Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot szeretnék kérni!...

Tanácsot szeretnék kérni! Most már el mondhatom hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam 12 hetes uh-n. Minden rendben volt, még a toxoplazma és a hep-nek az eredményét még nem tudom,ill. a kombinált tesztet még csak a héten fogom tudni megcsináltatni a vérvételt (vidéki vagyok és el kell küldeni az eredményt Bp-re) és még később jön meg az eredmény. De nem 30 alatti vagyok,uh alapján nincs elváltozás,szóval nem indokolt,de nyugodtabb lennék ha az is meglenne.

Még senkinek nem mondtuk el, de a nagyszülöknek már nagyon nagyon szeretnénk elmondani,egyrészt mert találkoztam ismerősökkel is a nőgyógyásznál és nem szeretném hogy másoktól tudják meg.

El merjük mondani a hétvégén?

Minden eredmény szuper, úgy tünik nincs félni valóm,de kicsit bizonytalan vagyok...vagy nem? :D :D

Köszönöm a normális válaszokat!



2019. jún. 5. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat en nem tudtam titkolni 12 hetig, elmondtam rogton, amint szivhangot eszleltunk :)
2019. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan elmondhatod !

Ha valami komoly baj lenne azt már az uh-on megállapították volna ... szóval igen nyugodtan ujsagolhatod , túl vagy már a kritikus első 3 hónapon , ilyenkor már kisebb a vetélés kockázata és az első genetikai uh is megnyugtató !


Szóval hajrá !


Gratulálok!

Egyébként én sem tudtam titkolni ! Nagyik és a család már 6-7hetesen tudtak

Főnököm 8 hetesen

Többiek 12. Hét körül !

2019. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ahogy megvolt a 12.heti genegikai UH mindenkinek elmondtuk. Es csak utána volt meg jó pár héttel az integrált teszt is..

De minden rendben azóta is.

19+4hkm

2019. jún. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekünk is nagyon nehéz volt titkolni,sőt néha még füllentenünk is kellett sajnos,hogy ne jöjjönek rá...

Csak azért döntöttünk így,mert pár hónapja is terhes voltam,de sajnos akkor 7 hétig tartott és akkor a munkahelyemen muszáj voltam elmondani már akkor,amikor 5 hetes voltam,mert olyanok voltak a körülmények. és már mindenki tudta és mikor elment a baba még utána is gratuláltak,de már sajnos nem volt mihez... ezt nem akartam átélni.

A szüleimet sem tenném ki egy ilyen helyzetnek,mert ők már nagyon nagyon nagyon várják és rossz lett volna ha bele élték volna akkor magukat aztán meg csak szomorúak lettek volna...

2019. jún. 5. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én a pozitív teszt után nemsokkal elmondtam. A 12. hét után 25 ről 2 %-ra csökken a vetélés esélye, de az esély mindig megmarad , egészen a szülésig. Sőt a szülés is végződhet halállal , úgyhogy nem ebből kell kiindulni.
2019. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok. Tavaly en is terhes voltam, el is mondtam mindenkinek es en is igy jartam. Missed ab lett, volt olyan kollega, aki meg a mutet utani nap is gratulalt. Kicsit kinos volt.

A munkahelyemen most csak az tudja, aki rajott (mar van egy kis pocakom, neha rosszul vagyok, szoval nem nehez rajonni), de nem mondtam el. A szuleimnek es testvereimnek viszont elmondtam mar 6 hetesen :)

2019. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyieknak elmondtuk a 8 hetes uh utan. Akkor voltam eloszor. Nem akartuk nagydobra verni, de titkolni meg hazudni sem, es egyre tobben kerdeztek ra, ugyhogy ez van. Tudja mindenki. A 12 hetes uh meg 1 het mulva lesz. Es en is 30 felett vagyok, es elso terhesseg, szoval kezd egy kis gyomoridegem is lenni, de bizok benne, hogy minden jol fog menni!
2019. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azon fog múlni, hogy minden oké-e, hogy elmondod e másoknak. Az elsőt titkoltam nagyon. Aztán mikor kórházba kerültem vele külön élmény volt elmondani, hogy terhes vagyok, de valószínű a babánk nem él...

Ennek ellenére úgy indultam a másodiknak, hogy csak 'ha minden rendben van'. Aha, számításon kívül hagytam azt sz apró tényt, hogy a 10. héten már határozottan pocakom volt. :) Persze ráfoghattam volna a karácsonyi gombócos káposztára, de mérlegeltem, hogy tényleg nem ezen múlik. :)

Szerintem nyugodtan elmondhatod, és boldog babavárást!

2019. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm mindenkinek! 😇
2019. jún. 6. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!