Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diasporal magnézium?

Diasporal magnézium?

Figyelt kérdés
Ismeri valaki ezt a magnézium fajtát? Mindenhol a magnerotot olvasom, hallom. Nekem mondjuk a sanofis magne b6 vált be, de kíváncsi lennék erre...
2019. jún. 30. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt érdemes megnezned, milyen vegyuletet tartmaz. (egyebkent ugy tudom citratot ami eleg jó választás lenne de kozel 150-200ft /tasakra jon ki az ara igy en biztos, hog akkor mar a magnosolvot valasztanam vagy a sima magnesi-citrici-t)


Ajánlom nezd meg melyik termék milyen vegyuletben tartalmazza a magneziumot, es hogy abból a vegyuletbol hogy hasznosul... ;)


Osszessegeben DRAGA. Ennyit nekem nem er meg az, hogy narancsos az ize.

2019. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
2019. jún. 30. 23:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Igazan nincs mit. Bennem is felmerult h utana nézek mert amugy sztem fincsi. (babavaros borondbe volt egy tasak igy kiprobalni, de iszonyat draganak gondolom, igy marad amit irtam)


😀😀

2019. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A Magnerot a legdrágább magnézium, magnézium-orotát a hordozóvegyülete, aminek nagyon pici része a valós magnéziumtartalom, de legalább az szinte teljesen hasznosul. Egy tablettában van kb. 36 mg magnézium. Az tény, hogy a csapból is ez folyik és hát ezt valakinek meg kell fizetnie... Nyilván ha valaki nincs képben, akkor megveszi azt, amit mindenhol lát és ez egy öngerjesztő folyamat.

A MagneB6 a második legdrágább magnéziumpótló, itt is ugye költeni kell a reklámra (egyébként még úgy is felébe kerül a Magnerotnak), viszont két-háromszorosába kerül a nem reklámozott, de ugyanolyan hatásos magnéziumoknak. Ebben magnézium-laktát van, nem mindenki birkózik meg vele, de aki igen, az szerencsés, mert ez is egy jó felszívódású vegyület. Viszont ha valakinek számít az ár, ugyanez nem reklámozott változatban az Innopharm magnézium-laktát+B6 nevű készítmény feleannyiért vagy a dr Chen magnézium+B6 Forte még olcsóbban, illetve verhetetlen áron a GAL magnézium-laktát, de ebben nincs B6.

A Diasporal ugyanúgy magnézium-citrát, mint a Magnosolv, csak éppen a Magnosolvból egy tasak kerül 60-70 Ft-ba és van benne 365 mg tiszta magnézium. De ha esetleg nem ízlik a citromos Magnosolv, itt van a dm-es Magnesium Citrate italpor, ami narancsos és 400 mg tiszta magnéziumot tartalmaz. Bár szerintem eléggé műízű. A magnesii citrici recept nélkül a MagneB6 árában van és receptre se a legolcsóbb, jóval olcsóbb a BioCo magne-citrát+B6 vagy a HERBioticum szerves magnézium.

Minden a hordozóvegyületen múlik, a körítés tökmindegy.

2019. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aztaaa, de tájékozott vagy! Szuper, köszönöm! Nekem bejött a magne b6, csakhát az ára... De most akkor jobban körbenézek :)
2019. júl. 1. 23:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugy szeretlek 4es hogy leirtad. En lusta voltam ennyire kifejteni meg nem is tudtam vna ilyen szépen. :) 🙃 en ilyen patikaban kapszulazott Mg-citratot eszem amugy amit az orvosom ir fel meg melle a magnosolvot ha eszembe jut.


Azt mondjuk nem pont ertem miert van igy is neha labgorcsom. (lehet kene egy kis kalcium is...)


1 vagyok

2019. júl. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Hát, ha a magneB6 bejött, akkor a többi laktátos termékkel mindenképpen jobban jársz. Az Innopharm magnézium-laktát+B6-ban egy picit több magnézium van, mint az előbbiben, minden drogériában, hipermarketben és patikában kapható. A dr Chen forte termékében egy adag 120 mg tiszta magnéziumot tartalmaz és szintén sok helyen kapható, a GAL pedig konkrétan vegytiszta magnézium-laktát, nincs benne semmi más, ebből Te méred ki, hogy mennyi kell, 1 gramm adagban van 120 mg magnézium, de főleg bioboltokban és neten érhető el. Árban ez jön ki a legjobban.

Árban nehéz amúgy összehasonlítani a készítményeket a különböző magnéziumtartalom miatt. Én úgy szoktam, hogy kiszámolom, mennyibe kerül 100 mg tiszta magnézium, így már összehasonlíthatók:

Magnerot 158 Ft

MagneB6 76 Ft

Magnesii citrici receptre 40 Ft, recept nélkül 87 Ft

Innopharm Mg-laktát+B6 32-35 Ft

dr Chen Mg+B6 Forte 25 Ft

HERBioticum szerves Mg+B6 18-22 Ft

BioCo magne-citrát+B6 17-22 Ft

Magnosolv 15-21 Ft

GAL Mg-laktát 12 Ft

#1 - nem tudom, hogy a "gyógyszertári" magnézium-citrátban mennyi a magnézium, hivatalosan a magnézium-citrát tömegének a 11,34%-a. A Magnosolv meg nagy dózisú, lehet hogy segítene, ha próbálnál egyenletes bejuttatásra törekedni, pl. egy adag Magnosolvot két részben bevenni - reggel/este. Egyébként ha ennek ellenére beáll a lábad, érdemes tartani otthon folyékony magnéziumot is, amit ha bemasszírozol, percek alatt kioldja a görcsöt. Dm-ben lehet kapni vagy bioboltokban. A dm-es: [link]

A kalciumpótlás nem veszélytelen azért, nem mindegy, beépül-e, hova épül be vagy lerakódik-e a kalcium, szóval ezt azért gondold meg kétszer! Inkább szedhetnél helyette K+D vitamint, ami segíti a táplálékkal bevitt kalcium hasznosulását. Ha meg feltétlenül kalcium, akkor kalcium-citrát a jobban hasznosuló vegyület (pl. Citrokalcium vagy BioCo kalci-citrát).

2019. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm! :)
2019. júl. 3. 00:29
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez az Innopharmos tényleg nagyon jó. Ár érték arányban, ugyanolyan hatásos, mint a drága magne b6. 😉
2019. júl. 9. 09:27
 10/13 anonim ***** válasza:

1 vagyok, koszi a valaszod. Nem jartam erre a napokban igy nem olvastam csak ma.


Szoval a patikai 600mg Mg-citratot tartalmaz. (eppen elottem a recept)


Gondolom ez analitikai tisztaságú igy az alapjan a sztochiometriai szazalek alapjan amit irtal, jo sok ez vagyis kozel a fele mar a napi maxnak a 2szem. Emelle reggel iszom ugye a magnosolvot... Nem igazan ertem miert gorcsol a labam, de Ca-ot egyelore ráhagyom akkor. Most kicsit jobb, hogy hűlt az idő.


Ez a magnezium azert nem kis biznisz es meglepo mennyire nepszeruek egyes termékek az aruk ellenere.


Nekem egyebkent a citrat valt be eddug mindig. Na mindegy is. Koszi szépen, hogy ilyen jol leirtad, remelem masoknak is lesz haszna ebbol.

2019. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!