Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem magam. Normális ez?

Nem értem magam. Normális ez?

Figyelt kérdés
Van egy két éves lányom. Most 6 hetes terhes vagyok. Terveztük a második babát. Viszont most tudatosult bennem ez az egész. Hogy újra át kell élni a szülést, (vajúdás után császár lett), hogy napokig a nagylányom nélkül leszek a kórházba, ahová be se tud jönni . Félek hogy meg fogja viselni őt ez az egész, hogy azt hiszi majd hogy már nem szeretjük. Nem akarom hogy ilyeneket érezzen,és nem tudom ezt hogy tudnám befolyásolni. Szóval amit eddig vártam hogy testvére legyen, nekünk pedig 2 gyerekünk,most ijesztő, és csak sírni tudnék a gondolattól, hogy ezt mindenki megsínyli majd??!
2019. máj. 7. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

2.5 éves a kisfiam, 7 hetes terhes vagyok, 1.5 évet vártunk a tesóra.


Gondolj abba bele, hogy mennyi idő fog még eltelni mire megszuletik a kisbaba, mennyit fog addig fejlődni a kislanyod! Nagyon sok idő. Mi egyelőre nagyon keveset beszélünk róla, csak hogy nr ugráljon anya hasán mert ott egy pici baba. Mondtam a férjemnek hogy nem fogok kifogásokat keresni a pocakom miatt, ugyanúgy menni szeretnék vele játszani biciklizni, nem szeretném hogy azt érezze mar a terhesség alatt, hogy anya pocakjaban növekszik a baba es emiatt mar most nem foglalkozom annyit vele...


A végén viszont amikor mar csak par hónap van lehet róla sokat beszélni hogy milyen jó lesz, el kell neki mesélni azt is hogy egy kisbaba sokat sír, mert még nem tud beszélni, de azt is mennyire jó hogy lesz egy kistestvere. El kell mesélni neki hogy a doktorbacsi segít majd a babának megszuletni, de addig kórházba kell lenned, de apával vagy nagyszülőkkel nagyon klasz lesz itthon és csináljanak programokat addig. Úgy hamar el is megy a nap, nem is fogja megviselni hidd el!!


A szülés félelmetes, bar nekem jó szülésélményem volt, igy attól nem félek.

Ha tudok segíteni írj nyugodtan

2019. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Vetesd el! Csak vicceltem. Én is voltam a lányom nélkül többször is kórházban pár napot, teljesen jól elvolt az apjával, meg is lepődtem rajta. A tesó meg igazán nagy kincs szerintem egy gyereknek, persze lesznek nehéz pillanatok, amikor több figyelmet szeretne, de később tudnak együtt játszani és lesz egy testvére, akire jó esetben mindig számíthat majd.
2019. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Jah es igen... Ha megszuletett a baba, csináljatok apás és anyás órákat!

A pici baba is tud nélkülözni 1 órára mondjuk mikor alszik! Menjetek el együtt kettesben. Ugyanez apával! Érezze hogy ugyanolyan fontos ő is, és van rá időtök

2019. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. máj. 7. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
14:08, hogy lehet ilyennel viccelni? Szerintem ezen még az sem nevet, aki azt fontolgatja, amin te viccelődsz!
2019. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

5 szerintem lehet rajta nevetni, csak nem fap.ináknak.

Pedig nem vagyok egy morbid humorú valaki. De hát könyörgöm, ha akarok egy második gyereket, talán nem akadok ki a 6. terhességi héten, tudom, hormonok.

2019. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szégyelld magad akkor!
2019. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!