Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rendszertelen menstruàció...

Rendszertelen menstruàció esetèn nem lehet gyerekünk?

Figyelt kérdés

Mindig is rendszertelen volt a menstruàcióm, de a nőgyógyászom szerint nincs semmi bajom, vannak nők akiknek nem rendszeresen jön meg, ez tök normális.

Kb. 1hónapja nem vèdekezünk a férjemmel, mert babàt szeretnénk. Az ismerőseink közül sokan most értek el arra a pontra, hogy szakemberhez fordulnak, mert 1-2 èv próbálkozás utàn sem jön össze a gyerek. Kiderült, hogy a pàrok női tagjainak is rendszertelen a menzesze. Nagyon félek, hogy mi is erre a sorsra jutunk... kérlek nyugtassatok keg, mondjatok pozitìv pèldàkat!



2019. jún. 9. 12:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt: 27 éves vagyok
2019. jún. 9. 12:09
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem olyan rendszertelem volt, hogy fuhuu...

28 napos volt a legrövidebb, 42 a leghosszabb. 2 lányom is van a nagyobbik lassan 10 éves.

A 2. próbálkozós hónapban össze is jött.

Az első szülésem után nagyjából rendszeres lett 32-35 naposra állt be. :)

Nem lehetetlen, drukkolok neked, hogy mihamarabb sikerüljön! ❤

2019. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! ❤️

Minden jót kìvánok Nektek!

2019. jún. 9. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt 20 és 60 napos ciklusom is. Elsőre összejött a baba, pont ma töltöm a 37. hetet.
2019. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem a menzesz rendszeressége a lényeg, az max csak könnyít hogy számolni tudj (peteérés, mikor tesztelj, baba kora stb.), hanem hogy legyen peteérésed és kapjátok el a termékeny napokat! Orvos uh-al figyelemmel tudja kísérni, de vehetsz otthonra lh tesztet is.

Sok sikert!

2019. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Anyámnak is akkor állt be többé-kevésbé rendesen, mikor fogamzásgátlót szedett, de még akkor is voltak 2-3 napos csúszásai. Amúgy egész életében sosem volt normális, de két gyereke van:)
2019. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Rendszertelen ciklussal fordultam orvoshoz, aki pco-t allapitott meg es kozolte, hogy nincs peteeresem. Kaptam myo sunt es baratcserjet tuneti kezelesre, valamint Duphastont 5 napig, hogy meginditsa a menzeszem, ami mar 47. napnal tartott, hogy aztan elkezdhessunk egy kezelest a petefeszkeim renbetetelere.

Beszedtem a Duphastont, de tovabbra sem jott meg tobb mint 10 napig, ezert visszamentem a dokihoz. Kerdezte, hogy csinaltam-e tesztet, mondom, minek, ha egyszer nincs peteeresem? Hazakuldott, hogy csinajak tesztet, aztan menjek vissza. Este volt, de mar nem akartam masnapig varni. Olyan pozitiv tesztet meg nem lattam eletembe: elobb jott ki a tesztcsik, mint a kontroll es lila lett, a kontroll csak rozsaszin :)

10+3 hetes a kis csoda a pocakomba :)

2019. jún. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem árt tisztázni, mit értesz rendszertelen alatt?

Ahogy látod írtak neked ellenpéldákat, de az igazság az, hogy elvileg rendszertelen menzesz gátolja a teherbeesést. Ha meg hosszabb is mint 40 nap pl, akkor valószínűleg peteérés sincs.

Ha aggaszt a dolog, akkor menj el hormonsor vizsgálatra, és cukor+inzulin terhelésre.

2019. jún. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben rendszertelen volt. Nődoki, fog.gátló,endokrinológus stb. Mindent végig jártam. Tanács:akkor menjek, ha babát szeretnék, de nagy valószínűséggel meddőségi klinikán fogok kikötni...

Volt, hogy fél évig nem volt meg, aztán 3-4 hónapos kimaradások. Utóbbi évekbe 2-3 havonta megjött.

Elkezdtünk nem védekezni. Majd nődokihoz kellett mennem, más miatt is, de tanácsot is szerettem volna kérni, hogy mihez kezdjek, babat szeretnénk mostmár,de rendszertelen a mensim.

Uh-n 4 hetes magzat. Nem tudtam elhinni. Valószínűleg első 1-2 hónapba összejött.

Jelenleg 8 hetes vagyok.

Szóval nem lehetetlen.

Szurkolok!

2019. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!