Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom nem vagytok orvosok,...

Tudom nem vagytok orvosok, pusztán véleményt szeretnék kérni. Elsősorban anyukákét.!?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű és egészséges 1 éves babám, spontán szültem. 14 éves koromtól 17ig 4szer volt légmellem, csövezésre elmúlt. 7 évig békén is hagyott, ám mikor a kisfiam 10 hónapos volt újból jelentkezett. Vats eljárással operáltak, komplikáció mentesen. 6 hét fizikai kímélet, továbbiakban minden mehet ahogy régen. Május első hetében jöttem haza a kórházból. Tegnapelőtt 1 napos menstruáció késésnél előttem egy tesztet ami igen erős pozitív lett, tegnap és ma reggel újra, tehát nem is kérdés hogy baba van. Szerdára van időpontom. A kérdésem az lenne, hogy ti bevállatnátok e így a terhességet, 3 hónappal a műtét után? Semmiképpen nem szeretném elvetetni, nagyon szeretnénk a kis tesót, viszont a kisfiam még pici, ha bármi gond történik, mi lenne vele? Szüksége van az anyukájára. Utána jártam hogy már terhes nőket is altathatnak ha esetleges műtét gondolata merül fel, de azért félek. Mit tennétek a helyemben?
2019. júl. 15. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a kérdés amire az orvos válaszoljon.
2019. júl. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezt tényleg csak egy orvos tudja megmondani.


Nem

Ismerem a légmell tüneteit, okait

Az eljárást sem.



Viszont az ilyen kis korkülönbség minden szempontból megterhelő.


( nálunk is jön a tesó 19 hó lesz köztük be is vagyok xarva, pedig terveztük és egészséges vagyok)


Szóval nagyon nehéz döntés, főleg, ha az orvos rá is bólint

2019. júl. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Na de most komolyan, honnan tudjuk? Nekem is súlyos betegségem van, koponyaalapi érdaganat, egy terhességet bevállaltam vele, nagyon durva volt, így nem lesz következő, de eszembe sem jutna ezt a gyakorin megkérdezni.
2019. júl. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Írtam is hogy nem orvosi véleményt kérek, azt majd szerdán megkapom :) Csupán az érdekel, hogy lenne e még valaki, aki bevállalná (ha orvos rábólint ahogy írtátok)
2019. júl. 15. 07:10
 5/12 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


Mik okozzák egyébként?


Terveztetek még gyereket?



Az eljárás végleges eredményt hozhat?



Ha nem, és bármikor bekövegkezhet és a terhesség hatására még könnyebben, akkor nem vállalnám, de el is köttetném magam.


Fontosabb, hogy a már meglévő gyerekem anyával nőjön fel.


Jómagam így is sokat vagyok egyedül az 1 évesemmel

Ha a terheség növeli az előfordulást,akkor nagyon veszélyes mind3-ótokra nézve...


Persze az orvos véleménye sokat dob a latba

2019. júl. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 és 5 vagyok


Olvastam a légmellről

Emiatt írtam mégegyszer

2019. júl. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem igazan ertem, higy egy 3 honappal ezelotti mutet, ami nem hasi mutet volt miben befolyasolna egy 4-6 -hetes terhesseget.
2019. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2-es a vats műtét azt jelenti hogy elvarrják a problémás tüdő részt, és így nagyon jó eséllyel nem is alakul ki újra, de ez csak arra az oldalra érvényes ahol operáltak. Tehát a jobb oldalon még kialakulhat, bár jó eséllyel pár évig nem.

Utolsó, tüdő műtétről van szó, egy idő után pedig a várandósság "terhes" tud lenni :)

2019. júl. 15. 07:26
 9/12 A kérdező kommentje:
2es ez nekem egyébként családban előfordult másnál is, valószínűleg örököltem. Nála a műtét végleges eredményt hozott, több mint 20 éve tünet mentes
2019. júl. 15. 07:27
 10/12 anonim ***** válasza:

“Semmiképpen nem szeretném elvetetni, nagyon szeretnénk a kis tesót”

Akkor minek kérdezgeted hogy bevállald-e? Ha nem vállalod be és nem is veteted el akkor mihez kezdesz? :D Jobbulást egyébként, gondolom mostmár úgyis bevállaljátok úgyhogy a legjobbakat kívánom nektek és tedd meg magatoknak azt a szívességet, hogy nem itt parázol.

2019. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!