Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy terhes a párom? Volt, aki ilyen korán már hasonló jellegű dolgokat tapasztalt?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: a párom menzesze 5-8 körül szokott lenni. Elég sokat voltunk együtt 13-22 között. (megszakításos "védekezés", mert ha jönne így a baba azt sem bánnánk, tervben van. az előváladékom rengeteg, órákon át tartottak az aktusok) páromnak 25-e reggel alhasi fájdalmai/görcsei voltak, kb 1 órán át, azok el is múltak, azóta érzékeny az alhasa. 26-a estén észrevettünk apró elszórt duzzanatokat mindkét mellében, érzékenyek de nem fájnak neki. Kicsit mintha morcosabb lenne a napokban, a finom cirógatós érintést eddig szerette, most azt mondja, hogy kifejezetten fájó és kellemetlen érzést kelt benne. A napokban nagyon fáradékony is lett, nem tudja kipihenni magát, ennek ellenére éjszaka eléggé zaklatottan aludt. Tegnap este azt is mondta, hogy a dereka is elkezdett fájni kicsit. Próbáltam utána olvasni ezeknek a dolgoknak. Sok helyen azt olvastam, hogy a terhesség első pár hetében már jelentkezhetnek hasonló tünetek (pl: alhasi fájás a beágyazódástól, különböző érzékszervi érzékenység, cici érzékenység, a méh hormonális változása miatt lehet alhasi érzékenység és derékba sugárzó fájdalomérzet, a hirtelen hormonális változások okozhatnak hangulatbeli válzozásokat és nyugtalan alvást is) Valaki tapasztalt hasonlókat a várandóssága ilyen korai szakaszában? Esetleg ezek csak véletlen egybeesések vagy csak valami felfázás vagy teljesen más dolog okozhatja a tüneteket? 31-én fog nőgyógyászhoz menni, akkor biztos minden kiderül...addig is gondoltam megkérdezem hátha van valakinek hasonló jellegű tapasztalata. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. máj. 27. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Semmi nem fog kiderülni 31-én, az orvos az első pozitív teszt után 10-14 nappal tud észlelhető változást diagnosztizálni. A teszt az első, ami bármilyen választ tud adni nektek. A (nem)várt vérzés előtt semmilyen tünet nem jelent semmit, mivel a premens tünetetek megegyeznek a koraterhes tünetekkel. Az első terhestünet a vérzéskimaradás, ez előtt fölösleges bármilyen tünetet számbavenni, elemezni, figyelni. Ha elmarad a vérzése csináljon tesztet, ha pozitív, kérjen időpontot orvoshoz és a teszttől számítva 3-4 hét múlva (ekkora kell lennie szívhangnak is) menjen el, előbb nem érdemes, csak ha panasz van.
2019. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem baj, hogy becsúszik a gyerek, minek görcsöltök ennyire?

Csináljátok tesztet, ha pár napja késik neki. Abból kiderül. Előbb teljesen felesleges.

2019. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát, egy pasi sem képes ennyire lekövetni a nője minden apró testi változását... Nyugodtan írhatod, hogy te érzed ezeket, ez egy anonim oldal.
2019. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudom, hogy anonim oldal, ezért írtam mindent úgy, ahogy történt.

A "finom cirógatás" szerintem a legmegfelelőbb kifejezés arra, amit mondani akartam. Ha csikálást/símogatást/érintést írtam volna az félreérthető lett volna.

Az alhasi fájásnak "szemtanúja" voltam, a mellekben lévő duzzanatokat én vettem észre az esti elalvás előtt. Múltkor este masszíroztuk egymást, akkor mondta, hogy fáj a dereka. És igen, hetero férfiként szoktam "finoman cirógatni" a párom, bocsánat.

Ha együtt élsz majd valakivel, -és figyelmes vagy-, akkor észre fogod venni a párod minden apró változását (pl hangulat ingadozás, fáradékonyság)

2019. máj. 27. 13:48
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
🤣🤣🤣
2019. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom elképzelhetetlennek hogy nyomon követi a barátnője ciklusát, én férjemnek benne van a naptárába és ha akkor épp ő megy boltba még tampont is hoz nekem mert tudja hogy itt az ideje 😂 aztán meg csokit is vesz,sőt néha hozza a melegpalackos plüssömet ha már láthatóan szenvedek

Nah mindegy, egyébként jól írták előttem, ezek lehetnek pms tünetek is, aktus után 10-14 nappal már egy 10es érzékenységű teszt ki tudja mutatni a terhességet, 31én még felesleges dokihoz mennie, ha pozi a teszt, utána 3-4 héttel, tehát kb a 7-8. terhességi héten érdemes menni, előtte csak ha vérzést, erős görcsöt tapasztal.

2019. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Pénteken mindenképp mennie kell, általános éves vizsgálatra van időpontja.

Igen, szerintem teljesen normális dolog odafigyelni a társunkra. Nekem is alap dolog, hogy tudom mikor menstruál a párom.

2019. máj. 27. 15:05
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Na viszont ha rákszűrése van, akkor szóljon a dokijának hogy esélyes a baba, mert akkor viszont vetélést idézhet elő ez a vizsgálat!!
2019. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
Hát nem tudom. Mi köze a páromnak ahhoz, mikor menstruàlok. Annyi, hogy akkor nyilván csak orálisan vagy kézzel tudom a vágyait teljesíteni. Meg is őrülnèk, ha tampont hozna a boltból. De ok, én sose bírtam a bókolós/ajándékhozós/randizós/lelkizős fickókat, szóval talán csak ezért nem láttam belőlúk ennyire szélsőséges verziót.
2019. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan párkapcsolat, ahol nem tudja a férfi, hogy a nő mikor menstruál??

Fejből az én partnerem sem tudja, de szoktam neki szólni, hogy pl holnap fog megjönni, és ha nem, akkor azt is mondom, aztán együtt izgulunk :)

Miért ne hozhatna tampont?? Attól, hogy ő nem menstruál, még hozhat, ha pont ő megy boltba, és elfogyott. Én aztán nem szégyellem, hogy menstruálok, ő meg pláne nem, hogy tampont vesz, legalább látják a boltban, hogy van nője :D

2019. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!