Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy 19 hetesen egy...

Normális, hogy 19 hetesen egy fél óra séta után alig bírok már menni annyira fáj a derekam és a csípőm?

Figyelt kérdés
Fél órát sétálok és már minden bajom van. A csípőm, a derekam, a térdeim. Holnap mennék városnézőbe, magyarul egész napos sétálgatás lesz. Előre félek, hogy fogom bírni. Nem lesz a babával semmi baj ugye? Mert én kibírom valahogy nyílván, majd többször pihenünk kicsit de neki nem jelent gondot ha nekem fájdogál mindenem ugye?
2019. jún. 4. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem, de ne hagyd el így magad, egészséges terhességnél nem fél órát kell sétálni naponta hanem jóval többet mozogni. Terhes vagy és nem beteg. Ilyenkor még javában dolgoztam ( nem irodában ültem )

Pont azért vagy ilyen állapotban, mert nem mozogsz eleget.

2019. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem normális. A babának nem lesz baja, ő elvan a kis medencéjében, de magaddal muszáj lenne kezdeni valamit, mert így a szülést sem dogod bírni. Nyilván ne most kezdj a maratonra gyúrni meg testépíteni, de napi 1,5-2 óra tempós séta jót tenne.

Én az elsővel 30 hetesen költöztem, 38 hetesen még bútorokat szereltem össze, a második meg hála Istennek, jó gyorsan megfogant, így az 5-14 hónaposomat emelgettem, rohangáltam utána. 😊

2019. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem értem mert nekem sosem volt ilyen bajom. Sportoltam is, de mióta terhes vagyok sajnos ez van hiába mozgok. Nekem nagyon magas a fájdalom küszöböm, úgyhogy ha azt mondom, hogy fáj akkor az már tényleg fáj. Van mikor állok egy órát mondjuk főzésnél és után alig bírok leülni mert mindenem kattog és be is csípődik a forgóm a csípőmnél. Minden nap sétálok reggel este a kutyámmal ami így összesen több mint egy óra séta plusz amit napközben megteszek szóval mozogni mozgok. De akkor kibírom. Gondolom ahogy nyúlik minden és a baba csinálja a helyet az ezzel jár csak nekem duplán kijutott :( :) De ha a picurnak ez nem rossz akkor én kibírom.
2019. jún. 4. 10:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt a fél óra sétát nem úgy írtam, hogy max annyit sétálok hanem, hogy annyi után már érzem, hogy fáj de azért még megyek 🙂
2019. jún. 4. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én átérzem, amit mondasz :) a baba ebből semmit nem érez, csak lehet neked is alapból gyengébbek az izületeid, mint nekem is. én sem hagytam el magam, vagyis próbáltam mozogni, minden nap sétáltam a kutyámmal, de az izületeim nagyon hamar feladták, a buszmegállóban valo várakozas is megterhelt, keményedtem is emiatt egy sima séta is fájdalommal járt, persze ettől meg mentem minden nap, 40+4naposan is...kitartás. Amúgy a szülés csak a nagy babám miatt volt nehezebb, de simán ment.Most 8 héttel vagyok szülés után, de a csípőm most is kattog, fáj, valamint a térdeim, tornázok, de a kitöréseket ki kell még hagynom.
2019. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Lehet nyom valami ideget. Az első terhességem alatt pattogtam mint a nikkelbolha, most a másodiknál minden bajom van (21 hetes vagyok). Kb. úgy vagyok, mint te,egy kis séta, több hajolás, gugolás és már döglök bele, igaz most a pocakom is nagyobb, az elő szinte nem is látszott még ilyenkor 😀 Ez csak nekünk kellemtlen a baba nem érzékeli, ha tehetem leülök, megpihenek, bár ez egy örökmozgó 2 éves mellett néha csak álom 😀
2019. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Meg kell kérdezni a dokidat, én a 20.-dik héttől felkelni sem tudtam, de természetesen oka volt és nem a mozgáshiány, meg kell nézetni, persze terhesen se diagnosztizálni, se kezelni nem tudnak rendesen, de mindent meg kell tenni. A baba ebből semmit nem érez.
2019. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem főleg estére jön ez elő. Van olyan, hogy lefekszem, és kész. Nem tudok megfordulni sem annyira fáj a derekam. Kettőt szültem már, szóval én is tudom kezelni a fájdalmat.


Ez ilyen nyúlnak a szalagok, rendeződnek át a csontok. Kibírjuk, hajrá :D


MEgyek is haza melóhelyemről biciklivel :D


25hkm

2019. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ és kitartást 😀 Meglepően jól bírtam aztán a szerdai kirándulást, estére persze beájultam az ágyba és akkor tűnt fel, hogy mozdulni sem bírok 😀 a védőnőnek már mondtam, szerinte ez normális, de azért majd a dokinak is megemlítem.
2019. jún. 7. 07:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tud fájni a derekam időnként (18 hetes vagyok), kenderes krémmel kenegetem, ha fáj, az segít. Állítólag nyúlnak a szalagok, változik a csípő, az is okozza. Sokat túráztunk, most alig tudom tartani a tempót. Neked jobb lett azóta?
2019. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!