Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi segít "talpon maradni"...

Mi segít "talpon maradni" vetélés után?

Figyelt kérdés
Januárban először teherbe estem, sajnos 5 hétben elment a pici. Nagyon nehéz volt összeszednem magam. Nem is sikerült azóta teherbe esnem, egészen mostanáig. Betegesen féltem mindentől a terhességem alatt, mindent amit ettem-ittam lenyomoztam a google-ban, hogy szabad-e. Stresszelni nem sztesszeltem, csak nagyon óvatos voltam. Annak ellenére pár napja megint elment a babám.Ő már 8 hetes volt, már láttam a szívhangját, már nőlt a hasam. Ha az első vetélés nehéz volt, ez valami pokoli. Kicsit most hajt a "nyomozás", ugyanis folynak a vizsgálatok mi lehet a baj. Tud esetleg valaki tanácsot adni ami picikét segítene? Mert úgy értem bele pusztulok :(

#vetélés #Missed - ab
2019. aug. 19. 11:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom 9-es. Az már elég kemény lehetett. Rá jöttek mi volt a gond? Hála égnek, hogy sikerült. Gratulálok hozzá. Igen, ismerős az érzés. De sajnos minnél jobban akarja az ember annál nehezebb. Mikor sikerült újra teherbe esni a kislánnyal? Nem aggódtál nagyon a terhesség alatt?
2019. aug. 19. 13:16
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nagyon jó terápia.Nekunk is van...5 éves és mikor szomorú voltam bújt mindig hozzám és az ő szeme is szomorú,és könnyes volt!Leírhatatlan milyen fantasztikus előlények.Igazi család tag!❤❤Én sok sikert kívánok,és kívánom hogy minnél hamarabb túl tedd magad a vetélésen és minnél hamarabb egészséges terhességed legyen!😍
2019. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Ja és még annyi h.azért mondtam le a vizsgálatolat,mert több ismerősöm is volt minden kivizsgáláson,benne volt egy halom pénzük és nem derült ki semmi.🙁
2019. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszoló vagyok.

Nem küldött sehová a nőgyógyászom utána, magamtól kezdzem el vizsgálatokra járni, valóban elmegy rá egy vagyon mivel mindent magán úton intéztünk, hogy ne kelljen hónapokat várni 1-1 időpontra...

De ez a legkevesebb, kifizetjük amit ki kell. Voltam terheléses cukormérésen, ott derült ki az IR, illetve vérvételen, ahol a hormonjaim össze-visszasága jelezte, hogy más baj is van, azóta szedem a pajzsmirigy gyógyszert és reménykedek, hogy hamar hatásos lesz. Férjem is volt spermavizsgálaton, nála hála az égnek minden rendben.

Emellett szedem lassan 1 éve a folsavat, D vitamint, illetve a dmes terhességi multivitamint. Egyszer csináltam egy myo-inozitol 2 havi kúrát is, nekem semmit nem segített, mellé szedtem a barátcserjét is, szintén nem volt hatása.

Mi egyébként viszonylag "könnyen" túltettük magunkat ezen a kellemetlen élményen, hiszen szinte időnk sem volt felfogni, annyira gyorsan történt, bele sem tudtuk még nagyon élni magunkat :/ (alig pár nappal a pozitív teszt után elkezdtem vérezni és görcsölni). Akik pl már egy 20 hetes magzatot veszítenek el, abba bele se merek gondolni milyen borzalmas lehet :( Senkinek nem lenne szabad ilyet átélnie.

2019. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 9 hetesen volt missed ab-om, elso baba lett volna. Annyira magam alatt voltam, hogy az mar termeszetellenes, nem ertettem, miert pont en? Miert velunk tortenik ez? Raadasul a testverem is varandos volt, ranezni se birtam, mikor boldogan simogatta a hasat, sot, olyan is volt, hogy szolt, hogy nezzem mar meg, hogyan rugdos. Nekem a ferjem segitett sokat, valamint az, hogy bongesztem itt ebben a kategoriaban, aztan az ismeroseim koreben is tobbrol megtudtam, hogy veluk is megtortent, igy valahogy rajottem, hogy nem is annyira ritka dolog, nem csak velem tortent meg, masnak is lett utana babaja, bizonyara velem sincs semmi gond.

Aztan nem allt vissza a ciklusom, nem jott a baba egy ideig, epp el akartuk kezdeni a kivizsgalasokat, valamint egy kezelest, amit ciklus elso napjan kellett volna elkezdeni, erre kaptam gyogyszert, hogy meginduljon a menzeszem. A verzes nem jelentkezett gyogyszer hatasara sem, pedig mindent elkovettem, hogy megjojjon, forro vizes furdotol kezdve rozmaringtean keresztul nehez fizikai munkaig mindent, de semmi. Visszamentem az orvoshoz, ahol kiderult, hogy mar 6 hetes terhes voltam.

Ezzel a babaval viszont nagyon nyugodt vagyok, tudom, erzem, hogy vele nem tortenhet baj, o egy csoda, neki velunk kell maradnia. Most 20 hetes vagyok es eddig igy is van :)

2019. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!