Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező elmenni fogászatra,...

Kötelező elmenni fogászatra, haziorvoshoz cukorterhelésre? Vagy csak ajánlott? Ha kihagyom nem jár a családi vagy mi?

Figyelt kérdés
2019. jún. 7. 12:22
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
85%
Nem azért jár az ember ezekre a vizsgálatokra, mert félti a szaros 10 ezer forintját, hanem mert saját, jólfelfogott érdeke.
2019. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
82%
Fogászaton én sem voltam, annyira hányingerem volt,.hogy nem bírtam volna. Szüles után elmentem.. Azzal nem árt tisztában lenni, hogy a kezeletlen cukorbetegség a magzat halálát okozhatja, a vérvételek nem viccből vannak, nekem egy sima vérvételen vették észre, hogy terhesség idején sűrűbb a vérem, ha nem csípik el, nagy valószínűséggel a babám nem élne... Lehet neked időpocsékolás, de ezeket nem viccből találták ki.
2019. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
82%

Én sem akartam fogászatra életemben nem voltam még kórházi ellátott v sztks rendelésen de a magánfogorvos bejegyzését is ugyanúgy elfogadják a kiskönyvben igy nyilván én hozzá a mentem inkább

A terhesgondozási kiskönyvet azért érdemes kitöltetni vagyis minden szűrővizsgálatot elvégeztetni(ha másért nem is akarod) mert ez alapján igényelhető majd az 1xi anyasági támogatás

2019. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
78%
A fogkőleszedés pl évente vagy fél évente ajánlott. Az általános szűrés is. Nem csak akkor kell menni, ha gond van. Szerintem nem halsz bele a vizsgálatba, de szíved-lelked rajta, ha nem mész el.
2019. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
A fogászat senkit nem érdekel, hogy mész-e, én pl azért nem mentem, mert a teherbeesés előtt egy hónappal direkt elmentem, és rendbe rakattam, amit kellett. Mondtam ezt a védőnőnek, azt mondta akkor rendben és ennyi. A cukorterhelést viszont elég gáz kihagyni, a legtöbb terhességi cukros nem érez az égvilágon semmit, csak a vizsgálaton derül ki, hogy gebasz van, ás ennek nagyon súlyos következményei lehetnek a babára nézve. Szóval szerintem ezt inkább ne hagyd ki.
2019. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék miatt ugat, na meg "kitölcse"...

Biztos nem barna bőrű😂

Hát anyám ne menj el a cukorterhelésre, csak ne sírj majd ha baja lesz a babádnak.

Bár látom te inkább a családi pótlékon sírnál...

Szánalom

2019. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
69%
Fogrovoshoz,háziorvoshoz is elmehetsz ugy hogy kérsz időpontot akkor 10 perc alatt megvan.Ha táppénzre kellene menned akkor azt is csak a háziorvos állithatja ki,d enem hiszem hogy végig dolgozni akarnál az utolso pillanatig....vagy dolgozol egyáltalán?10 perc meg amugy is jár az anyának saját magára.szoval nem is értelek.Nem hiszem hogy 0-24-ben veled van a gyereked,sose kell apára bízni...most is lehetne....ugyanis "elvileg" apja is van egy gyereknek.....
2019. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
85%

Neked nagyon sok helyre kötelező lenne menni! Pl. vissza az általános iskolába!

"kitölcse" anyám, te mit fogsz tanítani a gyerekednek?

2019. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Haziorvoshoz kenytelen leszel elmenni mert o adja ki a beutalokat a cukorterhelesre plusz a receptet. Nekem havi szinten kell jarnom a haziorvoshoz ilyenkor mindig oda telefonalok hogy mikor erek oda es mindeig be hivnak. Nalunk a kismama elorebb van mint az idosek es az idopontosok.
2019. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem elmenni cukorterhelésre a legnagyobb felelőtlenség amit hallottam eddig.
2019. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!