Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit írnak az anyakönyvi...

Mit írnak az anyakönyvi kivonatba, ha ismert az apa de nem vállalja az apaságot?

Figyelt kérdés
a történetem sajnos hosszú és szomorú, nem igazán szeretném taglalni, a lényeg, hogy teherbe estem, az exem mikor megtudta elutasított engem is és a babát is. Azt akarta vetessem el én erre nem voltam hajlandó. Azóta eltűnt, már 3 hónapja nem tudja senki merre van, még az anyja se árulja el. Többször kérdezte az orvos az apasági nyilatkozat mikor lesz meg mondtam, hogy az nem lesz úgy néz ki. Ilyen esetben mi kerül a születési anyakönyvi kivonatba?
2019. jún. 25. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem apa nem lesz megjelölve, és a te nevedet kapja a gyerek.
2019. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Automatikusan a te nevedre kerül,apja neve kihúzva.
2019. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

A te nevedet kapja!


Amúgy majd a bíróság megtalálja, tartásdíj ügyben, ha már ilyen okosan nem védekezett

2019. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha nincs apasági,a tartásdíj sem olyan egyszerű menet.
2019. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Automatikusan a te nevedre kerül a gyerek, az apja nevét kibúzzák. 2 hét múlva a gyámügy küld levelet, hogy a gyermek jogállása rendezetlen. ilyenkor vagy “ képzett “ apa neve kerül az anyakönyvire ( a régit bevonják amin kivan húzva az apa ) vagy elismeri az apuka és az ő neve lesz feltüntetve az anyakönyvin. Persze marad a gyermek a te neveden.
2019. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha csak a számodra ismert, de nincs apasági, akkor uresen hagyjak. A gyerek 3 éves koráig van időd rendezni a családi jogallasat.


Lehetosegek:

1, Ha biztos vagy benne, hogy ő az apa, akkor beperled. Először apaság megállapítása, majd gyermekelhelyezés és tartásdíj megállapítás. Jogai és kötelezettségei készekhez esetben. Joga lesz pl a kapcsolattartás, kötelezettség e a tartásdíj fizetés.

2, Képzelt apát adsz meg. Ennek menetéről felvilágosít a gyámhivatal.

3, A gyerek 3 éves kora előtt osszeismerkedsz valakivel, aki annyira fog szeretni téged meg a gyereket, higy apasági nyilatkozatot tesz

2019. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Jobban jársz ha nem írod be!!!! Ha most ilyen, csak rosszabb lesz! Egyik ismerősöm hasonlóan járt , de ott az apuka végül vállalta, gyerek tartásra is kötelezték, ezért cserébe kéri a láthatást, heti 3* beül hozzájuk 2 órára, akkor semmi programot nem szerezhetnek. Ha elutaznak is vissza kell jönnie, mert mindenért feljelenti őket. Apuka elvitte a gyereket,nem vitte vissza, ezért már csak ő mehet láthatásra. Havi 12.000 gyerektartást ad, nem éri meg a sok macera amit okoz.Mindenbe bele szól, ahol tud keresztbe tesz.
2019. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha azt akarod, hogy ő legyen az apja hivatalosan és fizessen is, szülés után beperelheted, akkor a bíróság elrendel egy apasági tesztet (meg is keresik, és költségét és a per költségét az fizeti, akinek igaza volt, plusz ha neked, neki fél évre visszamenőleg kell fizetnie a gyerektartást) és addig üresen marad ez a rubrika. Ha nem akarsz apát megnevezni, képzelt apa kerül be és lehet azon a néven vagy a tiéden. Tudtommal 3 éves koráig tudod intézni, de ő is, ha meggondolja magát. Szerintem védőnő biztos tud segíteni, melyiknek mi a menete, hová fordulj.
2019. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!