Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma eredmény 4.2...

Dhsz kérdése:

Toxoplazma eredmény 4.2 pozitív. Toxoplazma fertőzéssel szemben védett. Ez ugye azt jelenti, hogy régi típusú a fertőzés? 17 hkm

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem régi típusú, hanem régen lezajlott. Abból gondolnám, hogy "védett".
2019. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 5,2 lett. Mennem kellett újabb vérvételre, a következő is pozitív lett, de az új leletre rá írták hogy ellenanyagszint változatlan, toxoplazma fertőzés ellen védett.

Nem tudom ezeket a határértékeket, bár én lehet megismételtetném. Az orvosod mit mondott?

2019. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez volt a második. Az elsőnél 3.1 volt. Csak annyi van ráírva a lapra, hogy toxoplazma ellen védett. A Doki azt mondta régen lezajlott...csak számomra nem egyértelmű
2019. júl. 5. 22:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezen mi nem egyértelmű? Védett vagy, mert régen átestél rajta.
2019. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Mivel nem növekedett az ellenanyagszint, így van esély rá, hogy régebbi fertőzés.

De biztosat akarsz hallani kérdezd meg az orvosodat.

2019. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért nem egyértelmű, mert az előzőnél 3.2 volt írva, tehát valaminek az értéke nőtt.
2019. júl. 7. 18:21
 7/10 anonim ***** válasza:
És az orvosod mit mond?
2019. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A háziorvosom azt mondta gáz, hogy nőtt az érték. Felhívtam a mikrobiológiai laboratóriumot, ott azt mondták h elenyésző mértékben nőtt, nyugodjak meg, régen lezajlott fertőzés
2019. júl. 8. 13:01
 9/10 anonim ***** válasza:

És akkor most mi van? Most neked kellene eldönteni hogy baj van vagy nincs? 😄

Nem téged nevetek, mert biztos aggódsz, csak mért nem az orvosod hívta fel őket mert akkor neki akár latinul el tudták volna mondani hogy megnyugodhatsz... Ehelyett megint beszélj az orvosoddal.... Aki ezek szerint nincs tisztában azzal hogy ez nem jelentős növekedés... Röhej...

2019. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Először semmit nem mondott, majd én vettem észre, hogy nőtt az érték és persze bepánikoltam .Szerintem abszolút nincs vele tisztában. De egyébként a nőgyógyász is elküldött...Inkább felhívtam én.
2019. júl. 17. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!