Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Parom gyereket akarna, de nem...

Parom gyereket akarna, de nem egyeznek a nezeteink, es ez most derult csak ki, megbeszelni hogy lehet az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Parommal nagyon kulonbozo csaladokbol szarmazunk, mondjuk ugy nalunk inkabb szigorubbak a “hagyomanyok” vannak szokasaink amiket betartunk, ok meg teljesen maskepp elnek.

En ugy nottem fel es ugy is tartom normalisnak, es az egesz csaladomban ugy is volt mindig, hogy a lanyt elkell jegyezni, egy darabig ugy egyutt lenni, utana ossze kell hazasodni, es csak is utana johet a gyerek, es azt is ugy szoktak, hogy addigra legyen egy sajat lakas vagy haz. Na mar most a paromeknal sem az eljegyzes sem a hazassag nem divat, csak a gyerekcsinalas. Szamomra nagyon zavaro lenne, ha el sem lennek jegyezve, es teherbe esnek es szulnek egy gyereket es ugy elnenk hazassag meg kulon koltozes nelkul egy gyerekkel, szamomra ez olyan erzes ( es nem szeretnek senkit megserteni) mint mikor valakinek veletlen becsuszik a gyerek, es nincs mit csinalni, uszni kell az arral...


Eddig azt hittem, egyezik a velemenyunk, mert en mar az elejen tisztaztam vele ezeket a dolgokat, most a napokban viszont az tortent hogy (eddig sem vedekeztunk) nem vette ki szandekosan, utana pedig elkezdett szamolgatni hogy mikorra lenne varhato a gyerek ha most teherbe estem. En total kiakadtam, mert ennek nem ez a menete ennek nem igy kene tortennie. Aztan elkezdtunk errol beszelgetni es most derult ki, hogy o ugy gondolja, hogy o mar most akarna egy gyereket, es nem kell elkoltoznunk mert nekik hatalmas hazuk van, hanem elferunk a szobajaban, es majd kesobb 2-3 ev mulva elkoltozunk valahova, mert akkor olcsobbak lesznek az epitkezesek/hazak. En teljesen kiakadtam mert semmikepp sem szeretnek a hazukban, az o csaladjukkal egyutt elni, en nem akarok oda koltozni semmifele keppen, probaltam ezt finoman kozolni vele de egybol megsertodott, hogy mi bajom a hazukkal, nem putriban laknak stb. Es hogy milyen “luxus no” vagyok, mert az o anyja otthon szult es az anyjaekkal lakott ott nevelte fel a gyerekeket egy szobaban stb... csak hogy ez mar nem az az ido, es plusz tehetosek, megengedhetnek maguknak hogy haza legyen, en is megengedhetnem magamnak. Es nem birom felfogni, miert nem lenne jobb, ha eloszor megteremtenenk ezeket a dolgokat, es csak utana vallalnak egy gyereket?? Hisz egyaltalan nem surgos a dolog, 22 eves vagyok o pedig 25, nem is ertem hoga ez a hirtelen nagy siettseg. A vege sertodes lett, megsertodott hogy en nem akarok naluk lakni es oda gyereket szulni, en meg azota is kattogok, hogy miert akkora gond ez? Szerintem neki mint ferfinak tiszteletben kene tartania hogy en mint no mikor es hogyan szeretnek gyereket szulni, es a minimum hogy azoj kene dolgoznia hogy megteremtse a korulmenyeket. Ha pedig olyan not akar aki vakvilagba szul, mindegy hol lakik, mindegy hazasok e akkor olyat boven talal csak az NEM en vagyok! Mas csaladbol jottem mas normakkal, szamomra ez teljesen ciki lenne az en csaladomban es nem ereznem jol magam igy. Hozza tennem az anyossal kicsit sem vagyunk joban, a hugaval meg egyenesen gyuloljuk egymast, meg csak nem is koszonunk egymasnak, en veluk nem akarok egyutt lakni! Meg akkor mar miert nem inkabb az en csaladommal laknank? Miert az ovevel? Szerintem ha valaki annyira felnott, hogy bevallal egy gyereket, akkor elobb ahoz legyen felnott hogy kirepul a csaladi feszekbol es sajat eletbe kezd, nyilvan azokra vonatkozik ez akik megtehetik. Mert ha tudnam hogy egyikonk csaladja sem all ugy anyagilag hogy ez kivitelezheto legyen az nyilvan mas tema. Meg tudja szerintem mindenki mi lenne abbol hogy “majd” elkoltozunk.. ha mar ott lenne egy gyerek es oda koltoznek tuti hogy vegul ott is ragadnank, ez meg egy kesz remalom lenne szamomra. Hova kell ez a nagy siettseg? 3-4 even belul szepen lassan mindent meglehetne csinalni, eljegyezni osszehazasodni elkoltozni es utana nyugodt szivvel gondolnek egy gyerekre. De igy, a hideg kiraz.

Mi a velemenyetek? Hogy lehetne ezt szepen es erthetoen sertodes nelkul megbeszelni? Vagy valoban velem van a baj, en vagyok tul nagyravagyo?



2019. jún. 13. 10:25
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
72%

Szerintem itt szimplán arról van szó, hogy párod tökéletesen jól érzi magát otthon, mert az anyja főz, mos rá és nem kell gondoskodnia magáról és ezért nem akar külön költözni.

Egyébként én is annak a híve vagyok, hogy előbb legyen biztos háttér. Amit olvastam, nálatok ez ha minden igaz megvan, csak te szeretnél külön saját életet.

Mivel nem vagy jóban sem az anyósjelölttel sem párod húgával így tényleg nem jó ötlet velük élni, mert úgyis csak ellentétek lennének pl. már megint sír a gyerek meg lehet beleszólnának a nevelésbe is.

Egyébként a gyerekvállalás kétemberes. Mindkét félnek akarnia kell különben nem fog jól alakulni. Párodnak ezt is meg kellene értenie.

Mindettől függetlenül te is legyél engedékenyebb. Ugyebár nem vagyunk egyformák, nem egyforma neveltetést kaptunk. Meg kell találni a középutat. Pl. költözzetek el de ne a világ másik végére, hanem ha már párod ennyire közel akar maradni a szülői házhoz, akkor ugyanabba az utcába, vagy csak pár utcával arrébb.

Mivel párod személyiségéről nem írtál, de azok alapján amiket leírtál szerintem ő fel sincs készülve a gyereknevelésre.

Én sem vagyok nagy házasságpárti, de gyereket biztos csak akkor vállalnék be én is (így férfi létemre) ha már megvolt az esküvő.

Keresztelésbe annyira nem akarnék beleszólni, mert a vallás mindenkinél sarkalatos kérdés, de ha meg van keresztelve a gyerek akkor sem lesz semmi. Jár max. hittanra, meg konfirmálásra, vagy áldozásra, aztán mikor már elég nagy eldönti, hogy akar továbbra is ezekkel a <#$@÷&-kal foglalkozni vagy sem.

Egyébként meg ha párod ennyire hajthatatlan akkor tényleg elgondolkodnék a közös jövő kérdésén.

2019. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy 22 éves lány vagy egy 25 éves fiatal férfi élhetne külön lakásban, mert megtehetné(volna rá keret) akkor meg is tenné.Egyikőtök sem a gyerekszobába élne, ha a családja megtehetné ,hogy lakást,házat vegyen neki.Legalábbis én biztos nem a mamahotelba éltem volna ennyi idősen ha tehettem volna.

Akinek ilyen fontosak a sorrendek,eljegyzés,házasság ,gyerek az szexuális életet sem él a házasság előtt, mert a katolikus hit szerit ez már csak úgy meg, hogy megismerkedsz valakivel, udvarol a két szép szemedért,eljegyez gyorsan el is vesz és csak utána jöhetne a szex.A másik, hogy ha te ennyire nem akarsz gyereket akkor mindent megteszel azért, hogy ne legyen.Óvszer,tabletta és nem, nem muszáj gyógyszert szedni védekezhettek óvszerrel is.De eddig neked is elég volt a megszakításos..Tehát nem baj ha bekapod a legyet vagy legalábbis annyira nem zavarna, vagy te sem vagy épp felnőve még a felnőtt világhoz, hiába akarod azt a látszatot kelteni.

Beszéljetek a témáról, aztán ha nem egyezik a jövőkép intsetek egymásnak búcsút.

2019. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
51%

Nagy vallásosság: szex azért van gyűrű nélkül is.

Amúgy válásról hallottál?

2019. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

Hmmm... Érdekes ez.

Én annyit mondta a most már férjemnek, hogy ha el akar venni valaha feleségül, azt még gyerekek előtt tegye. Terhesen már nem kell megkérni a kezem és az esküvő sem a legkellemesebb nagy hassal.

Ennyi. Rábíztam, nekem is fontos volt, de ha ő nem akart volna elvenni, hát akkor nem vesz el.

2019. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
16%

Az én véleményem a 8-as válaszolóval egyezik leginkább.

Azt nem értem itt sok kommentbe, hogy mi köze a valláshoz, annak, hogy Ő ezt a sorrendet szeretné megvalósítani. Ami teljesen logikus, hogy eljegyzés-házasság-gyermekvállalás. Ez egy normális emberi gondolkodás, hogy megszeretnél alapozni mindent először, szépen szintenként haladni.

Ha a közeljövőben szeretnétek babát kedves kérdező, én biztos nem kezdenék bele mesterséges hormontartalmú fogamzásgátlók szedésébe, mert olyan csúnyán össze zavarhatja a hormon rendszeredet, hogy kitudja mikor tud megfoganni a baba utána.

A párod hozzáállásával sok a gond, lekell ülni megbeszélni, hogy neked ez így nem jó. És nem is fogsz belemenni másképp a gyerek kérdésbe. Vagy úgy, ahogy te szeretnéd vagy sehogy. Ha fontos vagy neki és fontos tényleg, hogy közös gyereketek legyen, akkor dolgozni fog azon, hogy hamar megteremtse a környezetet számotokra.

23 éves vagyok, 6 éve kapcsolatban. Az eljegyzésen túl vagyunk. Hamarosan esküvő lesz. És vettünk egy házat is. Én nem vagyok vallásos. De én sem mertem volna bevállalni a kisbabát ezelőtt, főleg nem anyósékhoz, vagy én szüleimhez.

2019. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Valamit itt felre olvastatok, nem irtam hogy itt barki melyen vallasos lenne. Ok annyira keresztenyek hogy mindenki megvan naluk keresztelve es a kereszteny unnepeken esznek isznak (husvet, karacsony) nem jarnak templomba, nem is tudnak imadkozni, abszolut nem foglalkoznak a vallassal. Ez csak “divat” keresztelkedes. En magam nem vagyok kereszteny ezert nem akarom a gyerekemet se megkeresztelni plane nem divatbol, kompromisszumkepp azt tudnam csinalni, hogy nevelem hogy legyen Istenben hite es az alapveto erkolcsi normakra, nagyobb koraban ha szeretne pedig megtud keresztelkedni ugyan ugy es nem fog zavarni, de nem akarom mar gyerekkoraban. Nem akartam a vallasomat soha senkire raeroszakolni es ez tovabbra se lesz igy, eleve egy privat dolognak tartom a vallast.
2019. jún. 13. 11:26
 17/30 anonim ***** válasza:
57%
Az jó, ha vallásos vagy, most kezdhetsz imádkozni, hogy ne legyél terhes. Ha becsúszott, akkor így jártál. Majd belenyugszol, hogy nem lesz esküvő, és anyósnàl hédereltek.
2019. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%
Aki NEM akar gyereket, védekezik. Ennyire egyszerű.
2019. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Az eskuvo engem nem igazan izgat, mint lagzi. Eljegyzes es hazassag, tehat hogy legyek a felesege annak akinek gyereket szulok, de ahoz nem kotelezo tartani egy flancos x millios lagzit is hozza. Azt a penzt is inkabb egy kozos hazba feccolnam.
2019. jún. 13. 11:33
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

#19:

Ez a vonat már elment, ezen az előtt kell gondolkodni, mielőtt teletankol az aktuális barátod, akivel nincs közös jövőkép.

Ha nem akar elvenni, akkor nem fog, se terhesen, se szülés után.


Egyébként mikorra várod a havidat? Csak a poén kedvéért.

2019. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!