Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek emiatt rettegésben?

Figyelt kérdés

Első babánkat terveztük a férjemmel. Valószínűleg az első védtelen alkalom után össze is jött. Örültünk neki, bár bennem ott voltak a kockázati lehetőségek. Voltak rosszuléteim, de sosem hánytam, csupán egyes ételeket már nem tudtam megenni. Szóval normálisan zajlott a terhesség. Soha, egyetlen egy csepp folt sem volt a fehérneműmön, ami ijedtségre adott volna okot. Aztán eljött az első UH vizsgálatom napja. Láttuk a képen a magzatot... mire a ultrahangos benyögte: "aj aj". Úgy nézem nincs szívhang. De megnézem újra. Hát sajnos nincsen... 2 cm, megfelel 8 hetes embriónak, de nem él.


Akkor ott teljesen kicsúszott alólam a talaj. Teljesen esetlennek éreztem magam. Minden olyan jól ment és egy pillanat alatt semmivé vált.


Ma kellett felhívom őket, hogy miként döntök. Úgy döntöttem várok. Jövő hétfőn kell felhívni őket, ha semmi sem történik, tehát ha nem indul be a vérzés stb. Ha beindul, akkor meg azonnal telefonálnom kell.


Mint mindenkiben, bennem is megfordult, mi van ha tévednek? Rá is kérdeztem, de azt mondták, hogy megértik az érzéseimet, de sajnos nincs tévedés. Azt mondták lehet nem is volt életben. De akkor hogy lehet a korának megfelelő méretű? Hogy nőhetett?


Illetve ami még fontos, hogyan éljem a mindennapi életemet most? Úgy értem rettegek kilépni a házból, attól tartok pl., hogy bevásárlóközpontban vagy az utcán elönt a vér. Megtörténhet ilyesmi, hogy csak spontán elkezdek vérezni? Nem érdekel a fájdalom, csak maga a helyzet, ez a "na mikor történik meg a dolog" tart félelemben.


Tudna bárki bármit mondani erről, aki sajnos járt már a cipőmben?


2019. okt. 8. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Bár nekem találtak szívhangot, de én a 12. uh-ig csak betéttel jártam-keltem, mert nem bíztam a véletlenre, hiszen annyi sztorit olvasni, hogy a 12. hétig bármi történhet. Nem tudom, mennyi vérzéssel jár, hogyha megindul a vetélés, de hordj betétet.

A többihez nem tudok hozzászólni sajnos.

2019. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél be egy nagyobb (pl. éjszakai) betétet, ha elmész otthonról. Úgy lehet a korának megfelelő méretű, hogy bármikor leállhat a szívpulzálás, ha valami nem oké vele. Valószínűleg a vizsgálat előtt nem sokkal állhatott le. Olyan is van, hogy 6-7 hetesen már van szívhang, mire megy a kismama a 12. heti UH-ra ott mondják, hogy elhalt - minden tünet nélkül.


2 cm-es embiónál nem valószínű, hogy nem találta az amúgy meglvő szívhangot, főleg, hogy többször is megnéznte. Sajnálom! :(

2019. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen. Igen, én is hordok betétet, de ha nagy mértékben jön a vér, nem hinném, hogy segít. Tudom, rémségeket látok, gondolok. A szervezetem továbbra is termeli a terhes hormont, így nem tudni mikor észleli, hogy a terhességem rossz. :(
2019. okt. 8. 11:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
"A szervezetem továbbra is termeli a terhes hormont" - nem hinném. Viszont ami eddig termelődött, több hét, míg kiürül a véredből. Ezért állhatnak fenn a tünetetek még sokáig. (Pont ezért nem mutatja objektíven a tünet, hogy rendben fejlődik-e a terhesség.)
2019. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Nem emlékszem minden szóra amit és ahogyan az ultrahangos mondott. Gondolom igazad van, rosszul fogalmaztam. Szóval csupán még a szervezetemben van. Ezért produkálom a tüneteket.
2019. okt. 8. 11:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Igen, én csak azért akartam pontosítani, hogy nehogy esetleg a tünetek megléte miatt hamisan beleéld magad abba, ami valószínűleg már nincs. :( Sokan hiszik azt, hogy ha nincs tünet, akkor baj van, ha van tünet, akkor minden oké. Elég makacs tévhit mindkettő, nem tudtam, tudod-e, ezért hívtam fel rá a figyelmedet. Kitartást mégegyszer!
2019. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom igazán! Én csak elmentem pisilni és özönvíz szerűen történt a vetélés! Nem tudom másnál is így van e de ha igen mindenkép azt javaslóm hosszú útra ne tervezz!
2019. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 Igen, így van. Bár az első UH-ig csak reménykedünk abban, hogy minden rendben lesz. Az igazat megvallva én nem aggódtam nagyon a vizsgálat előtt, inkább csak az volt bennem, hogy vajon mit mondanak majd. Nem éltem bele magam még az anyaság a, viszont amikor kiderült a dolog, nagyon szerencsétlenül éreztem magam. Rögtön mondta a nő, hogy nehogy magamat okoljam. Viszont az nem tudtam, hogy a tüneteket ilyen módon lehetséges ahogy az ultrahangos fogalmazott, egy "rossz terhességnél" is.
2019. okt. 8. 11:43
 9/12 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm szépen egyébként.
2019. okt. 8. 11:44
 10/12 A kérdező kommentje:
#7 Hát, jó lenne túl esni rajta. Kegyetlen helyzet, főleg a várakozás. Úgy érzem tegnap óta, mint menstruáció előtti napokban. Nem görcsöl, csak egy kicsit megjövős érzés. De lehet csak a gomorideg miatt van. Nem, nem tervezek hosszú útra menni.
2019. okt. 8. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!