Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt valaki, akinek aszpiri...

Van itt valaki, akinek aszpirint irt fel a nogyogyasz?

Figyelt kérdés
Reggel es este kell szednem 1-1 bogyot. Kicsit furcsallom, mas kismamaktol ugy tudom, kerulni kell terhesen mindenfele gyogyszert, nekem meg felirta, mondvan, hogy kell a baba szivenek a fejlodesehez es segit kapcsolatban tartani az anya testet a babaeval.
2019. máj. 16. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Aszpirint? Mi a jó égnek? Nem is lehet terhesen szedni
2019. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szedek Aspirin protectet (ez nem ugyanaz mint a fájdalomcsillapító), ez egy enyhe vérhigító, nálam már az első terhességnél és most is megnövekedett a PLT szám. Napi 1 et szedek, a nőgyógyászom heamotológussal konzultát ez ügyben. Az első babánál kb. 32 héttől hagytam el, hogy szülésnél ne legyen gond.

Sokszor adják lombiknál is, mert javítja a méh, majd a placenta vérellátását.

Egyébként a napi 2őt sokallom, nekem így hogy oka is van csak napi 1et kell szednem...

2019. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Segít kapcsolatban tartani az anya testét a babáéval? Meg az aszpirin segítene a baba szívének a fejlődésben? Ilyen hülyeségeket még nem is hallottam... Fénysebességgel váltanék orvost a helyedben!
2019. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Aspirin protectet szoktak javasolni akinél olyan alapbetegség van vagy pl magas a kockázata toxémiára. Én is szedtem, több nőgyógyász, genetikus es belgyógyász is javasolta (komplikált terhességem volt).
2019. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony az aspirin teljesen bevett szokás. Vagy a trombózis hajlam miatt vagy pl egy esetleges toxémia miatt. Pl ha élből magas a vérnyomásod..

Általában 75-150 mg közötti mennyiséget szeretnek a kismamákkal szükség esetén.

2019. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!