figyelni kellene arra it az orvos mondd. De kb kinevetett hogy hát a babája nagyon torkos és azért eszi mert kívánja.

Szerintetek egy ilyen helyzetben hagyjam rá vagy lehet egy ilyen embert egyáltalán jobb belátásra bírni? Korábban azt hittem normális de most látom mennyire gyerek gondolkodású még. Párja se mondd semmit.

Köszönöm a segítséget!



2019. máj. 7. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire ostoba emberrel mit akarsz kezdeni?
2019. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos rokonok vagyunk. Igazából csak azért vagyok dühös mert a családból senki se törődik ezzel.
2019. máj. 7. 11:56
 3/9 anonim válasza:
93%
Hiába is tőrödnének... Aki az orvosának nem hisz, az a rokonának sem fog! Valószínűleg ő maga is elhiszi, hogy igaza van. Talán a férje tudna rá hatni...
2019. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek a saját gyereke sem fontos, gondolod, majd rád hallgatna??
2019. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg neki, hogy hülye gyereke fog születni, a terhességi cukor miatt.
2019. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bírom amikor valaki a zabálást rafogja a gyerekre mondvan,hogy a baba kívánja
2019. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Férje ugyanilyen stupid, vagy ő is hiába beszél neki?


Ha terhességi cukorbetegsége van, és nem tartja az előírt diétát, akkor a gyereke károsodással születhet. Ezt nálam sokkal jobban leírják pl. itt:


[link]


Próbálnám rávenni, hogy ezt (vagy valami hasonlót) olvasson el. Ha ettől elindul benne valami, akkor biztatnám, segíteném, mellette állnék.


De ha nem, akkor taktikát változtatnék.

Csöppet se lennék tapintatos, inkább nagyon is keményen fogalmaznék. Azt mondanám, hogy semmi gond nincs azzal, ha tönkre teszi az egészségét, és mihamarabba a sírba kerül, hisz felnőtt emberként ő a felelős a cselekedeteiért. Viszont a gyerekét szándékosan agyi károsodásnak és egyéb ronda betegségeknek kitenni (ld. a linkben), kb. Mengele szadista emberkísérleteihez hasonlítható, tehát ő ezekhez a szörnyetegekhez hasonló ember.

Mindezt lehetőleg mások előtt, családi körben mondanám úgy, hogy mindenki rám figyeljen.


(Sajnos tartok tőle, hogy ezzel se fogsz sokat elérni, de legalább próbáld meg.)

2019. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik rokonom halva szülte meg a babáját kezeletlen terhességi cukor miatt, sajnos akkor még nem volt cukorterhelés...

Én is az voltam az első kislányommal és most a kisfiammal is, kb. így indultam 165cm 89,5kg. 5kg fogytam az elején, azt 24 hétig visszaszedtem, onnan diéta és nem is híztam, a kislányom 3280g és 50cmvel született, 77kg-val jöttem ki a kórházból. Sajnos a szoptatás alatt nem mertem diétázni így a leadott kilól visszajöttek, amint megtudtam, hogy terhes vagyok, kezdtem a diétát,most 84kg vagyok 17 hetesen 92ről indultam...

Nem azt mondom, hogy mindenkinek fogynia kell, aki terhesaégi cukros, de a rokonod nagyon felelőtlen. Gyorsabban öregszik a lepény, a baba agykárosodást szenvedhet.m meg is halhat méhen belül, születés után vészesen leeshet a cukra, mert méhen belül megszokta a szervezete a cukortúlkínálatot. Nagyon veszélyes játékot űz...

2019. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ő hülye azzal nem tudsz mit kezdeni. De egyébként plusz 10 kg-val kezdtem a terhességet, és már híztam ugyanennyit, de nem látszik, a pocakom óriási.

A lábam nekem is dagad, sajnos nincs lehetőségem annyit pihenni, amennyit szeretnék (eddig dolgoztam, most pedig igyekszünk felkészíteni a házat a baba érkezésére).

A cukrom viszont tökéletes, szóval nálam ez nem függ össze a hízással.

2019. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!