Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neurológus javaslatát a...

Neurológus javaslatát a szülész-nőgyógyász felülbírálhatja?

Figyelt kérdés

Van egy agyi ciszta, ami nem okoz panaszokat. A neurológusom, írt ajánlást császármetszésre, mivel azt mondta nem tudhatjuk, hogy az intenzív nyomás hatására hogyan reagálna a ciszta hüvelyi szülés esetén.

Ezt a nőgyógyász felülbírálhatja, vagy biztosan császár lesz?

Jövőhéten megyek a nőgyógyászhoz. Addig szeretnék érdeklődni itt, hátha valaki volt már hasonló helyzetben.



2019. júl. 11. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja felülbírálni. Azért a nőgyógyász sem teljesen idióta. Ha le van írva egy másik szakorvos által, hogy esetleg probléma lehet a hüvelyi szülésből, nem fogja megkockáztatni, hogy börtönbe kerüljön...
2019. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja felülbírálni, miért tenné? Nem ez a szakterülete. Vidd magaddal a neurológus szakvéleményét.
2019. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak valahol hallottam hogy nem köteles elfogadni, hanem minden esetben a szülés-nőgyógyász főorvos dönt a császárról.
2019. júl. 11. 20:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja.
2019. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját engedélyével játszana, ha nem fogadná el a szakorvosi javaslatot. Annyiban "döntő" a szülész, hogy ő végzi el a császármetszést, így annak ideje és módja az ő felelőssége.
2019. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülészek még akkor is tartanak a neurológiai szövődményektől, amikor nem is annyira indokolt. Ha leírta a neurológus, nem fogja egy szülész se felülbíràlni.

Ha szeretnéd felülbíráltatni, másodvéleményt kérj egy másik neurológustól, ha elégedett vagy a döntéssel, akkor minden ok!

2019. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Igazából nem szeretném felülbíráltatni, mivel az orvos nem viccből írta rá.
2019. júl. 11. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Biztos, hogy nem fogja felülbírálni. Ha másért nem, a saját kényelme miatt ;) Sokkal egyszerűbb neki betervezni egy munkaidőn belüli félórás műtétet, mint egy bizonytalan időpontban induló, bizonytalan ideig tartó szülést.
2019. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Miért bírálná felül? Neki is ez a " kényelmesebb", ezért van annyi felesleges császár is. De javítsatok ki ha tévedek, de én eddig azt hittem, hogy akkor is lehet program császár, ha semmi kifejezett oka, de a kismama azt kívánja
2019. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én nem kértem vagy kívántam, nekem a neurológus egyből írta most hogy lassan szülés közelben vagyok.
2019. júl. 11. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!