Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11-12 hetesen görcs, keményedé...

11-12 hetesen görcs, keményedés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Vérzés szerint 12, méret szerint 11 hetes terhes vagyok. Szerda hajnalban felkeltem pisilni,majd visszafekvés után enyhe görcsöket, méhösszehúzódásokat éreztem. Bevettem pàr MagneB6-ot és vártam. Kb. 1-2 óra múlva elmúltak, illetve csak elvétve éreztem 1-1 fájdalommentes összehúzódást. Napközben szintén csak pár, fájdalommentes ilyen volt, estére semmi. Másnap mentem a dokimhoz, méhszáj zárt volt. Megbeszéltük a magnéziumot (3×2 magnerot-ra váltottam), ill. azt mondta, görcs esetén igyak meg egy kupica konyakot. (Nagyot néztem, de azóta több helyen is olvastam.)

Péntek délelőtt megint volt kis hasfeszülés, de nem volt görcs. Szombat napközben semmi, este megint összehúzódások... Magnerot (2db) meleg zuhany, utána úgy tűnt, elmúlik, de újra kezdődött. Még magnerot (2db), nem nagyon enyhült (bár nem is erősödött), majd végül a konyakhoz nyúltam, de csak fél kupicával mertem inni. Hamar elmúlasztotta, de a feszülésérzés maradt azóta is.

Amúgy hematóma miatt fekszem 6 hete, szóval a pihenésadagon nem tudok emelni.

Előző terhességeim alatt sose volt méhösszehúzódásom, görcsöm egészen a szülésig. Illetve volt vetélésem, nyilván akkor volt. De ilyen még sosem...

Ötletek, tapasztalatok?

Gondoltam esetleg csináltatok egy hüv.vál.tenyésztést, hátha vmi baci okozza.

Illetve gondoltam egy másfél hónapja betömött fogra, ami ráharapásra érzékeny, tehát lehet be van gyulladva.

Szerintetek?


2019. júl. 7. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
normális dolog ne aggodj.ha tovább görcsölsz,vérzel,orvosod vizsgáljon meg.
2019. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a terhességem 19. hetétől voltam így. Kb a maxi dózis magnéziumot szedtem, pihentem. Nőgyógyászom és szülésznőm javaslatára, mikor már nem tudtam uralni a hekyzetet a magnéziummal én is megittam egy kuoica konyakot. Azonnal oldotta a keményedéseket. Megkérdeztem amúgy másik ismerős nőgyógyászt is,h ez valóban nem árt a magzatnak? Azt mondta,h régen is alkalmazták a konyakot keményedésekre. Nyilván nem vedelés szintjéig... Szóval nekem amikor nagyon eldurvult a helyzet, akkor csak az segített, ha megittam 2 cl konyakot. Párszor alkalmaznom kellett a terhesség alatt. Semmi baja nem lett a babának, pont a kiírt dátumra született 3420 grammal,53 cm-rel. Nem buzdítalak a konyakra, ezt mindenki maga és a nőgyógyásza döntse el, csak leírtam,h nekem hogy volt. :)
2019. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Ha muszáj lesz, én is ismét hozzá fogok folyamodni, nyilván az említett mennyiségben és nem naponta...

Viszont nem hagy nyugodni a gondolat, hogy mi van, ha van konkrét oka, amit kezelni kéne (ahogy fent említettem - hüvelyi fertőzés vagy foggyulladás).

2019. júl. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!