Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszésnél ez hogy van?

Császármetszésnél ez hogy van?

Figyelt kérdés

Eü okok miatt jövő hònapban császármetszésnél lesz. Megvárják míg beindul a szülés, vajúdni hagynak majd a tolòfájásoknál visznek a műtőbe. Az lenne a kérdésem, hogy meddig hagynak vajùdni, ameddig tart? Lehet 12 óránál több is? Nem késő a tolòfájásoknál bevinni? És ha pl 2 nyomásnál meglenne és nem érnek be velem a műtőbe?

Elnézést,első baba nincsen semmi tapasztalatom. Köszönöm



2019. júl. 22. 09:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánatkérést, tehát császármetszésem lesz.
2019. júl. 22. 09:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a toló fájások előtt visznek be az azért elég érdekes lesz, mert lehet útközbe megszülöd a babát, azt meg kétlem, hogy egy műtőt fent tartanak arra az esetre, hogy ha neked beindul azonnal ott lehess..Közbejöhet egy életmentő császár vagy bármi ami miatt nincs lehetőség bevinni téged, akkor mi lesz?

Szerintem hagynak egy keveset vajúdni aztán visznek.Akár ott vagy, hogy már csak tolófájásaid lennének akár nem.

2019. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt valamit félreértettél. A tolófájásoknál már késő műtőbe vinni, azért az sem megy azonnal.


Nekem hasonló császárom lesz, és egy-két órát hagynak vajúdni. Ha beindul egyáltalán, az elsővel nem indult.

2019. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is félreértés volt, nyilván nem várják meg a tolófájásokat. Vajúdni azért hagynak, mert az ilyenkor felszabaduló hormonok segítenek a babának a méhen kívüli élethez való alkalmazkodásban, és az anyatej is előbb beindul.

Nekem eleve tervezett császár lett volna ikerterhesség és egyéb más kórelőzmény miatt, de beindult a szülés magától, és hagytak 3-4 órát vajúdni a műtét előtt.

2019. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek írták, szerintem is tévedés, nem tudom mennyire kell a babának a vajúdás, nekem eleve programcsászár volt, de a császár előtti éjszakán elfolyt a magzatvíz, nem hagytak vajúdni, bejött hajnalban a nőgyógyászom és megcsinálta a császárt, de az én esetemben szóba sem jöhetett a hüvelyi szülés, lehet emiatt is siettek.
2019. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

A neurológusom ezt mondta, de én se -nagyon értem a dolgot..

Mindegy is, holnap megyek a nőgyògyászhoz ő el fogja mondani pontosan mi hogy lesz.

Holnap megírom mi a fejlemény. Köszönőm mègegyszer :)

2019. júl. 22. 17:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem tervezett császárom volt, a végén, a tolófájások kellős közepén derült ki, hogy műteni kell. Az utolsó emlékem mielőtt hatott volna az altató, az volt, hogy az orvos a képembe kiabálta, hogy "ne nyomjon". Már hosszú percek óta jöttek a tolófájások, amiket szó szerint vissza kellett tartanom és nem nyomni. Nem vékonyodott el teljesen a méhszájam, azért nem nyomhattam, illetve amikor ez megtörtént, akkor látták, hogy oldalvást fekszik a fiam (fejjel lefelé volt, csak az oldalára volt fordulva), illetve olyan nagy, hogy nem fogom tudni megszülni. És még ezek után vittek csak a műtőbe. Szóval tolófájásokat megvárva is lehet császározni. Nyilván, ha nálad minden tervezett lesz és valóban megvárják a tolófájásokat, akkor nyilván erre fel lesznek készülve és azonnal tudnak vinni, ha arról van szó.

De az is lehet, hogy félreértetted.

Amúgy engem este 10-kor vittek be a szülőszobára, éjjel 3-kor császároztak. Kaptam oxitocint is, az nyilván gyorsította az eseményeket.

2019. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7es: lehet, nyilván, de ez messze van az ideálistól. Ugyanennyi erővel a sztorid alapján azt is mondhatnánk, hogy akkor ezek szerint altatásban csinálják a császárt. Közben meg dehogy, csak ha nagyon sürgős.
2019. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es

Nektek életmentő császárotok volt.Biztos, hogy nem ez a normális menete még úgy sem ha hagynak valakit vajúdni.Nyilván nézhetik mennyire tágul vagy ilyesmi.De nekem is tolták ezt a majd hagyjuk vajúdni szöveget aztán simán programcsászár lett a 40 héten mert ,,nem tarthatunk fent magának egy műtőt".Tök igazuk volt, mert míg vártak volna rám a műtőbe addig egy olyan anyuka esetleg nem jutott volna szike alá mint pld te.Meg akkor még nem beszélünk a műtős stábról ,mert kell oda az orvos mellé is legalább 5-6 ember(nálam legalábbis annyian voltak orvossal együtt).Szóval lehet hagyják kicsit vajúdni, de valószínűbb hogy nem.

2019. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma voltam az orvosnál és azt mondta, hogy mivel szeptember 26-ra vagyok kiírva 20-án be kell feküdnöm. És azon a héten meglesz a császár nem kell vajúdni meg semmi. Legkésőbb 26-án. 36. héten lesznek kivizsgálások aneszteziológiai szempontból is.
2019. júl. 23. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!