K.szandy kérdése:

Baj ha nagy a baba?

Figyelt kérdés

22+5 hetes terhes vagyok, tegnap megtudtuk hogy kislányt rejt a pocakom :)

Tegnap meglepődtem azt mondta a doki hogy nagy a baba 905g-os, mást nem mondott csak hogy mennem kell cukor terhelésre, cukor beteg nem hiszem hogy az lennék most mértem a cukrom délbe 6.0 volt. Szerintetek mitől lehet hogy nagy a babánk? Apuka több mint 4kg-al született én 3750g-al. Remélem nincs baj, nagyon aggódok


2019. máj. 7. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ti is nagynak születtetek, nem meglepő, ha a babátok sem lesz kicsi. Én nem aggódnék, sőt nem is aggódtam, az én fiam is mindig nagy volt, végül 3900 grammal született makkegészségesen.
2019. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nekem a 26 hetes uh- volt 900 vhàny grammra becsülve a magzatkàm, hozzà képest tényleg nagy. Sajnos el vannak dobozolva a koràbbi papírok, de a nővérkéje 4100 grammal, a bàtyja 3880- nal született, sajnos nem tudom megnézni, mekkoràk voltak huszonx hetes magzatként. Egyik részről azt gondolom, hogy ha kb 2,8kg- 4,3 kg- ig normàlis születési sülyról beszélünk, As kkor ez nyilvàn magzati korban is megjelenő különbség, màsrészt valóban okozhatja probléma is, és az csak jó, ha felelősen gondolkodó dokid van. Ha a cumroddal van baj,arra szerencsére van megoldàs.
2019. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cukrot nem csak random kell mérni. Evés után 1 órával nem lehet 7 nél magasabb érték. Most szült az egyik kolléganőm, végig azt mondták milyen nagy babája lesz, a cukorterhelésnél kiderült, hogy cukorbeteg, diétáznia kellett és egy 3350g 50cm kisfia született. Szóval lehet genetika, de lehet cukorbetegség is.
2019. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) a cukrot tudom hogy kell mérni, anyukám cukorbeteg sajnos!
2019. máj. 8. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!