Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Parom gyereket akarna, de nem...

Parom gyereket akarna, de nem egyeznek a nezeteink, es ez most derult csak ki, megbeszelni hogy lehet az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Parommal nagyon kulonbozo csaladokbol szarmazunk, mondjuk ugy nalunk inkabb szigorubbak a “hagyomanyok” vannak szokasaink amiket betartunk, ok meg teljesen maskepp elnek.

En ugy nottem fel es ugy is tartom normalisnak, es az egesz csaladomban ugy is volt mindig, hogy a lanyt elkell jegyezni, egy darabig ugy egyutt lenni, utana ossze kell hazasodni, es csak is utana johet a gyerek, es azt is ugy szoktak, hogy addigra legyen egy sajat lakas vagy haz. Na mar most a paromeknal sem az eljegyzes sem a hazassag nem divat, csak a gyerekcsinalas. Szamomra nagyon zavaro lenne, ha el sem lennek jegyezve, es teherbe esnek es szulnek egy gyereket es ugy elnenk hazassag meg kulon koltozes nelkul egy gyerekkel, szamomra ez olyan erzes ( es nem szeretnek senkit megserteni) mint mikor valakinek veletlen becsuszik a gyerek, es nincs mit csinalni, uszni kell az arral...


Eddig azt hittem, egyezik a velemenyunk, mert en mar az elejen tisztaztam vele ezeket a dolgokat, most a napokban viszont az tortent hogy (eddig sem vedekeztunk) nem vette ki szandekosan, utana pedig elkezdett szamolgatni hogy mikorra lenne varhato a gyerek ha most teherbe estem. En total kiakadtam, mert ennek nem ez a menete ennek nem igy kene tortennie. Aztan elkezdtunk errol beszelgetni es most derult ki, hogy o ugy gondolja, hogy o mar most akarna egy gyereket, es nem kell elkoltoznunk mert nekik hatalmas hazuk van, hanem elferunk a szobajaban, es majd kesobb 2-3 ev mulva elkoltozunk valahova, mert akkor olcsobbak lesznek az epitkezesek/hazak. En teljesen kiakadtam mert semmikepp sem szeretnek a hazukban, az o csaladjukkal egyutt elni, en nem akarok oda koltozni semmifele keppen, probaltam ezt finoman kozolni vele de egybol megsertodott, hogy mi bajom a hazukkal, nem putriban laknak stb. Es hogy milyen “luxus no” vagyok, mert az o anyja otthon szult es az anyjaekkal lakott ott nevelte fel a gyerekeket egy szobaban stb... csak hogy ez mar nem az az ido, es plusz tehetosek, megengedhetnek maguknak hogy haza legyen, en is megengedhetnem magamnak. Es nem birom felfogni, miert nem lenne jobb, ha eloszor megteremtenenk ezeket a dolgokat, es csak utana vallalnak egy gyereket?? Hisz egyaltalan nem surgos a dolog, 22 eves vagyok o pedig 25, nem is ertem hoga ez a hirtelen nagy siettseg. A vege sertodes lett, megsertodott hogy en nem akarok naluk lakni es oda gyereket szulni, en meg azota is kattogok, hogy miert akkora gond ez? Szerintem neki mint ferfinak tiszteletben kene tartania hogy en mint no mikor es hogyan szeretnek gyereket szulni, es a minimum hogy azoj kene dolgoznia hogy megteremtse a korulmenyeket. Ha pedig olyan not akar aki vakvilagba szul, mindegy hol lakik, mindegy hazasok e akkor olyat boven talal csak az NEM en vagyok! Mas csaladbol jottem mas normakkal, szamomra ez teljesen ciki lenne az en csaladomban es nem ereznem jol magam igy. Hozza tennem az anyossal kicsit sem vagyunk joban, a hugaval meg egyenesen gyuloljuk egymast, meg csak nem is koszonunk egymasnak, en veluk nem akarok egyutt lakni! Meg akkor mar miert nem inkabb az en csaladommal laknank? Miert az ovevel? Szerintem ha valaki annyira felnott, hogy bevallal egy gyereket, akkor elobb ahoz legyen felnott hogy kirepul a csaladi feszekbol es sajat eletbe kezd, nyilvan azokra vonatkozik ez akik megtehetik. Mert ha tudnam hogy egyikonk csaladja sem all ugy anyagilag hogy ez kivitelezheto legyen az nyilvan mas tema. Meg tudja szerintem mindenki mi lenne abbol hogy “majd” elkoltozunk.. ha mar ott lenne egy gyerek es oda koltoznek tuti hogy vegul ott is ragadnank, ez meg egy kesz remalom lenne szamomra. Hova kell ez a nagy siettseg? 3-4 even belul szepen lassan mindent meglehetne csinalni, eljegyezni osszehazasodni elkoltozni es utana nyugodt szivvel gondolnek egy gyerekre. De igy, a hideg kiraz.

Mi a velemenyetek? Hogy lehetne ezt szepen es erthetoen sertodes nelkul megbeszelni? Vagy valoban velem van a baj, en vagyok tul nagyravagyo?



2019. jún. 13. 10:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

15-ös vagyok.

Akkor ezt mond el a párodnak amit utoljára írtál. Ez szerintem egyáltalán nem nagy kérés, hogy legyél a felesége, ha már gyermeket szülsz neki.

Azt írtad házat is tudnátok venni. Akkor szerintem nem is kéne kérdés legyen. Ezt rövid időn belül is meglehet valósítani. Nem kellenek évek hozzá.

Ezzel ösztönözd a párod, hogy ez mind megvan jöhet is a baba. Persze ha te is ezt akarod. Az már más kérdés ha még nem állsz készen rá. Említetted, hogy fiatalok vagytok. Ráérnétek. Akkor viszont nem szabad hitegetni a párodat, hogy hazásság, ház és mehet a menet. Itt lehet akkor arról, van szó, hogy ezekkel tolnád ki az időt. Amit meg pláne fontos volna megbeszélni. Ő most (mostanában akar) te pedig nem. Ebből még sok konfliktus lenne.

2019. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Nos, idézlek: (eddig sem vedekeztunk)... akkor mit vársz?

Nem telik gumira? Értelmes ember, ha nem akar gyereket, akkor védekezik.

2019. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy jó ötlet olyanhoz hozzámenni, aki átver? Mert ugye csak meg lett beszélve, hogy húzza ki időben, mert belédköt a gitt, nem?!
2019. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%

Végig sem olvastam... Ha valaki nem akar gyereket az védekezik, nem megszakítással szórakozik. A gyógyszeren kívül van más is.

Ha ennyire különbözik az értékrendetek, szakítani kell. Később csak rosszabb lesz.

2019. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
17%

Először is le a kalappal kedves kérdező nagyon éretten gondolkozol. Én sem szültem volna az anyósékhoz hiába volt 6szobás ház, kellett a magán szféra , hogy ketten legyünk, ne mástól függjünk, ne kelljen másokhoz alkalmazkodni, a biztonság, a mi saját családunk. De nem vagyunk egyformák. Nyilván sokan kapnának a lehetőségen a helyedben.

Én azt tanácsolnám éljetek külön csak ketten, hogy milyen is az, ha pedig nem juttok közös nevezőre a baba, házasság témában akkor nincs értelme sajnos rabolni egymás idejét.

2019. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
65%
Érett? :D Elég vicces.
2019. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
66%
Én sem bírtam végig olvasni. Számomra ott elvágta magát, hogy a kérdezésed nélkül akar megtermékenyíteni. Ha ennyi alapvető tisztelet nincs meg, egy percig sem maradnék vele többet. Csak hogy lásd, milyen egy kapcsolat, amiben mindketten egyéb értékűek. Mi egy éve megszakítással "védekeztünk", mert nem lett volna baj, ha becsúszik, de én a direktben próbálkozás előtt szerettem volna még dolgozni ezt az egy évet. A férjem már másfél éve eljutott oda, hogy jöhet a baba. És képzeld el, soha egyszer sem próbált meg kijátszani, pedig tudta, hogy vállalnánk a gyereket ha összejön. Na ez a normális viselkedés és nem amit leírtál. Ha ilyen kapcsolatban benne maradsz, akkor már csak magadat hibáztasd. Erre nincs mentség, de SEMMI
2019. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kerdezo, nekteknkozotok nincs egymashoz. Keress egy masik pasit.
2019. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
29%

Hm ez érdekes..

Jehova vagy mittudomén milyen hitgyülekezetek vannak..

Miért nem hasonlo vallásuval kezdesz? És akkor probléma megoldva..

Vagy ha ennyire szereted, és vele akarsz lenni akkor vágjatok bele.

Szerintem nem fog összedőlni a világ!

Elsem tudnám képzelni hogy eljegyzes es hazasság után lehessen csak baba.

Mi össze sem akarunk házasodni és már a baba is uton van.

2019. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó vagyok.

Mi is a párom szüleinél lakunk és itt is maradunk! Ja és eljegyzés sem volt még.

Szoval lehet ezek nélkül, saját ház nélkül boldogan élni, gyereket vállalni.

Ti nem illetek össze!

2019. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!