Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Parom gyereket akarna, de nem...

Parom gyereket akarna, de nem egyeznek a nezeteink, es ez most derult csak ki, megbeszelni hogy lehet az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Parommal nagyon kulonbozo csaladokbol szarmazunk, mondjuk ugy nalunk inkabb szigorubbak a “hagyomanyok” vannak szokasaink amiket betartunk, ok meg teljesen maskepp elnek.

En ugy nottem fel es ugy is tartom normalisnak, es az egesz csaladomban ugy is volt mindig, hogy a lanyt elkell jegyezni, egy darabig ugy egyutt lenni, utana ossze kell hazasodni, es csak is utana johet a gyerek, es azt is ugy szoktak, hogy addigra legyen egy sajat lakas vagy haz. Na mar most a paromeknal sem az eljegyzes sem a hazassag nem divat, csak a gyerekcsinalas. Szamomra nagyon zavaro lenne, ha el sem lennek jegyezve, es teherbe esnek es szulnek egy gyereket es ugy elnenk hazassag meg kulon koltozes nelkul egy gyerekkel, szamomra ez olyan erzes ( es nem szeretnek senkit megserteni) mint mikor valakinek veletlen becsuszik a gyerek, es nincs mit csinalni, uszni kell az arral...


Eddig azt hittem, egyezik a velemenyunk, mert en mar az elejen tisztaztam vele ezeket a dolgokat, most a napokban viszont az tortent hogy (eddig sem vedekeztunk) nem vette ki szandekosan, utana pedig elkezdett szamolgatni hogy mikorra lenne varhato a gyerek ha most teherbe estem. En total kiakadtam, mert ennek nem ez a menete ennek nem igy kene tortennie. Aztan elkezdtunk errol beszelgetni es most derult ki, hogy o ugy gondolja, hogy o mar most akarna egy gyereket, es nem kell elkoltoznunk mert nekik hatalmas hazuk van, hanem elferunk a szobajaban, es majd kesobb 2-3 ev mulva elkoltozunk valahova, mert akkor olcsobbak lesznek az epitkezesek/hazak. En teljesen kiakadtam mert semmikepp sem szeretnek a hazukban, az o csaladjukkal egyutt elni, en nem akarok oda koltozni semmifele keppen, probaltam ezt finoman kozolni vele de egybol megsertodott, hogy mi bajom a hazukkal, nem putriban laknak stb. Es hogy milyen “luxus no” vagyok, mert az o anyja otthon szult es az anyjaekkal lakott ott nevelte fel a gyerekeket egy szobaban stb... csak hogy ez mar nem az az ido, es plusz tehetosek, megengedhetnek maguknak hogy haza legyen, en is megengedhetnem magamnak. Es nem birom felfogni, miert nem lenne jobb, ha eloszor megteremtenenk ezeket a dolgokat, es csak utana vallalnak egy gyereket?? Hisz egyaltalan nem surgos a dolog, 22 eves vagyok o pedig 25, nem is ertem hoga ez a hirtelen nagy siettseg. A vege sertodes lett, megsertodott hogy en nem akarok naluk lakni es oda gyereket szulni, en meg azota is kattogok, hogy miert akkora gond ez? Szerintem neki mint ferfinak tiszteletben kene tartania hogy en mint no mikor es hogyan szeretnek gyereket szulni, es a minimum hogy azoj kene dolgoznia hogy megteremtse a korulmenyeket. Ha pedig olyan not akar aki vakvilagba szul, mindegy hol lakik, mindegy hazasok e akkor olyat boven talal csak az NEM en vagyok! Mas csaladbol jottem mas normakkal, szamomra ez teljesen ciki lenne az en csaladomban es nem ereznem jol magam igy. Hozza tennem az anyossal kicsit sem vagyunk joban, a hugaval meg egyenesen gyuloljuk egymast, meg csak nem is koszonunk egymasnak, en veluk nem akarok egyutt lakni! Meg akkor mar miert nem inkabb az en csaladommal laknank? Miert az ovevel? Szerintem ha valaki annyira felnott, hogy bevallal egy gyereket, akkor elobb ahoz legyen felnott hogy kirepul a csaladi feszekbol es sajat eletbe kezd, nyilvan azokra vonatkozik ez akik megtehetik. Mert ha tudnam hogy egyikonk csaladja sem all ugy anyagilag hogy ez kivitelezheto legyen az nyilvan mas tema. Meg tudja szerintem mindenki mi lenne abbol hogy “majd” elkoltozunk.. ha mar ott lenne egy gyerek es oda koltoznek tuti hogy vegul ott is ragadnank, ez meg egy kesz remalom lenne szamomra. Hova kell ez a nagy siettseg? 3-4 even belul szepen lassan mindent meglehetne csinalni, eljegyezni osszehazasodni elkoltozni es utana nyugodt szivvel gondolnek egy gyerekre. De igy, a hideg kiraz.

Mi a velemenyetek? Hogy lehetne ezt szepen es erthetoen sertodes nelkul megbeszelni? Vagy valoban velem van a baj, en vagyok tul nagyravagyo?



2019. jún. 13. 10:25
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja, es a masik, vicceskedve mondta, hogy o mar azon gondolkozik ki legyen a keresztapja majd a gyereknek, hat azt mar meg se emlitettem inkabb hogy en nem fogom a gyerekeimet megkeresztelni ugyanis en nem vagyok kereszteny..
2019. jún. 13. 10:27
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem válasz de: mit tervezel, ha tényleg teherbe estél?

Ez itt a nagy kérdés.

A pasit egyértelműen dobni kell.

2019. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Én csak azt nem értem ebben a történtben, hogy ha te szeretnéd ilyen pontosan megtervezni az életeteket (ami megjegyzem amúgy egyáltalán nem gond), akkor miért nem védekeztek? Most leszúrhatod a párod, hogy szándékosan nem vette ki, de attól még ha kiveszi is teherbe eshetsz akármikor és akkor borultak a terveid.

Mi is megszakítással védekeztünk a férjemmel, de csak akkor amikor már azt mondtuk, hogy nem baj ha becsúszik a baba. Mert akár tetszik, akár nem, ennek a védekezési módszernek akkor van értelme ha nem bánjátok ha terhes leszel, nem pedig akkor amikor ilyen szilárd elképzeléseid vannak a jövődről.

No, és innentől teljesen felesleges minden amit leírtál...

2019. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljes mertekben igazatok van! Az lenne a legbiztosabb ha vedekeznenk, de eddig feltem a gyogyszer szedestol, nem szedek soha gyogyszereket, es hallottam sok remtortenetet hogy mennyire karosak a fogamzasgatlok hosszu es rovid tavon egyarant az egeszsegre, de most mar inkabb szednek mint hogy direkt ne vegye ki..
2019. jún. 13. 10:43
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Meg kellene beszélni a pasiddal, hogy mik a tervei a jövőben, aztán ha nem tudtok egyeztetni, akkor szakítani. Fogamzásgátlót pedig kezdd el szedni, a megszakítás amúgy sem biztonságos, a te párod meg ki sem veszi.
2019. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
33%

A kommentedig azt hittem, jelent is valamit neked a házasság, de ha a keresztelőnek kifejezetten ellene vagy, akkor semmi értelme a fogadalmaknak sem.


Szerintem is úgy normális a sorrend, hogy eljegyzés, esküvő, gyerek. Így is csináltuk. De nekünk azért fontos, mert hiszünk Istenben és eszerint élünk.


Egyébként ha nem védekeztek, előbb-utóbb így is, úgy is terhes leszel...

2019. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Hat igen, en megbeszeltem vele mar korabban is, egyet ertett mindenben, most hirtelen kitalalta hogy egy haz 30millio es neki nincs annyi, de milyen jo lenne egy baba... Kell egy gyerek es majd egyszer ekoltozunk... De mondtam, hogy ez nem igy mukodik hogy egy baba milyen cuki, csinaljunk egyet. En imadom a gyerekeket de ennek meg nincs itt az ideje es soha se lesz itt az ideje ha ugy tervezi hogy az anyjaekkal lakunk majd egyutt. Probaltam megbeszelni de megsertodott es nem volt hajlando tovabb firtatni a temat.

Nekem mindig is megvolt a kepem arrol, hogyan szeretnek majd csaladot alapitani, es most hirtelen ez ugy jott nekem mint egy hidegzuhany, foleg hogy azt hittem mar megbeszeltuk, es tudtara adtam az “elvarasaimat” nyilvan kompromisszum egy jo kapcsolat alapja, de ebben nem tudok kompromisszumot kotni. En vagyok a no nekem kene megszulnom a gyereket es nevelnem is es had dontsem el mikor es hogyan szeretnem, nem?

2019. jún. 13. 10:50
 8/30 khniki ***** válasza:
89%
Sajnos ebből a történetből egyetlen dolog derül ki: a párodat nem érdekli a véleményed és a vágyaid. Én ebben a pillanatban lelépnék. Nem ez a módja a gyerekvállalásnak. És ha most ennyire semmibe vesz téged, akkor ez később sem fog változni, sőt vélhetően csak rosszabb lesz.
2019. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
7es, hiszek Istenben, csak nem vagyok kereszteny, mas vallasom van. Mas kulturakban es vallasokban is hisznek Istenben es van hazassagkotes, viszont nem mindenkk kereszteny aki vallasos.. De most nem ez a lenyeg.
2019. jún. 13. 10:52
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Menj el egy esemény utániért. Az akció után 72 órán belül kell bevenni, de minél hamarabb. Vényköteles, magánba vagy nőgyógyászi ambulancián kell felíratni. Kevesebb a mellékhatása, mint egy esetleges abortusznak vagy terhességnek.

Ha meg annyira keresztény a párod, akkor miért nem gondolkodik házasságban? Aztán meg akár tetszik, akár nem, sajnos az ember a párja családjával is összeházasodik (pláne ilyen esetben, ahol mindketten szeretnétek jó kapcsolatban maradni a szüleitekkel). A helyedben ha nem is kell rögtön szakítani, de egy kis különlétet ajánlanék, ahol mindketten átgondoljátok, mi az, amiben tudnátok a másik elképzeléseinek, jövőképének engedni. Ha nincs ilyen, akkor nem fog menni, hiába nagy a szerelem.

2019. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!