Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Patthelyzet. Mit lehet ilyenko...

Patthelyzet. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, megkapom álmaim munkáját, amit megelőz egy három hónapos intenzív tanfolyam. A férjemmel három hónapja sikertelenül, de próbálkozunk a babával, direkt azért kezdtük el, mert három hónapja szűnt meg a munkahelyen es úgy voltunk vele, hogy akkor ne keressek munkát, anyagilag jól állunk, jöhet a gyerek. De a napokban behivtak az állásinterjura, amire már nem is számítottam, mert kb 4-5 hónapja jelentkeztem erre az állásra.

Szóval engem választottak és még dátumra pontosan nem tudni mikor, de júliusban fog ez a három hónapos, munkábaallast megelőzo tanfolyam indulni. Viszont mi van ha én közben teherbe esek? Nem akarjuk abbahagyni a próbálkozást ez biztos, de mi van ha terhes leszek már a tanfolyam alatt? Esetleg rosszul is leszek és nem tudok mindig menni rá? Tanácstalan vagyok és az interjún senki sem kérdezte, hogy hogy állunk a gyerek tervezessel, szóval alkalmam sem volt mondani, meg nem is tudom, hogy illik-e ezzel elő hozakodni egy interjún.

Szóval itt van az álommunka és itt van, hogy jöhet a baba is bármikor. Mit csináljak? Igazából mindkettőt nagyon szeretném!


2019. jún. 4. 15:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Úgy voltunk vele, hogy megszünt a stresszes melóm ami miatt ki voltam készülve és így hogy nyugodt vagyok, teljesen rá tudunk hangolodni a próbálkozásra. Így értettem.

Egyébként a próbaidő az a 3 hónap míg a tanfolyam tart, utána hosszabbítjak a szerződést. Hát tényleg meg kell próbálnom, mert hogy osszejon-e a gyerek, teljesen képlékeny.

2019. jún. 4. 16:35
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Fogadd el a munkát. Lehet, hogy a baba 1,5-2 évet is várat magára, gondolom addig nem akarsz otthon ülni és várni. Egyébként a munkáltató is lehet rugalmas és megértő. A férjem tavaly januárban váltott munkát, épp letelt a próbaidő, és kiferült, hogy rákos, és 4 hónap kemó szükséges. Tehát dolgozott 3,5 hónapot, majd táppénzen volt 4 hónapot, mégis szívesen várták vissza. Sőt viszzament 2 hónapot dolgozni, majd kivett 1 hónap fizetés nélküli szabadságot utazás miatt. Azóta is ott dolgozik.
2019. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én tavaly májusban voltam így. Régóta vágyott cég, de közben próbálkoztunk mi is a 2. babával. Felvettek, 5 hónap próbaidő, én már 35 voltam. 1 hét múlva kiderült, hogy az a hónap sikertelen, aláírtam a szerződést, és toltuk a gyermekvállalást a próbaidő végéig. Ahogy az letelt, rá egy hónapra újra próbálkoztunk, és sikerült, most vagyok a 27. hétben. A főnököm mondta, hogy egyrészt nagyon örül nekünk, de fáj is a szíve, mert ezalatt a rövid idő alatt is nagyon meg voltak velem elégedve, komoly terveik voltak velem, de tárt karokkal várnak vissza. Szerencsére ő is nő, 2 pici gyermeke van, megérti. Jól sült el így utólag, én tolnám a gyerekprojektet egy picit, de nem évekre, fél, nagyon max. 1 évre.
2019. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

En nem szolnek a munkaadonak hogy babaprojekten vagyunk.

Vagj bele, es lesz ami lesz.

P.S. Lhet, hogy ez meg babaugyileg is jot tesz, mert igy akkor nem azon fogsz gorcsolni minden periodus vegen, hogy vajon osszejott-e a gyerek.

A munkaltato meg igy jart. ;) Max. beadod nekik miutan osszejott a baba, hogy becsuszot, mert te meg nem terveztel, mert neked ez volt kisgyerekkorod ota az almod, hogy ennel a cegnel dolgozz.... bla-bla-bla.

Csak okosan! ;) Es sok sikert mindkettohoz!

2019. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi, igazad van! Lehet, hogy nem fair annyira a dolog, de se a barbárol se a melórol nem akarok lemondani.
2019. jún. 7. 11:16
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi sokáig próbálkoztunk a babával, nem jött össze. Próbáltam kizárni mindent, ami gátolja a fogantatást. Február elején felmondtam, mert iszonyat stressz volt. Mi is hála jól állunk anyagilag, nem is kerestem másik munkát, de a próbálkozással sem álltunk le, mert már rég próbálkoztunk, de sikertelenül.

Április elején kimarad a menszeszem és pozitív lett a teszt.

Most 13+2 vagyok. És boldog! Én 28 éves vagyok, de semmiért nem adnám fel ezt az érzést. Nekem eszem ágában nem volt, most már főleg nincs munkát keresni. Ezt szerettem volna, aminek valószínű ez volt az ára.

Te döntesz. El vállalhatod a munkát, de ne az legyen az első! Sajnos már nem leszel fiatalabb.

Sok sikert

2019. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, sajnos tudom, hogy már fiatalabb nem leszek 🙁. De egyelőre nem akarok anyagilag fuggni a férjemtol, ha nem tudok dolgozni és megszületik a baba úgyis az lesz. Aztán tényleg Előfordulhat, hogy akár a 7.honapig is tudok dolgozni és nem a semmire megyek el gyesre. De a baba az első. Ha az az ára, hogy álmaim munkáját dobjam erte, hát megteszem!
2019. jún. 10. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!