Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés előtt inni lehet?

Cukorterhelés előtt inni lehet?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta inni sem szabad már a vérvétel előtt 10 órával, viszont sok helyen olvasom, hogy vizet inni lehet.

2019. júl. 16. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Előtte 10 órával azért lehet inni. Előtte nap este nyugodtan. Aznap reggel már lehetőleg ne, mert "higítja" az eredményt, nekem legalábbis ezt mondták.
2019. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet
2019. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát én indulas előtt megittam egy pár korty vizet. Muszáj volt, minden reggel 2 dl vízzel kezdtem a napot. Ennyi nem higítja fel a véred amúgy. Orvos mondta.
2019. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy lehet. Vizet szabad inni. Enni nem szabad és vízen kívül más folyadékot nem lehet inni. Vizet kell is, mert ha valaki nem iszik folyadékot, besűrűsödik a vére és ez gond lehet a vérvételnél.
2019. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Vizet szerintem lehet inni.
2019. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 khniki ***** válasza:
81%
Nekem azt mondták anno, hogy vizet lehet inni. Sőt terhelés alatt is lehetett abban a 2 órában.
2019. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehet inni, terheles alatt plane nem! Erre kulon felhivtak a figyelmunket, mert 50fokban voltam terhelesen, annyi volt, h kaptunk egy kis plusz vizet, leobliteni az edes izt, de onnantol nem ihattunk, nem setalgathattunk!!
2019. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó mondja jól, nem lehet. De persze sok helyen olyan slendrián módon végzik a terhelést, leszarják a szabályokat, így rengeteg embert nem diagnosztizálnak cukorral, pedig azok, aztán szülik a 4 kiló fölötti babákat - akikkel jobb esetben csak ennyi a "probléma"...
2019. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Nézzetek már utána, az interneten több cikk is írja, hogy mit lehet és mit nem cukorterhelés előtt és alatt és speciel vizet inni lehet!!!
2019. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja persze, biztos az internetnek kell hinni, nem a hozzáértő orvosnak ;D
2019. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!