Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki nagy...

Van itt olyan, aki nagy túlsúllyal kezdte a terhességét, és pl. terhességi diabétesz diéta miatt nem hízott semmit vagy még fogyott is a terhessége alatt? Egészséges lett a baba?

Figyelt kérdés
Komoly túlsúlyom van, és előző terhességeim alatt terhességi cukorbeteg voltam, ezért most azonnal elkezdtem a diétát, amint pozitív lett a teszt. Kicsit fogyni kezdtem, ami természetes, de úgy tudom, a babának árthat. Erről kinek mit mondott az orvosa?
2018. nov. 11. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én mind a 2 terhességemet jelentős túlsúllyal kezdtem. 167 cm magas vagyok, ehhez képest az első terhességemet 87 kg-val kezdtem. Mivel hánytam az elején lég masszívan, így 3 kilót le is dobtam. Ezt a 3 kilót a 20. hétre szedtem vissza. Még 5 kiló jött rám, és 10 ment le a szüléssel. Azt mondták ne aggódjak, a baba elveszi ami neki kell. A lányom 3360 grammal született. 92 kilóval mentem szülni, 82- vel jöttem ki a kórházból. Az első 2 hónapban fogytam, és lementem 78 kilóra. Utána viszont megállt a fogyás, és hízni kezdtem,pedig ugyan azt ettem mint terhesség előtt vagy alatt. Mire a lányom 1 éves lett, 99 kiló voltam. Ezt utána le sem tudtam adni. Most 37 hetes terhes vagyok. Kereken 100 kilóval kezdtem, de az első 18 hétben csak fogytam, pedig nem hánytam. 95 kiló voltam a védőnőnél a 18. heti uh után. Most 98 kiló vagyok.

Amúgy nem tudunk róla, hogy cukorbeteg lennék, így diétázni sem diétázom. Eszem ami jól esik. Az ultrahangos becslések szerint a fiam nagyobb lesz, mint a nővére. Szóval annak ellenére, hogy én fogytam, ő nagyon szépen fejlődik.

2018. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

100 körül mozgok én is, az első babával plusz 10-zel mentem szülni, mínusz 12-vel jöttem haza, a lányom 3120 grammal született, teljesen jól fejlett baba. Nem diétáztam, rosszul sem voltam sosem.

Most vagyok 27 hetes a másodikkal, mínusz 1-nél tartok, szerintem most is fogyás lesz a vége. A baba pont ugyanakkora, mint a nővére volt ennyi idősen. 😊

2018. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Gdm-es vagyok, 39. hetes. 85 kilóval kezdetem a terhességet, 26. héten derült ki a gdm, akkor 99 kg voltam már. Most 96 kg vagyok, vagyis fogytam. Nem gond a fogyás, de nem mindegy milyen intenzitású. Erre az orvosod úgyis figyel majd. A lényeg hogy tartsd az előirt ch diétát, szedj vitamint, a baba meg tényleg elveszi ami kell. Ha éhezne, az rajta is meglátszana, kisebb lenne a súlya korához képest.
2018. nov. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

2-3 kilót híztam összesen mindegyik gyerekkel. Szülés után 7-8 kilóval voltam könnyebb, mint a terhesség előtt. (Sajnos a szoptatás alatt viszont hízok.)

A gyerekek 3600, 3800 és 3400 grammal születtek.

2018. nov. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
100-zal kezdtem, 24. héten kibukott a terhességi cukor. (Addig +3kg)160g dieta. Onnantól még +6kg tökéletes verkeppel. Minden rendben volt, mire hazaertunk 95 voltam.
2018. nov. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan nem jelentős túlsúllyal, de túlsúllyal kezdtem a terhességet. Összesen 5 kilót hiztam, de azt is az utolsó kez hétben, mikor már vizesedtem.


Szules után 4,5 kilóval voltam könnyebb, mint terhesseg előtt. A fiam teljesen egészséges volt.

2018. nov. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
160/94-el kezdtem, 20. hétig kementem 88ra, 98al mentem szülni, 90-el jöttem ki. Nem diétáztam, csak pajzsmirigybeteg vagyok :(
2018. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én 79 kg vagyok, és kb. 174 cm, de ez nekem azért számít már nagy túlsúlynak, mert egyrészt magamhoz és az eddigi terhességeim kezdősúlyához viszonyítva sok, másrészt rettenetesen vizesedek állandóan még nem terhesen is, terhesen meg annyira, hogy pl. ha letérdelek a nagyobbat pelenkázni, a lábujjaimat nem tudom behajlítani, és mintha szét akarna repedni a bőr a lábfejemen, úgy feszül. tehát én a terhesség során akkor is számíthatok legalább 10 kg vízre, ha hájat nem szedek fel.


Mindenesetre most diétázom komolyan, meglátjuk segít-e.


Vizesedés ellen egyébként tudtok kismamáknak biztonságos módszereket? Az orvosom anno csak a sószegény étrendet mondta, de az nem ért semmit:(

2018. nov. 12. 12:27
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Hol a büdös kva i-be nagy a te túlsúlyod??? Ezek most releváns válaszok lettek számodra??? Nem hiszem. Nagyon bírom, mikor egy tök átlag nő így nyilatkozik magáról. Ezek szerint mi, akik válaszoltunk neked, mik lehetünk??? fú....
2018. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen indulatot váltottam ki belőled. Én nem gondolok mást azokról, akik válaszoltak nekem segítő szándékkal, mint hogy mindannyian segítőkészek voltatok és kedvesek velem, és amikor a válaszokat olvastam, nem a kezdő súlyokra fókuszáltam, hanem arra, amire a kérdésem irányult, vagyis hogy alig-hízással, diétával, urambocsá' fogyással egészséges és normális súlyú babák születtek-e. Megnyugtatott, hogy mindannyian pozitívan nyilatkoztatok.


Én egy 39 éves nőszemély vagyok, rég nem az van már az életem középpontjában, hogy hogy nézek (néznék) ki miniszoknyában. A doki kötötte a lelkemre a második szülésem után, amikor súlyos inzulinos cukros voltam, hogy a harmadikba csak úgy szabad belevágnom, ha előbb lefogyok (akkor 70 kg-val kezdtem a terhességet és 86-tal fejeztem be a szigorúan betartott GDM diéta mellett, persze ebben sok víz is volt).


Na most ha akkor a 70-es kezdősúlyra ezt mondta, akkor ahhoz képest majdnem 10 kg plusz komoly felesleg az én orvosom szerint konkrétan rajtam, az én előzményeimmel és rizikóimmal, míg egy makkegészséges és fiatalabb kismamának az orvosa semmi megjegyzést nem tenne akkor sem, ha nálam nagyobb súllyal kezdené a terhességét.


Komolyan sajnálom, ha a kérdésem eredeti céljától merőben eltérően megbántott bárkit, aki nálam nagyobb súlyú. Semmiképp nem állt szándékomban ilyesmi.

2018. nov. 12. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!