Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyás bizonyos mértékig...

Folyás bizonyos mértékig normális a terhesség alatt. De milyen mértékig? Lehet, csak felborult a flóra egyensúlya? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok és minél előbbre tart a terhesség, annál nagyobb mértékű, pedig nehezen fokozható. 16. héten a háziorvos vizelettenyésztést csináltatott, abban nem volt semmi kóros. Azért vizeletet, mert a húgycsőből is származik bizonyos mennyiség, az is egyre több, ami tutira nem vizelet, mert sűrűbb. de ugye fertőzés nem volt kimutatható. Aztán 18. héten a nőgyógyász írt fel gombaellenes készítményt, mert a vizsgálat során (manuális) túl soknak és gondolom, rendellenesnek találta a folyást. Használtam előírás szerint. Azóta még rosszabb a helyzet. másik nőgyógyász nem vizsgált meg most, a 20. héten, de neki is említettem a dolgot, dalacint írt fel, de az van ráírva, hogy gombára hajlamosít. nem akarok mindenféle "vegyszereket" dugdozni fel, már bocsánat, mikor azt se tudom, miről van szó. Lehet, hogy csak peches vagyok, hogy naponta 2-3-szor kell tisztaságit cserélnem, mert anélkül nadrágig átázik az ember?

amúgy nem büdi, nem viszket, nem csíp, nem ég és várandósság előtt is volt valamennyi, de mostanra már tényleg egyre zavaróbb mértékű.

Tegnap vásároltam Lactacyd PLUS-t, hátha hat valamit. eddig a DM-es intim mosakodót használtam, már arra is gondoltam, hogy a mosakodó is okozhatta.

Lehet, felborult a flóra egyensúlya csak. Van valami biztonságosan alkalmazható módszer vagy készítmény a terhesség alatt, amitől helyreáll?


2010. júl. 8. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, akkor az Irgalmasrendi kórházban rendelő főorvost, dr Vojcek Lászlót tudnám neked ajánlani - saját kikeverésű kúpjai vannak, én a tapasztalataim alapján úgy vettem észre, hogy a fertőzések szakembere!
2010. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon nem budapesti vagyok :-(( de azért köszönöm
2010. júl. 8. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a terhességem elejétől rengeteg folyásom van (33 hetes vagyok) és a nőgyógyászom szerint ezzel nincs is addig probléma, amíg nem viszket és ég. Tudom, hogy kellemetlen de kibírható.
2010. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kibírható, csak ad okot némi aggodalomra, hogy mi van, ha én normálisnak gondolom, közben meg nem az, mert mégis gond van. de feleslegesen sem szeretném terhelni a szervezetem semmi szintetikussal. utálom, hogy a dokik mindig csak találgatnak meg kísérletezgetnek. a nőgyógyásznak meddig tartana egy tenyésztés és ha van valami, célzottan kezelni, ha meg semmi nincs, akkor ez van és örülök és kibírom, de legalább megnyugszom?
2010. júl. 8. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Az intim mosakodókkal az a baj, hogy ráírják, hogy minden napos használatra, pedig ez nagyon enm igaz. Nőgyógyászok szerint nem szabad minden nap használni, mert azzal megölöd úgymond a jó gombákat a hüvelyedben konyhanyelven, tehát lehet, hogy azzal borítottad fel azt a normális egyensülyt ami addig megvolt. Azt javasolták, hogy heti 1-2 alkalommal lehet használni. Szóval lehet, hogy én a helyedben abba is hagynám a terhességem alatt, vagy legalábbis addig, amíg helyre nem hozzák a dolgokat nálad. Amúgy én is használok tisztaságit, mert engem a kis folyás is zavar, és sajnos ez a terhesség velejárója. Amúgy én is kaptam egyszer kuppot a terhességem alatt, mert az orvos szerint kicsit sok volt a folyásom, klion vagy valami ilyesmi volt a neve. Nekem sem volt szaga, se színe, de ő biztosan érti a dolgát. Amúgy utána tényleg kevesebb lett a folyás. Szerintem vizsgálat nélkül ne tegyél fel magadnak mindenfélét, inkább nézesd meg egy olyan orvossal, aki normálisan meg is vizsgál, esetleg csinál bakteriológiai vizsgálatot is. Remélem kicsit segítettem neked:)38hkm
2010. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom javasolt egy nagyon egyszerű módszert: Élőflórás kefírbe mártsak tampont, megszívja magát, és fel kell helyezni. Úgy egy órára. Ezt egy hónapban két alkalommal. Azt mondta, biztos, hogy ez rendbe tesz odabent. Sajnos én nem vagyok terhes, de csinálom. Esetleg rákérdezhetsz, hogy babásan valaki alkalmaz-e ilyet. Tudom, hogy furán hangzik, meg kicsit kellemetlen, de én azt mondtam, hogy a sikerért mindent!
2010. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak gombás fertőzése lehet az embernek. Nekem is sok folyásom lett egyik napról a másikra. Csináltak hüvelyleoltást, még szerencse, mert kiderült, hogy streptococcus fertőzésem van, ami a babára nagyon veszélyes.
2010. júl. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!