Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van? Pánik? Szívroham?

Mitől van? Pánik? Szívroham?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hete produkálom a szívinfarktus előjeleit!Kéz, lábzsibbadás,nyíllalás az állkapocsba!A fogaim eléggé elromlottak a terhesség alatt plusz még ínygyulladásom is van!Ezt a témát azért emelem ki mert egyszer olvastam hogy ha az álkapocsba benyillal a szívinfarktus kezdete!Amugy 39 hetes vagyok és pánikbeteg.:( Saját magam stresszelem előre hogy mi lesz ha megse bírom szülni a kislányom mert meghalok hamarabb vagy a szülésnél!Ne nevessetek ki légyszi! Esetleg volt vagy van itt anyuka aki pánikbeteg volt és produkálta ő is ezeket a tüneteket?Mi lett a vége?Szülés után elmúlt?Ja és a végére!A zsibbadás az lehet attól is hogy baba olyan idegen fekszik?Köszönöm a válaszokat!És nem kérek olyan válaszokat hogy miért szülök ha pánikbeteg vagyok!A válaszom előre is azért mert terhesség alatt jött sajnos ki!
2010. júl. 8. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem is tudom mit írjak Neked, mert saját tapasztalatom csak a zsibbadás terén van.

Nekem eszméletlenül zsibbadt mindenem. Amint lábra álltam majd megvesztem a fura viszketős zsibbadástól. A kezeimmel már alig bírtam fogni, minden esett ki belőlük.

Nekem is mondta dokim, hogy valószínű ideget nyom a Kicsikém.

A többihez nem tudok hozzászólni.......biztos nem lehet könnyű együtt élni ezzel a betegséggel.

Ha érdekel nekem is van ilyen fajta problémám: egy nap vagy 30x tutti kezet mosok. Nekem ez a dilim.

A szüléstől meg ne tarts. Csodálatos élmény lesz.

Butaság, ha arra gondolsz, hogy nem tudod megszülni a babád, és valami is történhet Veled. Főleg akkor, ha problémamentes terhesség áll mögötted.

Mindenkinek sikerül, miért pont Te lennél a kivétel.

Fel a fejjel.........minden rendben lesz.

Szép, könnyű szülést Neked.

2010. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pánikbeteg, csak egyszer volt rohamom, viszont négyszer voltam terhes. A zsibbadás a vízvisszatartás eredménye lehet. A nyilallás, pedig a rossz fogaktól. 39 hetesen gondolom gyakran jársz vizsgálatokra. Beszélj ezekről az orvosoddal, az aszisztensekkel, ápolókkal, szülésznőkkel. Ha kibeszéled magadból az is sokat segíthet és ők jobban meg tudnak nyugtatni, mint itt bárki. Ráadásul, ha tényleg van a tünetek mögött valami, akkor azt észreveszik, kezelik. Az is jó lenne, ha szülés utánra szereznél egy pszichológust, de legalább egy nagyon jó barátnőt, aki támogat a baba gondozásában, mert az első időszak igencsak stresszes, főleg első babánál.
2010. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nyugodj meg, nyilván nem szívrohamod lesz... a zsibbadás pedig LEHET attól, hogy nyom a babód egy ideget. Főleg, hogy a vége felé jársz már, mindened zsibog, zsibbad.

Próbálj arra koncentrálni, hogy nemsokára lesz egy kis csomagocska a karjaidban, akinek te leszel a legfontosabb az életben és igenis meg kell tudnod emberelni magadat! Ha meg akarod nyugtatni magadat, menj el a háziorvosodhoz és csináltass EKG-t. Tuti nincs semmi bajod, csak már nagyon nehéz ennyire a végén...


Jobbulást és koncentrálj a szülésre!

2010. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én szorongásos pánik beteg voltam.Talán még most is.Kb fél éve nem szedek gyógyszert.Most 7 hetes vagyok, és bizony sokat szorongok, h minden rendben lesz-e majd.Ma megyek pszichológushoz meditciót tanulni, azt mondják ez sokat segít. Próbáld ki Te is!Sőt én akkor is elmegyek hozzá beszélgetni, ha csak összecsapnak a hullámok a fejem fölött.Nem szégyen ez!

2010. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom min messz keresztul, (enis panikbeteg vagyok de mar a terhesseg elott is megvolt) mert a terhesseg ideje alatt enis vegig szorongtam, hogy mi van ha meg sem szuletik a kicsi mert meghalok, vagy mi van ha megszuletik s en mar nem lathatom. Raadasul programalt csaszaros voltam, ugyhogy rendesen feltem. Kez-labzsibbadas volt nekemis es ugy is volt hogy ejszaka begorcsolt a vadlim. A dokim azt mondta kalciumhiany, de nem szabadott kalciumot szedjek, es a tejet nem birom, ugyhogy elegge szar volt.

A lenyeg hogy nem lett semmi gond szerencsesen atestunk a muteten es most van egy gyonyoru 3 honapos fiacskam. En szules utan is sokszor erzem, hogy rendetlenkedik a szivem es sokszor faj a bal kezem, de inkabb azert mert eroltetve van a sok emelgetessel :)))

Nyugi nem lessz semmi baj veletek sem :)

Boldog babavarast.

2010. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen át tudom érezni a problémádat. Nekem a volt sógórnőm volt pánikbeteg. Általában éjszaka jött rá, hogy nem kap levegőt, annyia vert a szive, hogy azt hitte belehal. Mindentől félt, de legfőképp a haláltól. Folyamatosan azt hitte, hogy meg fog halni a durva szívveréstől. Ezt még nem terhesen is nagyon nehéz átvészelni, ő is orvossal kezeltette magát. Próbálj meg minnél kevesebbet egyedül lenni és akár orvoshoz is eljárni, persze gyógyszereket nem szedhetsz, de talán a beszélgetés is megnyugtat. És próbáld élvezni a terhességed, beszélj a babádhoz, sokat simogasd, foglald le magad babadolgok nézelődésével és olvass babakönyveket. Nagyon ajánlom neked a Suttogó titkai című könyvet. Nagyon remélem, hogy sikerül nyugalomban átélned életed legszebb időszakát. 38hkm
2010. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pánikos vagyok és még csak 28 hetes.


14 hetes kortól zsibbadnaka kezeim és fájnak. most ott tartok hogy korlátozottak a cselekvéseim ez ügyben. sokszor szorulok a család segítségére!


nos NEM, nem a baba nyom ideget kéznél! belgyógyász mondta hogy köze sincs hozzá! ugyanis teljesen máshol van! nekem kivizsgálták, sok sok telefonba és reklamációba került míg egy hete megtudtuk: carpus tunel azaz alagút szindrómám van. a vizesedés miatt a csuklóban lévő izom, áthidaló lenyomódik.


[link]


a lábnál inkább baba nyomhatja, de ott is lehet za is ok hogy a vizesedés, ödéma miatt nem megfelelő az ideg és erek állapota!

2010. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Segített egy kicsit.Próbálok nyugodt lenni és elterelni a gondolataimat,de amikor jön a roham sajnos ez nem olyan egyszerű.
2010. júl. 8. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én sajnos pánik beteg voltam, már csak múlt időben, nálunk minden éjszakás volt az orvosi ügyelet. A 4.lányomnál már nagyon durva volt, és az 5. babámat már pszichológusi segítséggel szültem, a szülés előtti napon is voltam nála, és a szülésnél is ott volt, de hál isten nem volt rá szükség! Én anno kaptam segítséget, amikor 10 szer jött ki ugyan az az orvos ügyeletbe hozzám, azt mondta, kérjek beutalót az ideggyógyászatra, és kezeltessem magam, de ne vegyem rosszindulatnak, tudják hogy a pánik betegeket hogy kell kezelni. Na én nagyon jó terápiát kaptam , megtanultam az agykontrollt, megtanultam hogy kell relaxálni, és ha jön a roham, akkor mit kell rögtön tenni!!! 3 hónap alatt meggyógyultam. nem akarom elkiabálni, azóta sem tért még vissza.....nem is várom mondjuk:), jobb nélküle élni! Most már teljes életet tudok élni! És nagyon jó! A süléstől pedig ne félj, a világ legcsodálatosabb dolga amit a nő kaphatott a természettől! Életet adsz!!! Könnyű szülést kívánok, és próbáld meg lefoglalni magad a babáddal kapcsolatban. Próbáld meg össze készítgetni gondolatban , hogyha majd meg született, mit fogsz neki énekelni, mibe hozod haza, hogy fogod fürdetni majd, puszigatni a pocakját, a kis talpát, stb, stb. Hidd el nagyon jó lesz, és le foglalod a gondolataidat, és ha csak pozitív gondolataid vannak, elmennek a rohamok! Minden fejben dől el, főleg ha akarod! Nagyon vigyázz magatokra!
2010. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!