Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit kell hizni terhesség...

Mennyit kell hizni terhesség alatt? Magas vérnyomás, diéta?

Figyelt kérdés
A vernyomasom magas, terhesség előtt is. 157 cm vagyok 66 kg. Mennyi lenne az ideális hízás és hogy diétázzak hogy ne legyek cukros és a.vernyomasomra is figyeljek? 6 Hetes terhes vagyok
2019. jún. 26. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A dietát érdemes tartani, ha nem vagy cukros, akkor is, legalábbis nagyjából. A vérnyomás nem játék, beszéld meg az orvosoddal, hogy kell-e rå gyógyszer.

A terhességi cukor oka hormonális, nem a hízáson múlik.

2019. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyén függő.

Én 168 cm és 54 kg-ról indultam. Én a vége felé alig tudtam enni, úgy nyomta a baba a gyomromat, kb két falatokat, az is sokszor visszajött. Kb jégkrémen éltem. Így 8 kg híztam. Hiába ettem volna, egyszerűen nem bírtam. Emiatt félek egy következő terhességtől.

2019. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam gdm-et diagnosztizáltak a 24.heti cukorterhelésem volt rossz. Addig nem híztam semmit, dolgoztam is. Onnantól meg diétáztam - 180, majd 150 g ch-n voltam a végén inzulinnal és fogytam 5 kg-ot mire szülésre került a sor. Az anya hízása nem szükségszerű, a baba fejlődése és gyarapodása a fontos. Én 158 cm és 68 - a végére 63 kg voltam. Soha nem szólt meg a védőnő hogy hízzak, a kisfiam méretei és fejlődése rendben volt.

A magas vérnyomásod miatt egyél sószegényen. Szénhidrátra figyelj oda. Nem kell híznod.

2019. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En is fogytam. Magas vernyomasom volt meg cukrom is az elso terhesseg soran. Dietaztattak, kb 8kgal lettem kevesebb, de volt mibol. Sose mondta senki, higy kellene hiznom.
2019. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Sómentes diétát érdemes csinálni, illetve a cukorra is odafigyelni.
2019. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 khniki ***** válasza:
50%

Nekem azt mondta a védőnő, 10-12 kg a normális hízás. Abból 4-5 eleve a baba+méhlepény+magzatvíz. Persze nem mindegy, hogy normál vagy túlsúlyról indulsz. Én 168 cm vagyok, 61 kg-ról kezdtem a terhességet, most már 72 körül járok... Normálisan eszem, ugyanúgy, mint előtte, csak sportolni nem bírok.

28 hkm

2019. jún. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Diétázz, mert neked ezzel a súllyal már nem lenne jó a hízás. Terhesség alatt amúgy sem kell hízni, vagy kettő helyett enni!
2019. jún. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 67 kg-ról indultam most 27 héten vagyok 83. És ez nem csak azért van mert két pofára eszek hanem sok rajtam a víz, és ezzel is kell számolnod hogy vizesedhetsz is. És 10 kg-ot lehetne csak hízni. Nekem pl különböző problémáim is vannak de nagyábbóo lecsökkent a hízásom. Az eléjén havi 2 kg híztam aztán egy hónap alatt volt hogy 5 kg is feljött most az utolsó trimeszterbe alig híztam egy 1 kg. Oda kell figyelnem a sóra és napi 3 liter vizet megiszok de azt is mindig cserélgetem.
2019. jún. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!