Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a ciklus második felében,...

Ha a ciklus második felében, vagyunk együtt a párommal akkor gyakorlatilag nulla az esélye annak, hogy terhes legyek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert kisbabát szeretnénk, és ezen gondolkodtam, hogy ha a peteeres a ciklus közepe felé van, akkor a vége felé hiába is vagyunk együtt (nem kötelesseg szex, mielőtt valaki ezzel jönne) abból nem lesz baba. Vagy tévedek?

Legyszi ne ócsaroljatok, elég sok dolgon megyünk át, hogy lehessen egy babánk és azért is gondolkodok ilyeneken.


2019. júl. 22. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hány napos a ciklusod. Ha a tankönyv szerinti 28 napos akkor kb a ciklus közepén van a tüszőrepedes. Viszont egy 35 napos ciklus esetén már nem közepidoben van, hanem kb 14 nappal a menstruáció előtt tehát kb a 21.napon..


Nem beszélve a rendszertelen ciklusrol, amikor Gyakorlatilag kiszámíthatatlan mikor van tüszőrepedes.


De ha rendszeres a ciklusod, akkor a ciklus vége felé valóban nem sok az esély a teherbeesésre.

Ettől függetlenül vannak olyan nők akiknek korábban vagy később van ovulációjuk...


Én azt gondolom 2-3 naponta együtt kell lenni és ha minden rendben van pár hónap alatt sikerülni fog

2019. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, de ahhoz biztosra kell tudnod a peteérésed. Azt meg laikusnak nehéz. Érdemes elvégezni a termékenységtudat tanfolyamot, az erről szól.
2019. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Én is ìgy gondoltam egèszen addig, amìg a várt menzesz előtti 2 nappal történő együttlétből terhes nem lettem. Akkor egyszer nem vèdekeztünk, mert azt hittem, akkor már esélytelen a teherbeesès. Ő lett a harmadik babànk, áprilisban volt 2 éves. Szóval valòban kicsi az esèlye, de nem vagyunk robotok, bármi megtörténhet!
2019. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mind a 4 gyerekem akkor fogant, amikor kb meg kellett volna jönnie. 😊
2019. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De komoly! Nem hittem volna. 30-32 napos ciklusaim vannak és eddig totál azt hittem (mert jeleket soha nem érzek), hogy a közepén van a peteeresem. Hát jó tudni, hogy valoban nem vagyunk robotok 😊!
2019. júl. 23. 05:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj ovutesztet, ennyi.
2019. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is inkább a menstruációhoz közelebb eső időpontban figantak a gyerekek, nem félidőben. Minden másnap kell szexelni, akkor össze jön 1-3 hónapon belül!
2019. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Minden másnap csináljuk mi is 😊. Bár negyedik hónapja nem jön a baba, de az a PCOS miatt van, de már csinálom a diétát és orvosi javaslatra szedek speciális folsav készítmenyt. Úgyhogy még pár hónap és remélem osszejon.
2019. júl. 23. 12:48
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Növeli. Az esélyt, ha 10 percre gyertyába állsz, meg estére teszel egy párnát a feneked alá,akkor az éjszaka fel tudnak úszni ;)
2019. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért túlzásokba nem esek 😂!
2019. júl. 24. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!