Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni, hogy teljes...

Lehet kérni, hogy teljes altatásban legyek császármetszéskor?

Figyelt kérdés
1.babám sürgősségi császárral született, eszméletlen szörnyű élmény volt...a vakító fény, lepel, kikötözés, hogy rángatnak, a remegés-vacogás..tudom ez hozzá tartozik, de itt történt valami..kisbabámat miután megmutatták, elkezdtem először a hasam környékén nagyon fázni majd lassan felerősödött a fájdalom, mintha fokozatosan elmúlt volna a fájdalomcsillapító hatása, ezért elaltattak. Jön a kistesó és orvosom mondta, hogy 95% a műtét, de akkor elfelejtettem erre rákérdezni, csak 3 hét múlva megyek hozzá újra.
2019. aug. 30. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudom a választ, de javaslom a Facebookon a csaszar vonal csoportot.


Saját történetem, vikt egy szörnyű sürgősségi csaszarom, majd 1,5 évvel később egy szuper szinten sürgősségi csaszarom

2019. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát...én nem tenném. Sürgősségi császárom volt altatással. Nem is emlékszem arra, hogy megmutatták a lányomat. Délután kettőkor szültem este tízkor láthattam elsőnek. Nem volt egy kellemes élmény, inkább rángattak volna.
2019. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Inkább lásd később a gyereket,minthogy szenvedj,ez a véleményem.
2019. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerni bármit lehet, de nem valószínű, hogy teljesítik. Az altatás a babának nem jó, átjut hozzá az altatószer, ami pl légzési, adaptációs problémákat okozhat nála. Csak indokolt esetben altatnak császárhoz, pl olyan gerincproblema miatt, ami lehetetlenné teszi a gerinc közeli érzéstelenítést.

Biztos nem tenném ki a babámat veszélynek magam miatt. Azt esetleg lehet kérni, hogy miután kiemelték a babát és te rosszul érzed magad, elbódítsanak. Ha pl valamiért elhúzódik a császár és már megy ki az érzéstelenítő, de még van műtéti feladat, akkor el szokták altatni az anyukát.

2019. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem gerincimplantátumom van, emiatt ha császárral fogok szülni, altatni fognak. Átéltám már elétemben 3 nagy műtétet, mindháromnál nyilván altattak. A császár is egy nagyműtét, altatással pedig még sokkal rosszabb. Szerintem. Utáltam az összes altatást, utána egy hétig szinte csak aludni tudtam volna. Császárnál ráadásul nyilván ott volt a pici, akit el kellett látnom. Szörnyű volt. Arról nem is beszélve, hogy csak jóval később láthattam, és arra sem emlékszem teljesen.
2019. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem akarom, hogy baja legyen a kicsinek, de az egy hatalmas trauma volt nekem, hogy elmúlt az érzéstelenítő hatása, főleg hogy nem reagáltak azonnal mert nem hitték el hogy fáj, már sikítottam. És én is csak órákkal később láttam a lányom azután, hogy 10 mp-re megmutatták. De nem erre kérdeztem rá.
2019. aug. 30. 11:57
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Miért van szülség a 2 ik császárra?
2019. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem hogy miért kell megint kés ala feküdni.. hallottál a VBAC-rol? miért nem irányítod te a szulesed és miért hagyod hogy kikotozve rangassanak és elvegyék egy eletre a kedved a szulestol?
2019. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen hallottam a vbac marhaságról, és köszi de számunkra veszélyes, végzetes lenne, van oka, hogy császárt mondott az orvos. A kérdésem meg nem erre tért ki, szöveget értelmezni tudni kéne és ha valaki nem tud rá válaszolni az minek is ír?
2019. aug. 30. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt csak ugy lehet ha progi csaszarod van es fogadott orvosod,fogadott anesztessel.

Maskepp nem fognak altatni :( enis rakerdeztem itt a korhazba,mondtak h felfogadni sem tudok,mert 2 anesztes van,az egesz korhazra,es ha pont ejjel kell muteni,nem biztos h odaernek. Ezert a progi csaszar lenne az egyetelen megoldas,es h valoban felfogadod az anesztest.

Amugy nalunk sem tamogatjak az altatast,a babak miattde ez jo lehet h ha kint vannak a babak utana narkozis.

2019. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!